• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Koronowo - gmina  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Wierzchucin Królewski (niem. Königlich Wierzchucin) – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim, w gminie Koronowo.Tryszczyn – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim, w gminie Koronowo, na północ od zachodnich dzielnic Bydgoszczy, na trasie drogi krajowej nr 25. W miejscowości znajduje się zbiornik wyrównawczy jez. Tryszczyn na Brdzie o powierzchni 90 ha i Tryszczyn-Elektrownia przepływowa o mocy 3,3 MW.

  Koronowogmina miejsko-wiejska w Polsce, położona w województwie kujawsko-pomorskim, w północno-zachodniej części powiatu bydgoskiego. W latach 1975–1998 gmina administracyjnie należała do województwa bydgoskiego. Gmina ma charakter turystyczno-rolniczy, jest największa w powiecie.

  Siedzibą gminy jest miasto Koronowo.

  Gmina Sośno (dawn. gmina Wielowicz) - gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie sępoleńskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.Witoldowo (niem. Wittelsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim, w gminie Koronowo.

  Według danych z 30 czerwca 2010 gminę zamieszkiwało 23 716 osób.

  Struktura powierzchni[ | edytuj kod]

  Według danych z roku 2002 gmina Koronowo ma obszar 411,7 km², w tym:

 • użytki rolne: 56%
 • użytki leśne: 31%
 • Gmina stanowi 29,52% powierzchni powiatu.

  Brzozowo – osada leśna w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim, w gminie Koronowo.Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.

  Demografia[ | edytuj kod]

  Dane z 30 czerwca 2010:

 • Piramida wieku mieszkańców gminy Koronowo w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Koronowo.png

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Sokole-Kuźnica – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim, w gminie Koronowo.
  Rybkowo (Mąkowarsko Pierwsze) – osada popegeerowska w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim, w gminie Koronowo.
  Łąsko Małe – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim, w gminie Koronowo. Znajduje się ok. 30 km na północny-zachód od Bydgoszczy i ok. 9 km na północny-zachód od Koronowa
  Kamionka – rzeka w Polsce, prawy dopływ Brdy, wypływa na polach wsi Moszczenica w pow. chojnickim. W górnym biegu płynie w kierunku pd.-zach., poniżej Jeziora Niwskiego skręca ku pd., a w pobliżu wsi Witkowo ku wsch. Środkowy bieg o charakterze nizinnym prowadzi wśród łąk, dolny, najbardziej malowniczy, o charakterze górskim – głębokim wąwozem wśród lasu. Uchodzi do Jeziora Koronowskiego w pobliżu nadleśnictwa Zamrzenica.
  Dąb szypułkowy (Quercus robur L.) – gatunek typowy dla rodzaju dębów, obejmującego drzewa liściaste z rodziny bukowatych (Fagaceae). Występuje w Europie (z wyjątkiem północnej Skandynawii) oraz południowo-wschodniej Azji. W Polsce bardziej pospolity od dębu bezszypułkowego. Ceniony ze względu na wytrzymałe, twarde i trwałe drewno. Jest gatunkiem długowiecznym, żyje ponad 700 lat. Ze względu na okazałe rozmiary jakie osiąga, sprawia majestatyczne wrażenie i dlatego odgrywa istotną rolę w symbolice i dawniej w kultach religijnych. Jest symbolem długowieczności, dostojeństwa i siły. Stare okazy nierzadko chronione są jako pomniki przyrody.
  Stary Jasiniec – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim, w gminie Koronowo.
  Gmina Pruszcz – gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie świeckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.043 sek.