• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konica Minolta  Podstrony: [1] [2] 3 [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Błona fotograficzna, film fotograficzny lub tylko film (potocznie: taśma filmowa, klisza) – jeden z podstawowych rodzajów materiałów światłoczułych. Błona fotograficzna jest materiałem płaskim, przezroczystym i elastycznym.Polimeryzacja to reakcja, w wyniku której związki chemiczne o małej masie cząsteczkowej zwane monomerami lub mieszanina kilku takich związków reagują same ze sobą, aż do wyczerpania wolnych grup funkcyjnych, w wyniku czego powstają cząsteczki o wielokrotnie większej masie cząsteczkowej od substratów, tworząc polimer.
  Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.[]

  Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy Konica Minolta Holdings z siedzibą w Japonii. Dostarcza kompleksowe usługi dla biznesu w zakresie procesów druku, kopiowania i archiwizacji dokumentów. Firma zatrudnia ponad 240 osób w 10 oddziałach rozmieszczonych na terenie całej Polski (Warszawa, Łódź, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin)oraz 5 filiach oddziałów (Białystok, Kielce, Olsztyn, Rzeszów, Zielona Góra).

  Muzeum Plakatu w Wilanowie – mieści się przy ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16 w Wilanowie na terenie zespołu pałacowo-ogrodowego w Wilanowie w miejscu dawnej ujeżdżalni pałacowej, dzieła architekta Franciszka Marii Lanciego (1848), po której pamiątką jest elewacja frontowa budynku muzeum. Zostało otwarte w 1968, stanowi oddział Muzeum Narodowego.Sony – japońskie przedsiębiorstwo założone 7 maja 1946 roku przez Masaru Ibukę i Akio Moritę w Tokio jako Tokyo Telecommunications Engineering Company, obecnie jeden z największych światowych producentów elektroniki użytkowej. Spółka publiczna notowana na giełdach tokijskiej (TSE) i nowojorskiej (NYSE) (NYSE: SNE).

  Segmenty Konica Minolta Business Solutions[]

  Urządzenie wielofunkcyjne Konica Minolta magicolor 1690MF
 • Urządzenia dla biura: drukarki laserowe monochromatyczne i kolorowe – seria pagepro i magicolor; urządzenia wielofunkcyjne (kopiarka lub drukarka lub skaner lub faks) monochromatyczne i kolorowe – bizhub
 • Systemy produkcyjne – monochromatyczne i kolorowe – bizhub PRO oraz PRESS, który swoją premierę miał na targach IPEX 2010
 • Aplikacje i rozwiązania – autorskie rozwiązania Konica Minolta to pakiet PageScope do m.in. zarządzania, kontroli i archiwizacji dokumentów cyfrowych, SmartScan – oprogramowanie OCR dla firm oraz Optimized Print Services – pakiet służący monitoringowi urządzeń drukujących i optymalizacji kosztów w przedsiębiorstwie. Firma współpracuje również z dostarczycielami zewnętrznymi, jak ABBYY, Micropress oraz Taopix.
 • Społeczna odpowiedzialność biznesu[]

  Polski oddział Konica Minolta współpracuje z:

  Kielce (łac. Civitas Kielcensis, lit. Kielcai, łot. Kelce, ros. Ке́льце) – miasto wojewódzkie położone w południowej części centralnej Polski, stolica województwa świętokrzyskiego. Położone w Górach Świętokrzyskich nad rzeką Silnicą. Stanowi regionalny ośrodek gospodarczy,naukowy,turystyczny oraz wystawienniczo-targowy. Pod koniec 2011 roku miasto liczyło 201 815 mieszkańców. Na terenie Kielc znajduje się pięć rezerwatów przyrody, w tym cztery geologiczne.Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.

  Muzeum Plakatu w Wilanowie - Konica Minolta udostępnia nieodpłatnie swoje urządzenia i technologie w celu przygotowania materiałów promocyjno-informacyjnych o planowanych wystawach (plakaty, broszury, zaproszenia). Ponadto Konica Minolta wspiera działania komunikacyjne dotyczące przedsięwzięć organizowanych przez Muzeum Plakatu, m.in. Międzynarodowe Biennale Plakatu.

