• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2003  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Eurowizja - spolszczona forma angielskiego terminu Eurovision, stanowiącego zastrzeżony znak towarowy, należący do Europejskiej Unii Nadawców (EBU) i używany w oficjalnych nazwach programów i widowisk telewizyjnych organizowanych przez tę międzynarodową instytucję.Dino Jelusić (ur. 4 czerwca 1992 roku w Požedze) - chorwacki piosenkarz. Zwycięzca podczas pierwszego w historii Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbył się w duńskiej Kopenhadze w 2003 roku. Reprezentował Chorwację z piosenką "Ti Si Moja Prva Ljubav", która zdobyła w sumie 134 punkty. Była to pierwsza i, jak na razie, jedyna wygrana Chorwacji na tym konkursie.

  1. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci został zorganizowany 15 listopada 2003 roku w hali Forum Copenhagen w Kopenhadze dzięki duńskiemu nadawcy publicznemu, Danmarks Radio (DR).

  Finał konkursu, który prowadzili Camilla Ottesen i Remee, wygrał reprezentant Chorwacji, Dino Jelusić, który za utwór „Ti si moja prva ljubav” (pol. Jesteś moją pierwszą miłością) zdobył łącznie 134 punkty.

  Lokalizacja[ | edytuj kod]

  Wybór miejsca organizacji[ | edytuj kod]

  W 2003 roku duński nadawca publiczny Danmarks Radio zrezygnował z udziału w konkursie piosenki dla dzieci, który stworzył trzy lata wcześniej. Europejska Unia Nadawców (EBU) postanowiła wówczas wykorzystać pomysł duńskiej telewizji, rozważając organizację pan-europejskiego konkursu piosenki dla dzieci, w którym będą mogli wziąć udział aktywni nadawcy wszystkich krajów członkowskich organizacji. Gospodarzem pierwszego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci został duński nadawca, a konkurs zdecydowano się przygotować w Forum Copenhagen w Kopenhadze.

  15 listopada jest 319. (w latach przestępnych 320.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 46 dni. Raper, MC – muzyk wykonujący muzykę rap. Muzyka ta jest elementem kultury hip-hop. Pierwsi raperzy zaczęli pojawiać się już w latach siedemdziesiątych w Nowym Jorku, USA. Pionierem gatunku jest DJ pochodzący z Jamajki Clive Campbell znany też jako Kool Herc.

  11 listopada, tj. na tydzień przed rozstrzygnięciem finału konkursu, rozpoczęły się próby techniczne i kamerowe wszystkich reprezentantów do występu. Producentem widowiska został Preben Vridstoft, natomiast koordynatorem – Jeroen Depraetere

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Kopenhaga (duń. København [kʰøb̥m̩ˈhɑʊ̯ˀn], łac. Hafnia) – stolica i największe miasto Królestwa Danii. W 2014 r. odbył się tu 59 Festiwal Muzyki Europejskiej Eurowizja.
  R.E.M. – amerykańska grupa rockowa powstała w Athens w 1980 roku. 21 września 2011 roku grupa podjęła decyzję o zakończeniu działalności po 31 latach istnienia zespołu.
  Britney Jean Spears (ur. 2 grudnia 1981 w McComb) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, tancerka i projektantka mody.
  Serbia i Czarnogóra w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci brała udział tylko raz, gdyż już rok później państwo to podzieliło się na dwie niepodległe republiki: Serbię i Czarnogórę. W swoim jednynym występie w 2005 roku Serbia i Czarnogóra zdobyła 13 miejsce.
  Szwecja w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci brała udział 5 razy. Początkowo stacją w Szwecji była SVT. Jednak w 2006 roku po złych startach w Konkursie oddała ten status Szwedzkiej TV4. Szwedzka TV4 oficjalnie podała, że rezygnuje z udziału Konkursie w 2008 roku .
  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.
  Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.