• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konkurs Sopot Festival 2013  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Tell Me How Are Ya – singel Margaret, wydany 9 lipca 2013, promujący minialbum All I Need. Utwór napisali i skomponowali Thomas Karlsson, Joakim Buddee oraz Martin Eriksson.Natalia Szroeder (ur. 20 kwietnia 1995) – polska piosenkarka i autorka tekstów, znana m.in. ze współpracy z raperem Marcinem „Liberem” Piotrowskim, z którym w 2013 roku nagrała przeboje „Wszystkiego na raz” i „Nie patrzę w dół”. Piosenkarka prowadzi także solową działalność artystyczną, jej debiutancki singel zatytułowany „Jane” ukazał się w 2012 roku.
  Top of the Top Sopot Festival 2013

  Top of the Top Sopot Festival 2013 – 48. edycja festiwalu muzycznego odbywającego się w sopockiej Operze Leśnej. Festiwal odbył się 23 i 24 sierpnia 2013 a organizatorami byli Miasto Sopot i telewizja Polsat, która też transmitowała wydarzenie na żywo. Pierwszego dnia odbyły się dwa koncerty, Live Is Life. Przełomowe lata ’80. oraz Top of the Top, w którym artyści z kilkunastu krajów Europy rywalizowali o nagrodę Bursztynowego Słowika. Drugiego dnia natomiast odbył się koncert 5 lat z Muzodajnią. Największe Przeboje Lata. Gośćmi specjalnymi festiwalu byli Edyta Górniak i Matt Dusk.

  Honorata Skarbek, ps. Honey (ur. 23 grudnia 1992 w Zgorzelcu) – polska piosenkarka, autorka tekstów oraz blogerka modowa.Jest taki samotny dom – pierwszy singel zespołu rockowego Budka Suflera z albumu Cień wielkiej góry, wydany w 1975. Utwór powstał w pośpiechu jako ostatni z albumu.

  Dzień pierwszy[ | edytuj kod]

  Koncert Live Is Life. Przełomowe lata ’80.[ | edytuj kod]

  W piątek 23 sierpnia o godzinie 20:00 rozpoczął się koncert Live Is Life. Przełomowe lata ’80., który poświęcony był muzyce lat 80. XX wieku. Na scenie w Operze Leśnej wystąpili światowi, europejscy i polscy artyści, którzy byli popularni w latach 80. Ponadto Edyta Górniak wystąpiła w specjalnym występie, wykonując „The Power of Love”. Koncert poprowadzili Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz.

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Opera Leśna (niem. Die Waldoper) – leśny amfiteatr o powierzchni 4 ha otwarty w lipcu 1909 w Sopocie. Opera Leśna znajduje się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich. Obiekt charakteryzuje się przede wszystkim dobrą akustyką i atrakcyjną lokalizacją. Widownia opery mieści 4400 widzów, a scena (o długości 50 m i powierzchni 536 m²) jest w stanie pomieścić ponad 100 osobową orkiestrę. Sceneria Opery Leśnej jest kojarzona przede wszystkim z odbywającym się tu corocznie festiwalem. Scena opery to również miejsce licznych koncertów muzyki poważnej, koncertów bluesowych, rockowych, pokazów mody i innych. W pobliżu Opery Leśnej przebiega turystyczny szlak Wzgórz Szymbarskich.

  Wystąpili[ | edytuj kod]

  Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

 • Opus – „Live Is Life”
 • Belinda Carlisle – „La Luna”, „Circle in the Sand” i „Heaven Is a Place on Earth
 • Lombard – „Przeżyj to sam
 • Rick Astley – „Never Gonna Give You Up” i „Whenever You Need Somebody”
 • Helena Vondráčková – „Call Me” i „Malovaný džbánku”
 • Kobranocka – „Kocham Cię jak Irlandię”
 • Rui Carlos Ferreira – „You're A Woman
 • Budka Suflera – „Ratujmy co się da” i „Jest taki samotny dom
 • Budka Suflera & Felicjan Andrzejczak – „Jolka, Jolka pamiętasz
 • Budka Suflera & Izabela Trojanowska – „Wszystko czego dziś chcę
 • Edyta Górniak – „The Power of Love”
 • Koncert Top of the Top[ | edytuj kod]

  Tego samego dnia odbył się koncert Top of the Top, w którym toczyła się rywalizacja o statuetkę Bursztynowego Słowika przyznawaną w głosowaniu SMS–owym i Nagrodę specjalną od radia RMF FM, przyznawaną przez słuchaczy rozgłośni. W koncercie udział wzięli artyści z 11 krajów Europy. Zwyciężczynią koncertu została reprezentująca Francję Imany z piosenką „You Will Never Know”, a Nagrodę specjalną otrzymała reprezentantka Wielkiej Brytanii Amy Macdonald. Koncert poprowadzili Agnieszka Popielewicz, Davina Reeves i Maciej Dowbor. Gościem specjalnym był Matt Dusk, który zaśpiewał „Good News” oraz „All the Way” w duecie z Edytą Górniak.

  "Nothing Else Matters" /ˈnʌθɪŋ ɛls ˈmætə(ɹ)s/ (RP) – utwór zespołu Metallica, wydany na albumie "Metallica" (Black Album) w 1991.Symetryczno-liryczna – czwarty singel promujący album Folkhorod zespołu Enej. Do utworu nakręcony został również teledysk, którego reżyserem jest Mateusz Winkiel. Premiera singla odbyła się 3 czerwca 2013r. na antenie radia RMF FM.

  Uczestnicy[ | edytuj kod]  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Lombard – polski zespół pop-rockowy, który zyskał dużą popularność w latach 80. i na początku lat 90. XX wieku. W latach 80. należał do ścisłej czołówki polskich wykonawców, znany m.in. z takich przebojów jak: "Przeżyj to sam" czy "Szklana pogoda".
  Bracia – polski rockowy zespół muzyczny założony w 1997 w Lublinie przez braci Wojciecha Cugowskiego i Piotra Cugowskiego.
  Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.
  Napraw – drugi singel zespołu LemON. Oficjalna premiera singla odbyła się podczas walentynkowego koncertu 14 lutego 2013 r. w warszawskiej Proximie.
  Blue Café – polski zespół muzyczny, założony w 1998 roku w Łodzi przez Pawła Rurak-Sokala. Wykonuje muzykę pop z elementami acid jazzu, funky, soulu i rytmów latynoskich.
  Thank You Very Much – singel Margaret, wydany 21 lutego 2013, pochodzący z minialbumu All I Need. Utwór napisali i skomponowali Thomas Karlsson i Joakim Buddee, a za produkcję odpowiadał Ant Whiting.
  Paulina Sykut-Jeżyna (ur. 7 stycznia 1981 w Puławach) – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna Polsatu i Polsatu News, "pogodynka".

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.