• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konrad Niewolski

  Przeczytaj także...
  Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS – Fédération Internationale de Ski) – organizacja założona w 1924 roku, mająca za zadanie dbanie o rozwój narciarstwa na świecie, organizowanie zawodów, formalizowanie przepisów i precyzowanie zasad.Scenarzysta – osoba pisząca scenariusz do filmu, serialu, reklamy, audycji radiowej, programu telewizyjnego itp. (nie mylić z dramaturgiem, czyli osobą piszącą sztuki teatralne).
  Snowboarding - sport zimowy polegający na jeździe lub wykonywaniu ewolucji na desce snowboardowej. Za początek snowboardingu można uznać rok 1965 kiedy to Sherman Poppen wymyśla "snurfera", choć zjeżdżanie po zaśnieżonym stoku na jednej desce było oczywiście praktykowane już wcześniej. Dyscyplina wprowadzona została do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1998 roku (konkurencje slalom gigant i halfpipe).

  Konrad Niewolski (ur. 31 grudnia 1972 w Warszawie) – polski reżyser samouk i scenarzysta filmowy związany z nurtem kina niezależnego.

  Biografia[edytuj kod]

  W 1995 ukończył Wydział Administracji i Stosunków Międzynarodowych Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Warszawie. W 2000 został międzynarodowym sędzią snowboardu FIS. W 2002 debiutował jako reżyser, scenarzysta i jednocześnie producent filmu D.I.L.. Niewolski przyznał się do półrocznego pobytu w więzieniu (za nielegalne posiadanie broni) – doświadczenia te wykorzystał w filmie Symetria (2003).

  D.I.L. – polski offowy film fabularny z 2002 roku. Pokazywany w konkursie Polskie Kino Niezależne na 27. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni "D.I.L." jest debiutem Konrada Niewolskiego.Reżyser – artysta odpowiedzialny za całokształt dzieła scenicznego lub filmowego, autor spektaklu, filmu, widowiska muzycznego bądź estradowego. Tworzy koncepcję artystyczną sztuki, inspiruje współpracowników i kieruje nimi, a celem lepszego zademonstrowania swojej niepowtarzalnej indywidualności - adaptuje, przerabia tekst oryginalny. Funkcje reżysera określa rodzaj sztuki.

  Filmografia[edytuj kod]

  reżyser
 • D.I.L., 2002
 • Symetria, 2003
 • Job, czyli ostatnia szara komórka, 2006
 • Palimpsest, 2006
 • scenarzysta
 • D.I.L., 2002
 • Symetria, 2003
 • Job, czyli ostatnia szara komórka, 2006
 • Przypisy

  1. Konrad Niewolski - Opisy (pol.). filmweb.pl. [dostęp 2010-01-28].
  2. Elżbieta Polkowska: Konrad Niewolski. Biografia (pol.). onet.pl. [dostęp 2010-01-28].

  Linki zewnętrzne[edytuj kod]

 • Konrad Niewolski w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Konrad Niewolski w bazie stopklatka.pl
 • Wywiad z Konradem Niewolskim z 2006 roku
 • Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych - uczelnia wyższa w Polsce, reklamująca się jako pierwsza prywatna.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Stopklatka.pl to pierwszy i zarazem najstarszy, polski internetowy portal filmowy , który zawiera informacje o filmach, serialach i aktorach. Serwis powstał w sierpniu 1996 (17 lat temu) jednak jego historia rozpoczęła się dużo wcześniej, bo w październiku 1986 roku (blisko 27 lat temu), kiedy to wyemitowano pierwszą audycję radiową o nazwie "Stopklatka" .
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
  Kino niezależne (kino offowe) – niezależna, niekomercyjna, czasami amatorska kinematografia. Realizowane filmy to niskobudżetowe produkcje, są przekazem własnej, artystycznej wizji świata. Zazwyczaj są to filmy krótko- lub średniometrażowe – dokumentalne, eksperymentalne i fabularne. Prezentowane są na festiwalach kina offowego, w galeriach sztuki, małych kinach, a czasami w telewizji.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.