• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kommiersant

  Przeczytaj także...
  Język rosyjski (ros. русский язык, russkij jazyk; dawniej też: język wielkoruski) – język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich, posługuje się nim jako pierwszym językiem około 145 mln ludzi, ogółem (według różnych źródeł) 250-300 mln. Jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie i na Białorusi, natomiast w Kazachstanie jest językiem oficjalnym oraz jest jednym z pięciu języków oficjalnych a jednocześnie jednym z sześciu języków konferencyjnych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Posługuje się pismem zwanym grażdanką, graficzną odmianą cyrylicy powstałą na skutek jej upraszczania.Język ukraiński (ukr. українська мова, ukrajinśka mowa) – język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich. Posługuje się nim ponad 47 mln ludzi, głównie na Ukrainie, gdzie ma status języka urzędowego. Używany jest również przez Ukraińców w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Mołdawii, Polsce i na Białorusi. Współczesny alfabet ukraiński stanowi odmianę cyrylicy, a obecna ortografia ustalona została zasadniczo na początku XX wieku.
  Iwan Iwanowicz Safronow (ros. Иван Иванович Сафронов, 1955 – 2 marca 2007) – rosyjski dziennikarz.

  Kommiersant (ros. Коммерса́нтъ; ang. Kommersant) – rosyjski największy i niezależny dziennik, ukazujący się od poniedziałku do soboty. Średni nakład w 2015 roku wynosił 100 000 - 120 000 egzemplarzy. Właścicielem jest biznesmen Aliszer Usmanow.

  Aliszer Burchanowicz Usmanow (ros. Алишер Бурханович Усманов, uzb. Alisher Burhonovich Usmonov; ur. 9 września 1953 w miejscowości Chust w wilajecie namangańskim prowincji Uzbekistanu) – rosyjski przedsiębiorca.

  Dziennik ukazuje się od roku 1989. Długoletnim redaktorem dziennika był Iwan Safronow. Dziennik pisze na tematy polityczne, gospodarcze i społeczne. Istnieje również angielska i ukraińska wersja językowa gazety.

  Siedziba pisma znajduje się w Moskwie.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Kommersant (pol.). www.europress.pl. [dostęp 2010-04-02].
  2. Издательский дом Коммерсантъ, kommersant.ru [dostęp 2016-03-19].
  3. United Kingdom (ang.). www.kommersant.uk.com. [dostęp 2010-04-02].
  4. УКРАИНА (ukr.). www.kommersant.ua. [dostęp 2010-04-02].
  5. Контакты (kontakt) (ros.). www.kommersant.ru. [dostęp 2011-12-30].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.693 sek.