  Uniwersytet Jagielloński (historyczne nazwy: Akademia Krakowska, Szkoła Główna Koronna, Szkoła Główna Krakowska, Uniwersytet Krakowski; łac. Universitas Jagellonica Cracoviensis) – najstarsza polska szkoła wyższa, jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie, mieszczący się w Krakowie.Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.

  Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza" – współpraca non-profit od 2008 roku w zakresie wydruku książeczek edukacyjnych dla dzieci słabowidzących.

  Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego - w 2007 roku firma rozpoczęła współpracę z Fundacją dla Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach projektu „Dzieła Odkurzone”. Jest to seria wydawnicza, na którą składają się cenne i od dawna nie drukowane dzieła, powstałe na przełomie XIX i XX wieku. W 2008 roku Konica Minolta wydrukowała dwie pozycje książkowe: „Kodeks towarzyski. Jak się powinien zachować człowiek wytworny w domu i poza domem” oraz „Obrazki z życia żaków krakowskich w XV i XVI wieku”. Natomiast w 2009 „Charaktery rozumów ludzkich” oraz „Encyklopedię gospodarstwa domowego” . Książki są udostępniane studentom i pracownikom naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Część nakładu trafia też do największych bibliotek publicznych w całym kraju.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Międzynarodowe Biennale Plakatu – cykliczna impreza artystyczna powołana do życia z inicjatywy polskich artystów grafików w 1966 roku, pierwsze biennale na świecie poświęcone sztuce plakatu. Odbywa się co dwa lata w Muzeum Plakatu w Wilanowie.

  Ekologiczna działalność firmy[]

  Działalności Konica Minolta towarzyszy chęć jak najmniejszej ingerencji w środowisko naturalne. Rozwiązania ekologiczne firma stosuje już na etapie projektowania urządzeń – począwszy od doboru materiałów, które używane są do ich konstrukcji. Najczęściej pochodzą one z recyklingu lub mogą mu podlegać, gdy urządzenie skończy swoją żywotność. W całym procesie produkcji oraz w późniejszym transporcie urządzeń firma również dba o poszanowanie środowiska. W fabrykach Konica Minolta ograniczona została emisja dwutlenku węgla do atmosfery, zanieczyszczenie wody i powietrza oraz ilość zużytej w procesie produkcji energii. Urządzenia opuszczają taśmy produkcyjne w specjalnych opakowaniach, które w myśl filozofii firmy „zero odpadów” wykorzystują papier z odzysku. Dzięki tej polityce już 5 japońskich fabryk Konica Minolta posiada „Green Factory Certification”.

  Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.Aplikacja, program użytkowy - konkretny, ze względu na oferowaną użytkownikom funkcjonalność, element oprogramowania użytkowego.

  O przyjazności technologii Konica Minolta dla środowiska świadczą liczne certyfikaty przyznawane urządzeniom producenta. Każde z nich posiada certyfikat Blue Angel. Niektóre z nich zostały przyznane nawet za kilkukrotnie lepszy rezultat, niż dopuszczalne przez organizację normy poboru energii. W jednym z najnowszych modeli urządzeń Konica Minolta typowe tygodniowe zużycie energii (TEC) jest nawet o około 60% niższe niż przewidują normy Blue Angel. Tak dobre wyniki stały się możliwe dzięki zastosowaniu w urządzeniach energooszczędnego nagrzewania indukcyjnego.

  Telefaks (potocznie faks) – współczesna nazwa usługi symilograficznej dla abonentów, polegająca na przesyłaniu wiadomości w postaci obrazów nieruchomych pomiędzy aparatami symilograficznymi, realizowana za pośrednictwem łączy telefonicznych z komutacją automatyczną. Początki rozwoju telefaksu przypadają na koniec lat 70. Istnieje kilka norm komunikacji pomiędzy telefaksami. Najczęściej jest używana norma analogowa G3 (14400 bit/s), jest też cyfrowa G4 (64000 bit/s) dla ISDN.Rzeszów (łac. Resovia, ukr. i łemkow. Ряшів, jid. רײַשע) – miasto na prawach powiatu w południowo-wschodniej Polsce, siedziba władz województwa podkarpackiego i powiatu rzeszowskiego. Jest miastem centralnym aglomeracji rzeszowskiej. Znajduje się tu kuria diecezji rzeszowskiej.

