• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kongres - Świadkowie Jehowy  Podstrony: [1] [2] [3] 4 [5]
  Przeczytaj także...
  Montreal (fr. Montréal) – miasto w Kanadzie, nad Rzeką Świętego Wawrzyńca w prowincji Quebec. W latach 1844-1849 Montreal był stolicą Prowincji Kanady.Miłość Boża – ogólnoświatowa seria zgromadzeń religijnych o charakterze międzynarodowym, zorganizowanych przez Świadków Jehowy, które rozpoczęły się w czerwcu 1980 roku na półkuli północnej, a zakończyły się w styczniu 1981 roku na półkuli południowej.
  Inne okolicznościowe zgromadzenia[]

  Świadkowie Jehowy organizują również okazjonalne zgromadzenia, np. z okazji otwarcia, rozbudowy Biura Oddziału, wizyty przedstawiciela Biura Głównego, otwarcia Sal Zgromadzeń, rozdania dyplomów absolwentom, misjonarzom Szkoły Gilead, zakończenia Kursu Biblijnego dla Braci, Zgromadzenia Statutowego i innych szczególnych okazji. Niektóre z nich są transmitowane do Sal Zgromadzeń i Sal Królestwa.

  Księga Daniela [Dn lub Dan] – księga zaliczana do Pism (Ketuwim) Biblii hebrajskiej oraz ksiąg prorockich chrześcijańskiego Starego Testamentu. Jej autorstwo przypisuje się tradycyjnie Danielowi. Czas jej powstania datuje się obecnie na okres od połowy VI wieku po 164 rok przed Chrystusem. Księga została zredagowana częściowo w języku hebrajskim, a częściowo w aramejskim. Dwa ostatnie rozdziały tej księgi, według katolickiego i prawosławnego kanonu, zostały napisane w języku greckim i nie są uznawane za natchnione przez judaizm i protestantyzm. Treść księgi wiąże się z postacią proroka Daniela, żyjącego na dworze babilońskim i perskim na przełomie VII i VI wieku przed Chr. Składa się na nią osiem opowiadań o Danielu i cztery jego wizje.Głosiciel – kaznodzieja Świadków Jehowy, ochrzczony lub nieochrzczony członek zboru, który nieodpłatnie głosi dobrą nowinę o Królestwie Bożym. Na całym świecie w 2012 roku było maksymalnie 7 782 346 aktywnych głosicieli, należących do 111 719 zborów w 239 krajach i terytoriach (w Polsce 125 485 głosicieli w 1487 zborach).
  Świadkowie Jehowy urządzają kongresy również na stadionach sportowych (na zdjęciu: zgromadzeni na stadionie w Portugalii)
  Świadkowie Jehowy urządzają kongresy również na stadionach sportowych (na zdjęciu: zgromadzeni na stadionie w Portugalii)
  Kongres okręgowy – Saloniki, Grecja (2008)
  Kongres okręgowy – Saloniki, Grecja (2008)

  Uwagi

  1. Każdy dzień kongresu składa się z sesji przedpołudniowej i popołudniowej, które rozpoczynają się filmowym programem muzycznym.
  2. Od roku 2014 nastąpiła zmiana nazwy kongres okręgowy (zgromadzenie okręgowe) na kongres regionalny.
  3. W roku 2014 wprowadzono prezentacje wizualne. Podczas programu kongresu w roku 2015 przedstawiono w sumie 80 filmów i prezentacji (Źródło).
  4. Chrzest udzielany jest jedynie wcześniej przygotowanym osobom, które potrafią zrozumieć jego znaczenie. Chrztu przez całkowite zanurzenie dokonują upoważnieni przedstawiciele zboru zazwyczaj w specjalnych basenach. Przyjęcie chrztu poprzedzone jest okresem biblijnych szkoleń na podstawie publikacji Świadków Jehowy. Po ich zakończeniu starsi zboru, upewniają się, czy osoba zdecydowana przyjąć chrzest zrozumiała podstawowe nauki biblijne oraz czy dostosowała do nich swoje życie. Przed uroczystością chrztu, który odbywa się w przerwie programu kongresu lub zgromadzenia obwodowego, wygłaszane jest okolicznościowe przemówienie na jego temat (zob. Chrzest a twoja więź z Bogiem w: Czego naprawdę uczy Biblia?).
  5. W Polsce kongresy regionalne odbywają się w językach: polskim, polskim migowym, angielskim i rosyjskim, a zgromadzenia obwodowe w językach: polskim, polskim migowym, angielskim, hiszpańskim, ukraińskim, rosyjskim i wietnamskim.
  6. Od roku 2016 nastąpiła zmiana nazwy przedstawienie na film (zob. Program kongresu 2016, CO-pgm16-P).
  7. Od roku 2014 nastąpiła zmiana nazwy wykład publiczny na publiczny wykład biblijny (zob. Program kongresu 2014, CO-pgm14-P).
  8. Od roku 2012 nastąpiła zmiana nazwy dramat na przedstawienie (Program kongresu 2012, CO-pgm12-P).
  9. W tygodniu 16-19 lipca 2009 roku niektóre punkty programu kongresu międzynarodowego w Poznaniu były transmitowane na pozostałe kongresy odbywające się w Polsce. Kongres rozpoczął się w piątek popołudniu i trwał do niedzieli (w sumie 3 sesje przedpołudniowe i 4 popołudniowe). Pozostałe kongresy trwały od 24 do 29 lipca (3 dni).
  10. Od roku 1973 na kongresach odbywają się tylko sesje przedpołudniowe i popołudniowe, bez wieczornych.
  Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe (pop. Towarzystwo Strażnica) – korporacje prawne reprezentujące przed władzami świeckimi Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy.Skawina – miasto w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Skawina. Miasto jest położone nad rzeką Skawinką kilkanaście kilometrów na południowy zachód od centrum Krakowa. Jest jednym z ośrodków miejskich aglomeracji krakowskiej.


