• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Korg  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Korg Trinity - seria stacji roboczych japońskiej firmy Korg. Produkowana od 1995 roku, zastąpiona w 1999 przez serię Triton.Korg M1 - pierwsza stacja robocza firmy Korg. Produkowana w latach 1988-1994. Korg zapoczątkował w M1 serię instrumentów klawiszowych z joystickami zamiast kontrolerów Pitch Bend i Modulation.
  Siedziba przedsiębiorstwa

  Korg Inc. (jap. 株式会社コルグ Kabushiki-gaisha Korugu)japoński producent elektronicznych instrumentów muzycznych.

  Historia[ | edytuj kod]

  Firma powstała 28 sierpnia 1963 roku przez Tsutomu Katoh i Tadashiego Osanai pod nazwą Keio Electronic Laboratories z powodu usytuowania pierwszych biur firmy, niedaleko linii kolejowej „Keio” w Tokio. Pierwszym produktem była wypuszczona na rynek w 1963 r. elektromechaniczna maszyna perkusyjna, oznaczona jako Donca-Matic DA-20. W 1967 r. zaczęto produkować instrumenty klawiszowe, zaś pierwszym modelem, jednocześnie sygnowanym marką Korg, były organy (nazwa Korg to połączenie nazw Keio i Organ). Do następnego znaczącego kroku w rozwoju, należało opracowanie projektu pierwszego syntezatora wypuszczonego przez firmę, który został przedstawiony w 1973 roku, monofoniczny model Mini-Korg 700. Sukces rynkowy spowodował wydanie kolejnych modeli w latach 70. i 80.

  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.Pianino – strunowy młoteczkowy (klawiszowy) instrument muzyczny ze strunami ustawionymi pionowo. Ma wiele cech wspólnych z fortepianem.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Elektroniczne instrumenty muzyczne – grupa instrumentów muzycznych należąca do elektrofonów, w których dźwięk powstaje w drodze syntezy i dociera do słuchacza przez przetwornik elektroakustyczny. Sposób kontroli instrumentu jest bez znaczenia dla tej klasyfikacji.
  Mikser w elektroakustyce: stół mikserski, konsoleta mikserska – centralny punkt toru elektroakustycznego, do którego podłączone są źródła sygnału elektroakustycznego, takie jak mikrofony, elektrofony, magnetofony i umożliwiający zmianę parametrów doprowadzonego sygnału, jak np. uwypuklenie lub stłumienie określonych zakresów częstotliwości, wprowadzanie efektów brzmieniowych oraz regulacja głośności. Służy również często jako dystrybutor sygnału do innych urządzeń za pomocą przyłączy analogowych lub cyfrowych. Jest podstawowym narzędziem pracy realizatorów dźwięku oraz DJ-ów.
  Efekt gitarowy – urządzenie elektroniczne przetwarzające i modyfikujące dźwięk, stosowane przeważnie do gitary elektrycznej, jak również nazwa efektu działania takiego urządzenia.
  Korg Poly-61 – programowalny, polifoniczny syntezator, wprowadzony na rynek w 1982 r. przez firmę Korg jako następca modelu Polysix.
  Korg M3 - stacja robocza japońskiej firmy Korg, produkowana od 2007 roku. Konkuruje m.in. z:Rolandem Fantomem i Yamahą Motif XS.
  Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.