  Ekologiczny Toner Simitri[]

  Ekologiczny toner Simitri wytwarzany jest według technologii opracowanej przez firmę Konica Minolta. Już na etapie wczesnych prac badawczych zakładano, że będzie on jak najmniej szkodliwy dla środowiska. Dzięki temu, podczas procesu produkcji, udało się aż o jedną trzecią ograniczyć emisję do atmosfery dwutlenku węgla, tlenków azotu i siarki. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu biomasy, materiału pochodzenia roślinnego, który stanowi prawie 10 proc. składu Simitri. Dzięki biomasie, producentowi udało się także znacznie obniżyć emisję zanieczyszczeń podczas utylizacji tonera.

  Offset, druk offsetowy – przemysłowa odmiana druku płaskiego, w której obraz przenoszony jest z płaskiej formy drukowej na podłoże drukowe (np. papier) za pośrednictwem cylindra pośredniego pokrytego obciągiem. Offset jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych technik druku.Archiwum – gromadzony zbiór, miejsce gromadzenia tego zbioru, w pewnych znaczeniach również instytucja zajmująca się gromadzeniem.

  W roku 2010 technologia Simitri obchodziła 10-lecie istnienia. Obecnie produkowana jest już trzecia generacja tonerów - Simitri HD+. Pierwszym urządzeniem w jakim je zastosowano jest system produkcyjny bizhub Press C8000. Simitri HD+ charakteryzuje się ultracienkowarstwową strukturą powłoki rdzenia oraz jednorodnym kształtem i zawartością wosku. Dzięki temu możliwe jest utrwalanie obrazu w niskiej temperaturze. Pozwala to zmniejszyć ilość zużywanej energii elektrycznej podczas kopiowania nawet o dwadzieścia procent. Obrazy drukowane z użyciem Simitri HD+ są odporne na trudne warunki atmosferyczne, wysoką temperaturę, a ich wygląd jest zbliżony do wydruku offsetowego. Toner Simitri HD + może być używany do drukowania materiałów graficznych mających kontakt z żywnością np. etykiet spożywczych.

  Skaner – urządzenie służące do przebiegowego odczytywania: obrazu, kodu paskowego lub magnetycznego, fal radiowych itp. do formy elektronicznej (najczęściej cyfrowej). Skaner przeszukuje kolejne pasma informacji odczytując je lub rejestrując. Nie jest to więc zwykły czytnik, a czytnik krokowy (np. skaner obrazu nie rejestruje całego obrazu w jednej chwili jak aparat fotograficzny, a zamiast tego rejestruje kolejne linie obrazu - dlatego głowica czytająca skanera przesuwa się lub skanowane medium pod nią). Nazwa skanera jako czytnika przebiegowego, często przenoszona jest na czytniki nieprzebiegowe (np. elektroniczne).Elipsa – w geometrii ograniczony przypadek krzywej stożkowej, czyli krzywej będącej częścią wspólną powierzchni stożkowej oraz przecinającej ją płaszczyzny. Jest to również miejsce geometryczne wszystkich tych punktów płaszczyzny, dla których suma odległości od dwóch ustalonych punktów jest stałą.

  Technologia high chroma[]

  High Chroma to opracowany z wykorzystaniem technologii Konica Minolta Simitri HD polimeryzowany toner, składający się z cząstek żywicy oraz cząsteczek barwnika. Żywica umożliwia tonerowi przyleganie do podłoża, a cząsteczka barwnika nadaje mu kolor. Im lepiej cząsteczka barwnika odbija światło, tym więcej barw i nasyceń jest odwzorowanych na wydruku. Toner High Chroma jest utrwalany w systemie bezolejowym w niższej temperaturze niż tonery konwencjonalne, co znacznie zmniejsza zużycie energii. Obniżenie temperatury procesu utrwalania sprawia, że toner High Chroma umożliwia wykorzystanie szerokiej gamy mediów zarówno do zastosowań cyfrowych jak i offsetowych. Wykańczanie wydruku przy zastosowaniu tego tonera jest porównywalne z techniką offsetową. Konica Minolta posiada 80 patentów dotyczących samego tonera High Chroma. Toner high chroma jest obecnie wykorzystywany jedynie w urządzeniu bizhub PRO C65hc. Urządzenie to za wysoką jakość wydruków otrzymało wyróżnienia m.in. EDP i BERTL, a także certyfikat PANTONE.

