• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kopciuszek - film 2015  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Sir Derek George Jacobi (ur. 22 października 1938 w Londynie) – brytyjski aktor i reżyser. Za swoje zasługi dla teatru w 1994 roku otrzymał tytuł szlachecki.Blenheim Palace – momumentalna posiadłość wiejska zlokalizowana w Woodstock w hrabstwie Oxfordshire w Anglii. Jako jedyny w Anglii obiekt tego typu nosi tytuł "Pałacu" (Palace), nie będąc jednocześnie własnością władzy kościelnej lub królewskiej.

  Kopciuszekamerykańsko-brytyjski film w reżyserii Kennetha Branagha ze scenariuszem Chrisa Weitza z 2015 roku. Wyprodukowany przez Davida Barrona, Simona Kinberga i Allison Shearmur dla Walt Disney Pictures, film jest inspirowany bajką o Kopciuszku Charlesa Perraulta (z kilkoma odniesieniami do wersji braci Grimm tej baśni) i, choć nie jest dokładnym remakiem, zapożycza wiele elementów z filmu o tym samym tytule z 1950 r. Walta Disneya. W filmie wystąpili Lily James w tytułowej roli jako Ella („Kopciuszek”), Richard Madden jako książę, Cate Blanchett jako lady Tremaine (macocha), Sophie McShera jako Gryzelda, Holliday Grainger jako Anastazja i Helena Bonham Carter jako wróżka chrzestna.

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Saoirse Una Ronan (/ˈsɜrʃə ˈuːnə ˈroʊnən/ ur. 12 kwietnia 1994 w Nowym Jorku) – irlandzka aktorka, nagrodzona Złotym Globem za tytułową rolę w filmie Lady Bird (2017).

  Film wszedł na ekrany 13 marca 2015 roku. Miał swoją światową premierę 13 lutego 2015 roku w sekcji poza konkursem na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Mimo, że film nie jest bezpośrednim remakiem filmu animowanego z 1950 r. Walta Disneya, historia w dużym stopniu odzwierciedla jego fabułę z kilkoma dodatkowymi zwrotami akcji. W tej wersji Kopciuszek i Książę spotykają się przed balem. Podczas ich pierwszego spotkania on mówi jej, że jest pracownikiem pałacu nazywanym przez innych Tycio. Dobra wróżka ma ważniejszą rolę niż w poprzednim filmie: początkowo przebrana za starą żebraczkę czuwa nad Kopciuszkiem, zanim ostatecznie objawia się jako jej wróżka chrzestna.

  Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.Amanda Alicia Vikander (ur. 3 października 1988 w Göteborgu) – szwedzka aktorka i tancerka. Karierę rozpoczęła grając w szwedzkich filmach i serialach telewizyjnych. Od 2011 roku zaczęła pojawiać się w europejskich produkcjach, włączając brytyjski film Anna Karenina z 2012 roku. Została nagrodzona Złotym Żukiem.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Emma Charlotte Duerre Watson (ur. 15 kwietnia 1990 w Paryżu) – brytyjska aktorka i modelka. Zadebiutowała rolą Hermiony Granger, jednej z głównych bohaterów w serii filmów o Harrym Potterze. Do roli Hermiony została wybrana w wieku dziewięciu lat, wcześniej brała udział jedynie w przedstawieniach szkolnych. W latach 2001–2011 zagrała we wszystkich ośmiu filmach z serii razem z Danielem Radcliffe’em i Rupertem Grintem. W tym czasie zdobyła kilka nagród oraz zarobiła ponad 10 milionów funtów.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Vanity Fair – amerykańskie czasopismo poświęcone kulturze, polityce, życiu gwiazd i modzie, wydawane przez Condé Nast Publications. Nazwę pisma tłumaczy się jako "targowisko próżności".
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Box office – zestawianie najpopularniejszych lub najbardziej dochodowych filmów w podanym okresie. Dotyczy zarówno premier kinowych, jak i DVD czy video.
  Ben Chaplin, właściwie Benedict John Greenwood (ur. 31 lipca 1970 roku w Londynie) - brytyjski aktor i urzędnik statystyczny London Transport Authority.
  Thor – amerykański film fantasy w reżyserii Kennetha Branagha. Jest produkcją Marvel Studios i Paramount Pictures zrealizowaną w technologii 3D. Opowiada o przygodach tytułowego bohatera, pochodzącego z komiksów Marvela. Film w Polsce miał premierę 29 kwietnia 2011 roku. Jego kontynuacja, Thor: Mroczny świat miała premierę w 2013 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.052 sek.