• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konkurs Sopot Festival 2019  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Baranovski, właściwie Wojciech Baranowski (ur. 29 lipca 1991 w Opocznie) – polski wokalista, kompozytor, autor tekstów i pianista, finalista czwartej edycji programu The Voice of Poland (2014). Zuzanna Jabłońska (ur. 5 czerwca 2003 w Gdańsku) – polska piosenkarka, finalistka pierwszej polskiej edycji The Voice Kids.

  Top of the Top Sopot Festival 2019 – 53. edycja festiwalu muzycznego odbywającego się w obchodzącej 110 lat Operze Leśnej w Sopocie. Festiwal odbył się w dniach 13–16 sierpnia 2019 roku. Organizatorami byli Festival Group, Bałtycka Agencja Artystyczna BART i telewizja TVN, która transmitowała pierwsze trzy dni wydarzenia na żywo – czwarty dzień udostępniono wyłącznie w usłudze Player. Festiwal został zrealizowany przy pomocy finansowej miasta Sopot.

  John Parr (ur. 18 listopada 1954) – brytyjski muzyk, gitarzysta i autor tekstów muzyki pop, którego szczyt popularności przypadał na połowę lat 80. XX w. Sprzedał ponad 10 mln. płyt na całym świecie, autor soundtracków do kultowych filmów dekady.Izabela Ludwika Trojanowska z domu Schütz (ur. 22 kwietnia 1955 w Olsztynie) – polska piosenkarka rockowa, aktorka i osobowość medialna.

  Nagrodę Bursztynowego Słowika otrzymał Frans (za utwór „If I Were Sorry”) oraz Roksana Węgiel.

  Dzień pierwszy (13 sierpnia 2019)[ | edytuj kod]

  Pierwszy dzień festiwalu w Operze Leśnej rozpoczął się koncertem Forever Young wypełnionym przebojami sprzed lat. Wieczór otworzył występ Bonnie Tyler, obchodzącej w tym roku 50-lecie pracy artystycznej. W klimacie złotych lat 80. słuchaczy wprowadzili ponadto między innymi brytyjski gitarzysta i wokalista John Parr, kanadyjski zespół Glass Tiger oraz Katrina. Nieco późniejsze wspomnienia przywołała amerykańska wokalistka Jennifer Paige. Kolejnym punktem pierwszego dnia festiwalu był koncert Love Forever.

  Gabi Drzewiecka (ur. 9 czerwca 1986 w Warszawie) – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna i radiowa, aktorka i modelka. Skaldowie – polska grupa rockowa, powstała w Krakowie latem 1965. Uprawiane gatunki muzyczne to m.in. big-beat, klasyczny rock, rock progresywny, folklor góralski, jazz, czy muzyka pop. Założycielami grupy byli: Andrzej Zieliński (kompozytor większości repertuaru), Zygmunt Kaczmarski, Janusz Kaczmarski, Feliks Naglicki i Jerzy „Kuba” Fasiński. Później do zespołu dołączył Jacek Zieliński.

  Koncert Forever Young[ | edytuj kod]

  Koncert poprowadzili: Grażyna Torbicka i Olivier Janiak.

 • Bonnie Tyler – „Holding Out for a Hero
 • Perfect – „Chcemy być sobą”, „Nie płacz Ewka
 • Agnieszka Chylińska – „Kiedy powiem sobie dość”, „Koła czasu”, „Królowa łez
 • Katrina – „Walking on Sunshine”
 • Ottawan – „Hands Up”, „D.I.S.C.O”
 • Sebastian Riedel & Cree – „Czerwony jak cegła”, „Sen o Victorii
 • Jennifer Paige – „Crush”
 • Sztywny Pal Azji – „Spotkanie z...”
 • Glass Tiger – „Someday”
 • Koncert Love Forever[ | edytuj kod]

  Koncert poprowadzili: Grażyna Torbicka i Olivier Janiak.