  Podstrony: [1] [2] [3] 4 [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Radio WBBR (późniejsze: WPOW – 1330 AM i WNYM) – stacja radiowa będąca pierwszą rozgłośnią Towarzystwa Strażnica, zlokalizowana w Rossville na Staten Island w stanie Nowy Jork w USA. Przez ponad 30 lat stacja nadawała audycje o tematyce religijnej. Emitowano wykłady biblijne, muzykę, słuchowiska biblijne oraz relacje z procesów sądowych, w których grupa aktorów z Biura Głównego Świadków Jehowy utworzyła tzw. „Teatr Króla”, który na podstawie stenografów z realizmem odtwarzał sceny rozgrywające się w sali sądowej, żeby dokładnie poinformować opinię publiczną o poczynaniach władz. Po pewnym czasie ze względu na ów rozgłos niektórzy urzędnicy zaczęli staranniej rozpatrywać sprawy dotyczące Świadków Jehowy i ich działalności religijnej. Nadawano też audycje „Obserwujemy świat” z wiadomościami międzynarodowych agencji informacyjnych, „Młody kaznodzieja przemawia” oraz „Pora na domowe studium Biblii”.
  La Paz - miasto w Boliwii, siedziba rządu (stolica konstytucyjna to Sucre). Około 1,1 mln mieszkańców, razem z przedmieściem El Alto tworzy ponad dwumilionową aglomerację miejską. Położona w Andach Środkowych na wysokości od 3600–4100 m n.p.m., nad brzegami rzeki La Paz, u podnóża masywu wulkanicznego Illimani. Jest to najwyżej położona stolica na świecie. Działa tu jedynie polski konsulat honorowy, najbliższa ambasada mieści się w Limie w Peru. Największe miasto kraju.
  Gwatemala (República de Guatemala) – państwo w Ameryce Środkowej, położone nad Oceanem Atlantyckim i Oceanem Spokojnym. Graniczy z Salwadorem (203 km), Hondurasem (256 km), Meksykiem (962 km), Belize (266 km) – łączna długość granic wynosi 1687 km, ponadto 400 km wybrzeża morskiego.
  Dakar (wolof: Ndakaaru) – stolica i największe miasto Senegalu. Położone w zachodniej części kraju, nad wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego, na Półwyspie Zielonego Przylądka, naprzeciw wysepki Gorée. Ludność: 2,4 mln (2006).
  Język rosyjski (ros. русский язык, russkij jazyk; dawniej też: język wielkoruski) – język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich, posługuje się nim jako pierwszym językiem około 145 mln ludzi, ogółem (według różnych źródeł) 250-300 mln. Jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie i na Białorusi, natomiast w Kazachstanie jest językiem oficjalnym oraz jest jednym z pięciu języków oficjalnych a jednocześnie jednym z sześciu języków konferencyjnych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Posługuje się pismem zwanym grażdanką, graficzną odmianą cyrylicy powstałą na skutek jej upraszczania.
  Nikaragua (Nicaragua, Republika Nikaragui – República de Nicaragua) – państwo w Ameryce Środkowej, położone między Hondurasem na północy, a Kostaryką na południu. Na zachodzie na długości 320 km oblewają ją wody Oceanu Spokojnego, a na wschodzie na długości 480 km – wody Morza Karaibskiego.
  Świadkowie Jehowy w Malawi – wspólnota Świadków Jehowy w Malawi, licząca w 2012 roku 80 439 głosicieli, należących do 1310 zborów. Na dorocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej w 2012 roku 276 484 osoby (ok. 2% mieszkańców kraju). Działalność miejscowych wyznawców koordynuje Biuro Oddziału w Lilongwe.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.196 sek.