• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kowale - powiat niżański

  Przeczytaj także...
  Jeżowe – jedna z największych wsi w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie niżańskim, w gminie Jeżowe; ośrodek gminy Jeżowe. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa tarnobrzeskiego.Powiat niżański – powiat w Polsce (województwo podkarpackie), odtworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Nisko.
  Województwo podkarpackie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw utworzonych w 1999 roku. Powstało poprzez scalenie ziem dawnego województwa rzeszowskiego sprzed 1975 roku (z wyjątkiem powiatu gorlickiego), tj. województw przemyskiego i rzeszowskiego, oraz części krośnieńskiego, tarnobrzeskiego i tarnowskiego. Województwo zajmuje powierzchnię 17 846 km² i zajmuje 11 miejsce w kraju. Pod względem liczby mieszkańców (2 128 687 osób) znajduje się na 9 miejscu w Polsce. Jest najdalej na południe wysuniętym województwem Polski.

  Kowaleprzysiółek wsi Jeżowe, w województwie podkarpackim, w powiecie niżańskim, w gminie Jeżowe.

  Przysiółek – skupisko kilku gospodarstw położonych poza zabudową stanowiącą integralną część wsi. Również mała wioska.

  Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Jeżowe Zagościniec.

  Zobacz też[]

 • inne miejscowości Kowale
 • Przypisy

  1. Kowale. W: Krajowy Rejestr Urzędowy Podziału Terytorialnego Kraju [on-line]. Główny Urząd Statystyczny. [dostęp 2011-01-16].
  2. Ministerstwo Administracji, Gospodarki Terenowej i Ochrony Środowiska, Główny Urząd Statystyczny: Wykaz urzędowych nazw miejscowości w Polsce. T. 2, K-P. Warszawa: Wydawnictwa Akcydensowe, 1981, s. 183.
  3. Podział administracyjny gminy. W: BIP [on-line]. Urząd Gminy Jeżowe, 2008-02-14. [dostęp 2011-01-16].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.