• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konrad Piasecki  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Katarzyna Janowska – polska dziennikarka, od lipca 2011 p.o. dyrektora TVP Kultura, wcześniej m.in. dyrektor kanału nTalk i była redaktor naczelna magazynu Przekrój.Press – miesięcznik branżowy adresowany do dziennikarzy, pracowników reklamy i public relations; pierwszy numer miesięcznika ukazał się 15 lutego 1996 r. Wydawcą jest poznańska firma Press sp. z o.o. Założycielem i redaktorem naczelnym pisma jest Andrzej Skworz.

  Konrad Piasecki (ur. 1 listopada 1970 w Warszawie) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny związany z TVN24, w latach 1994–2016 dziennikarz radia RMF FM, w latach 2016–2018 dziennikarz Radia Zet. W 2015 redakcja czasopisma „Press” wybrała Piaseckiego Dziennikarzem Roku.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Absolwent XLV Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Warszawie, studiował na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego (studiów nie ukończył). W latach 1992–1994 był reporterem Radia Kolor. W latach 1994–2016 dziennikarz RMF FM, był tam reporterem politycznym i prowadzącym codzienną poranną rozmowę Kontrwywiad RMF FM – od września 2006 do czerwca 2016. Od kwietnia 2007 do marca 2008 wraz z ówczesnym redaktorem naczelnym tygodnika „Newsweek Polska”, Michałem Koboską, był gospodarzem sobotniego Kontrapunktu RMF FM i Newsweeka.

  Interia.pl – portal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi - portalu internetowego - odbyła się 11 lutego 2000 r. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej ("poczta.fm"). Portal jest prowadzony przez Grupę INTERIA.PL Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  W latach 1996–1999 razem z Tomaszem Skorym prowadził Polityczne graffiti w Polsacie. W latach 2001–2004 prowadził ten program na przemian z Dorotą Gawryluk. W latach 2000–2001 ze Skorym prowadził program Krakowskie Przedmieście 27 w TVP1 i RMF FM. W 2006 był reporterem Panoramy w TVP2.

  Jest autorem artykułów w „Rzeczpospolitej”, „Polityce”, „Newsweeku”, „Tygodniku Powszechnym”, „Focus Historia”, miesięczniku „Press”, i felietonistą portalu interia.pl. Ponadto jest autorem rozdziału „Wywiad radiowy – codzienny wywiadowca radiowy” w Biblii dziennikarstwa (wyd. Znak).

  TVP Kultura – kanał tematyczny TVP, poświęcony tematyce kulturalnej, który został uruchomiony 24 kwietnia 2005 r. o godzinie 17.00. Obecnie jedyna polska stacja o takiej tematyce.Tomasz Sekielski (ur. 24 stycznia 1974 w Bydgoszczy) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, prozaik.

  W 2008 został wykładowcą Collegium Civitas, gdzie prowadzi zajęcia „Warsztat radiowy”.

  Podczas wyborów prezydenckich w Polsce w 2010 współtworzył razem z Tomaszem Machałą stronę kampanianazywo.pl.

  Od września 2016 do czerwca 2018 pracował w Radiu Zet, gdzie prowadził program Gość Radia Zet.

  Od lutego 2008 do lipca 2018 prowadził w TVN24 program publicystyczny Piaskiem po oczach. Od lutego do lipca 2012 w TVN24 prowadził przegląd prasy, w którym wraz z publicystami omawiał bieżące wydarzenia (głównie polityczne). Od września 2018 w TVN24 prowadzi poranne wywiady w programie Rozmowa Piaseckiego, jest też gospodarzem programu Kawa na ławę.

  Polityka” – polski liberalno-lewicowy, opiniotwórczy tygodnik społeczno-polityczny, wydawany od 1957 w Warszawie. "Polityka" utrzymuje się na czołowych miejscach pod względem wielkości sprzedaży wśród polskich tygodników opinii, w tym często na pierwszym miejscu (ogólna sprzedaż na poziomie ok. 130 tys. egzemplarzy – stan na lipiec 2012).Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego (WH UW) – wydział Uniwersytetu Warszawskiego kształcący w trybie dziennym, wieczorowym i zaocznym. Istnieje też możliwość podjęcia studiów doktoranckich.

  W listopadzie 2018 roku, nakładem wydawnictwa Burda Książki, ukazała się jego książka Zamki na piasku. 20 obrazków z życia dziennikarza, w której opisuje przełomowe momenty w polskiej polityce, których był świadkiem podczas swojej 25-letniej pracy dziennikarskiej.

  Dziennikarz Roku[ | edytuj kod]

  W 2015 został wyróżniony tytułem Dziennikarza Roku przez jury dziennikarskie miesięcznika „Press”. Jako dziennikarz radia RMF FM i kanału informacyjnego TVN24 wygrał plebiscyt wyprzedzając Katarzynę Janowską (dyrektor TVP Kultura), Grzegorza Sroczyńskiego („Gazeta Wyborcza”), Tomasza Sekielskiego (autor programu Po prostu TVP1), Krzysztofa Ziemca (prowadzący Wiadomości TVP1) i Filipa Springera.

  Dziennikarz, dziennikarka – osoba zajmująca się przygotowaniem i prezentowaniem materiałów w środkach masowego przekazu. Kolor 103 FM – warszawskie radio nadające na częstotliwości 103 FM. System nadawczy Radia Kolor znajduje się na iglicy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Początkowo stacja nadawała również na częstowliwości 72,38 MHz. W 2011 roku zwiększono moc nadajnika z 1,0 kW do 3,0 kW.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Radio ZET – polska komercyjna stacja radiowa. Jedna z pierwszych prywatnych stacji radiowych działających w Polsce. Obecnie należy do holdingu Eurozet. Redaktorem naczelnym stacji jest Rafał Olejniczak. Obok RMF FM jest to najchętniej słuchana rozgłośnia radiowa w Polsce.
  Panorama – program informacyjny TVP2, który można obejrzeć w internecie za pośrednictwem serwisu TVP.PL od 1 czerwca 2012 roku także w jakości HD
  Felieton (fr. feuilleton – zeszycik, odcinek powieści) – specyficzny rodzaj publicystyki, krótki utwór dziennikarski (prasowy, radiowy, telewizyjny) utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający - często skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora. Charakterystyczne jest częste i sprawne "prześlizgiwanie" się po temacie. Gatunek ten wprowadzony został w XIX wieku na łamach francuskiego "Journal des Débats". Felieton jest zwykle umieszczany na stałej kolumnie (tzn. stronie gazety lub czasopisma - stąd po angielsku stały felietonista to columnist), zwanej kolumną felietonową.
  Tygodnik Powszechny” – ukazujący się od 1945 r. tygodnik katolicki o tematyce społeczno-kulturalnej, założony przez kardynała Adama Stefana Sapiehę.
  XLV Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Warszawie – publiczna szkoła średnia w Warszawie założona w 1954 roku.
  Tomasz Machała (ur. 26 kwietnia 1978 w Warszawie) – polski dziennikarz, redaktor naczelny serwisu internetowego naTemat.pl.
  RMF FM (Radio Muzyka Fakty), pierwotnie: Radio Małopolska Fun – pierwsza polska prywatna stacja radiowa, obecnie nadająca w formacie radiowym AC

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.832 sek.