  Opera Leśna (niem. Die Waldoper) – leśny amfiteatr o powierzchni 4 ha otwarty w lipcu 1909 w Sopocie. Opera Leśna znajduje się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich. Obiekt charakteryzuje się przede wszystkim dobrą akustyką i atrakcyjną lokalizacją. Widownia opery mieści 4400 widzów, a scena (o długości 50 m i powierzchni 536 m²) jest w stanie pomieścić ponad 100 osobową orkiestrę. Sceneria Opery Leśnej jest kojarzona przede wszystkim z odbywającym się tu corocznie festiwalem. Scena opery to również miejsce licznych koncertów muzyki poważnej, koncertów bluesowych, rockowych, pokazów mody i innych. W pobliżu Opery Leśnej przebiega turystyczny szlak Wzgórz Szymbarskich.Sen o przyszłości – drugi singel Sylwii Grzeszczak promujący jej solowy album o tym samym tytule (2011). Po raz pierwszy artystka zaprezentowała go 28 sierpnia 2011 roku podczas "Hitów na czasie" Radia Eska w Bydgoszczy. 30 sierpnia 2011 roku utwór miał swoją premierę w rozgłośniach radiowych w Polsce. 13 września 2011 roku piosenka zadebiutowała na POPLiście na miejscu 20. i już po 3 dniach dotarła na szczyt zestawienia.
 • Perfect – „Kołysanka dla nieznajomej”, „Ale wkoło jest wesoło”, „Autobiografia
 • Bonnie Tyler – „Total Eclipse of the Heart”, „It’s a Heartache”
 • Lombard – „Przeżyj to sam”, „Szklana pogoda
 • John Parr – „St. Elmo’s Fire”
 • Felicjan Andrzejczak – „Jolka, Jolka pamiętasz
 • Acid Drinkers – „Hit the Road Jack
 • Acid Drinkers feat. Ania Brachaczek – „Love Shack”
 • Anita Lipnicka – „Zanim zrozumiesz”, „Piosenka księżycowa”, „Piękna i rycerz”
 • Kombi – „Słodkiego miłego życia
 • Izabela Trojanowska – „Wszystko czego dziś chcę”, „Tyle samo prawd ile kłamstw”
 • "Everytime We Touch" – utwór nagrany przez Maggie Reilly w 1991, który ukazał się w jej albumie wydanym rok później, zatytułowanym Echoes.Słucham Cię w radiu co tydzień – singel polskiej piosenkarki Ani Karwan, wydany 26 kwietnia 2019 i promujący album Ania Karwan.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Marta Markiewicz, występująca pod pseudonimem artystycznym Sarsa, również Sarsa Markiewicz (ur. 13 czerwca 1989 w Słupsku) – polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka.
  Po co – piosenka i wspólny singel polskiej piosenkarki popowej Kayah i izraelskiego kompozytora i producenta popowo-folkowego Idana Raichela (hebr. עידן רייכל), w ramach projektu muzycznego The Idan Raichel Project (hebr. הפרויקט של עידן רייכל). Singel pod szyldem Kayax ukazał się 26 kwietnia 2017. Tego dnia odbyła się również premiera wideoklipu w reżyserii Michała Węgrzyna.
  My3 – polski zespół muzyczny wykonujący dziecięco-młodzieżową muzykę rozrywkową, powstały w 2017. W skład tria wchodzą: Julia „Julka” Trojanowska, Natalia „Natka” Klewicz i Karolina „Gefi” Gefert.
  Lombard – polski zespół pop-rockowy, który zyskał dużą popularność w latach 80. i na początku lat 90. XX wieku. W latach 80. należał do ścisłej czołówki polskich wykonawców, znany m.in. z takich przebojów jak: "Przeżyj to sam" czy "Szklana pogoda".
  Halina Mlynkova (czes. Halina Mlynková) (ur. 22 czerwca 1977 w Nawsiu) – polska piosenkarka pochodząca z Zaolzia. W latach 1998-2003 wokalistka zespołu Brathanki.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Gromee (właściwie Andrzej Gromala; ur. 14 grudnia 1978 w Krakowie) – polski DJ, producent muzyczny, remixer, autor tekstów i artysta malarz. Tworzy głównie muzykę klubową, ale interesuje się też innymi gatunkami muzyki. Jako producent współpracuje z dużymi studiami nagraniowymi na świecie, a w jego solowym projekcie śpiewali między innymi Andreas Moe, Anderz Wrethov, Terry B, Sadiq Onifade (WurlD), May-Britt Scheffer, Mahan Moin, Tommy Gun, Ali Tennant i Jayden Feldes. W 2013 roku otworzył własną wytwórnię fonograficzną Kingztown Music, a w 2015 podpisał kontrakt z wytwórnią Sony Music.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.82 sek.