  Substancje barwiące – substancje nadające barwę innej substancji pozbawionej barwy (przezroczystej, białej lub szarej), lub też zmieniające barwę substancji posiadającej już jakąś barwę. Można je podzielić na pigmenty, laki i barwniki. Pigmenty są nierozpuszczalnymi kryształami wymagającymi procesu dyspersji w celu ich użycia do barwienia substancji. Barwniki są substancjami rozpuszczalnymi. Barwniki są łatwe w użyciu niemniej jednak ich odporności są mniejsze od pigmentów. Barwniki są transparentne, pigmenty są różne - część jest kryjąca, część transparentna.Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.


  Podstrony: [1] [2] 3 [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Żywica – substancja wytwarzana w niektórych roślinach, najczęściej w drzewach, szczególnie iglastych. Znajduje się w specjalnych przestrzeniach międzykomórkowych, lub przewodach żywicznych, i wytwarzana jest przez otaczające je komórki wydzielnicze (żywicorodne). U sosny przewody żywiczne są liczne, długie, biegną wzdłuż pnia i konarów, ponadto połączone są przewodami poprzecznymi, wskutek czego z miejsca uszkodzonego wypływają duże ilości żywicy przez długi czas. Żywica służy do zabezpieczania miejsc będących ranami drzewa. Barwa żywicy zależna jest od gatunku drzewa, z którego została pozyskana (od białej, przezroczystej do szarej).
  Druk – wielokrotne odbicie obrazu z formy drukowej na podłoże drukowe (np. na papier). Potocznie nazywana drukiem jest również każda kopia, czyli odbitka drukowa.
  Aparat fotograficzny, potocznie aparat – urządzenie służące do wykonywania zdjęć fotograficznych. Pierwowzorem aparatu fotograficznego było urządzenie nazywane camera obscura.
  Minilab – urządzenie stosowane w fotografii kolorowej, zarówno cyfrowej, jak i tradycyjnej, do wywoływania filmu i wykonywania odbitek. Choć minilaby są całkiem dużymi urządzeniami, ich nazwa ma podłoże historyczne (jest to kompletne laboratorium, zawarte w jednej maszynie). Minilaby mogą być tradycyjne (naświetlanie papieru odbywa się drogą optyczną z negatywu) lub cyfrowe (film jest skanowany, a obraz cyfrowy naświetlany jest laserem lub za pomocą technologii LED na papierze; minilab cyfrowy wykonuje również odbitki z plików).
  Sony Alfa (Sony α) – system cyfrowych lustrzanek fotograficznych (ang. DSLR, Digital Single Lens Reflex Camera) wprowadzony na rynek 5 czerwca 2006. Wykorzystuje i rozwija technologię firmy Konica Minolta (łącznie z bagnetem Minolta AF), która została wykupiony przez Sony z działem fotograficznym Konica Minolta na początku 2006 roku. Sony posiada również 11,08% udziałów japońskiego producenta obiektywów Tamron, który jest znanym partnerem firmy Konica Minolta i Sony przy projektowaniu i produkcji obiektywów zmiennoogniskowych. Produkcją obiektywów wyższej klasy zajmuje się niemiecka firma optyczna Carl Zeiss. Udziela ona również wsparcia przy projektowaniu średnio-zaawansowanych konstrukcji.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Bydgoszcz (łac. Bidgostia, niem. Bromberg) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, historycznie leży na Kujawach, nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim, którego wschodni fragment graniczy na Wiśle, największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego. Jest siedzibą Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.037 sek.