• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kon Artis

  Przeczytaj także...
  Calvin Cordozar Broadus Jr., znany głównie jako Snoop Dogg (ur. 20 października 1971 w Long Beach w Kalifornii) – amerykański raper i aktor. Do 1998 roku znany jako Snoop Doggy Dogg, a od 2012 roku używa także pseudonimu Snoop Lion w kontekście swojej twórczości reggae.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Didżej lub DJ, dyskdżokej (ang. Disc Jockey – Dee Jay) – osoba zajmująca się dobieraniem oraz odtwarzaniem i miksowaniem muzyki na żywo w celu rozbawienia publiczności. DJ najczęściej stara się stworzyć płynność muzyczną w swoim występie, łącząc ze sobą różne utwory muzyczne, a nawet dodając efekty dźwiękowe, sample, utwory typu acapella. DJ-e turntabliści posługują się także skreczem.

  Denaun Porter znany jako Kon Artis lub Mr. Porter (ur. 7 grudnia 1978 r. w Detroit w Stanach Zjednoczonych) - amerykański raper, DJ i producent muzyczny. Współtwórca grupy D12.

  Biografia[]

  Tak samo jak inni członkowie grupy D12 urodził się i wychodził w Rock City czyli Detroit. Kon w kawałkach grupy D12 mniej udziela się jak raper, ale więcej jako producent. Pomagał Eminemowi podczas jego solowych projektach i był głównym "dostarczycielem bitów" dla Parszywej Dwunastki. Mimo tego że raperem jest niezłym to jego pasją jest robienie bitów jak sam mówi: "Lubię rapować, ale jak zasiądę i robię jakiś nowy bit to po prostu jest to uczucie nie do opisania".

  Raper, MC – muzyk wykonujący muzykę rap. Muzyka ta jest elementem kultury hip-hop. Pierwsi raperzy zaczęli pojawiać się już w latach siedemdziesiątych w Nowym Jorku, USA. Pionierem gatunku jest DJ pochodzący z Jamajki Clive Campbell znany też jako Kool Herc.D12 - amerykańska grupa muzyczna powstała w 1996 roku w Detroit z inicjatywy rapera Deshauna "Proof" Holtona. Zespół powołany został mając na celu zrzeszanie okolicznych raperów. "Proof" do współpracy zaprosił takich raperów jak Bizarre, Eminem, Kuniva, Swift oraz Kon Artis. Zespół znany jest również pod nazwą The Dirty Dozen (ang. parszywa dwunastka) - czyli 6 członków zespołu i alterego każdego z nich.

  Kon Artis należy do D12 od samego początku. Razem z Kunivą tworzą duet Da Brigade, niestety nie wydali żadnej płyty ponieważ ich wytwórnia Federation Records zbankrutowała i nie zdążyła wydać ich albumu.

  Mr. Porter wyprodukował bity dla takich artystów jak Royce Da 5'9", Busta Rhymes, Guilty Simpson, Pharoahe Monch, Method Man, Slaughterhouse, Little Brother, Snoop Dogg, Jadakiss.

  Dyskografia[]

  D12[]

 • Devil’s Night (2001)
 • D12 World (2004)
 • Method Man, właściwie Clifford Smith, znany też jako Mef (ur. 2 marca 1971 w Staten Island, Nowy Jork) − amerykański raper i aktor.Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Pharoahe Monch właściwie Troy Donald Jamerson (ur. 31 października 1972 w Nowym Jorku) – amerykański raper i producent muzyczny.
  Busta Rhymes, właściwie Trevor Tahiem Smith, Jr (ur. 20 maja 1972 roku w Brooklynie w Nowym Jorku) – amerykański raper.
  Jadakiss właściwie Jason Phillips (ur. 27 maja 1975 w Yonkers w stanie Nowy Jork) – amerykański raper pochodzenia nigeryjskiego. Członek hiphopowej grupy The LOX.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.037 sek.