• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Królik - Kubuś Puchatek

  Przeczytaj także...
  Alan Alexander Milne (ur. 18 stycznia 1882, zm. 31 stycznia 1956) – pisarz angielski, autor książek dla dzieci Kubuś Puchatek (1926) oraz Chatka Puchatka (1928).Kubuś Puchatek (ang. Winnie-the-Pooh) – postać z literatury dziecięcej stworzona przez brytyjskiego pisarza A. A. Milne’a.
  Warzywa – Warzywa to wspólne określenie dla jadalnych części roślin, takich jak liście, owoce, bulwy, łodygi i korzenie, spożywanych zazwyczaj po uprzednim procesie gotowania (określanym w dawnej polszczyźnie warzeniem).

  Królik (ang. Rabbit) – postać fikcyjna występująca w obu częściach przygód Kubusia Puchatka autorstwa A. A. Milne'a oraz filmach i książkach stworzonych na ich podstawie.

  Niecierpliwy i pracowity. Prowadzi ogród w którym uprawia warzywa. W Kubusiowych Opowieściach jego przyjaciółką jest ptaszek o imieniu Kessie. Ma żółte futerko (w niektórych wersjach filmowych jest ono zielone) i długie uszy. Jest mądry oraz umie pisać i czytać. Nie lubi Tygryska, a szczególnie jego fikania, gdyż często niszczy mu ogród. Mieszka w norce niedaleko Kangurzycy.

  Kubusiowe opowieści (ang. The Book of Pooh, 2001-2002) – amerykański serial animowany, emitowany od 13 kwietnia 2003 do 4 kwietnia 2004 roku w czasie niedzielnej Wieczorynki w bloku Walt Disney przedstawia. Zawiera 51 odcinków. Od 22 czerwca 2008 roku ponownie był emitowany w TVP1 w niedzielnej Wieczorynce do 6 czerwca 2009 roku.Ryszard Nawrocki (ur. 7 marca 1940 w Toruniu, zm. 25 kwietnia 2011 w Żyrardowie) – polski aktor filmowy, teatralny oraz dubbingowy.

  We wszystkich wersjach filmowych głosu użyczał mu zmarły w kwietniu 2011 roku Ryszard Nawrocki, w wersji ang. Junius Matthews, a później Ken Sansum.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.