• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Komisja Zdrowia - Sejm

  Przeczytaj także...
  Prawo i Sprawiedliwość (PiS) – polska konserwatywna partia polityczna, założona na kongresie 29 maja 2001, zarejestrowana sądownie 13 czerwca 2001 (pierwszy komitet lokalny PiS powstał już 22 marca 2001). Powołana została przez braci Lecha i Jarosława Kaczyńskich, na fali popularności uzyskanej przez Lecha podczas sprawowania przez niego funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w rządzie AWS. Deklarowana ideologia partii stanowi połączenie konserwatyzmu i chrześcijańskiej demokracji. W latach 2005–2007 Prawo i Sprawiedliwość sprawowało władzę, tworząc rząd Kazimierza Marcinkiewicza i rząd Jarosława Kaczyńskiego (od 2006 do 2007 w koalicji z Samoobroną RP i Ligą Polskich Rodzin, do 2006 i w schyłkowym okresie w 2007 rząd mniejszościowy). W latach 2005–2010 wysunięty przez PiS Lech Kaczyński (do 2006 członek partii) sprawował urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Prawo i Sprawiedliwość należy do grupy Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy w Parlamencie Europejskim oraz do działającej obok niej międzynarodowej organizacji Sojusz Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.Andrzej Stanisław Sośnierz (ur. 8 maja 1951 w Głuchołazach) – polski lekarz i polityk, poseł na Sejm V i VI kadencji, od 2006 do 2007 prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.
  Platforma Obywatelska (PO) – polska partia polityczna, założona (początkowo jako stowarzyszenie) 24 stycznia 2001 (jako partia pod nazwą "Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej" zarejestrowana 5 marca 2002). Jej głównymi założycielami byli Andrzej Olechowski, Maciej Płażyński z AWS i Donald Tusk z Unii Wolności. Skupia osoby o różnych poglądach, głównie chrześcijańsko-demokratycznych i konserwatywno-liberalnych, centroprawicowych i centrowych. Należy do Europejskiej Partii Ludowej. Od 2007 Platforma Obywatelska jest największą siłą polityczną w Sejmie oraz Senacie i wspólnie z Polskim Stronnictwem Ludowym tworzy koalicję rządową, która jest zapleczem parlamentarnym rządu Donalda Tuska.

  Komisja Zdrowia (skrót: ZDR) jest stałą komisją sejmową, która zajmuje się sprawami ochrony zdrowia.

  Nowoczesna Ryszarda Petru (Nowoczesna, zapis stylizowany: .Nowoczesna) – polska partia polityczna o charakterze liberalnym, powołana w 2015 przez ekonomistę Ryszarda Petru.Tomasz Edward Latos (ur. 8 marca 1964 w Poznaniu) – polski polityk, lekarz radiolog, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji.

  Prezydium Komisji Sejmu RP VIII kadencji[edytuj kod]

 • Bartosz Arłukowicz (PO) – przewodniczący
 • Joanna Kopcińska (PiS) – zastępca przewodniczącego
 • Tomasz Latos (PiS) – zastępca przewodniczącego
 • Beata Małecka-Libera (PO) – zastępca przewodniczącego
 • Marek Ruciński (.N) – zastępca przewodniczącego
 • Andrzej Sośnierz (PiS) – zastępca przewodniczącego
 • Przypisy

  1. Komisja Zdrowia (ZDR). Skład komisji. www.sejm.gov.pl. [dostęp 2016-1-15].


  Joanna Maria Kopcińska (ur. 2 stycznia 1967 w Łodzi) – polska polityk, działaczka samorządowa i lekarka, przewodnicząca rady miejskiej w Łodzi w latach 2013–2014, posłanka na Sejm VIII kadencji.Beata Małecka-Libera (ur. 17 maja 1954 w Dąbrowie Górniczej) – polska polityk, lekarka, posłanka na Sejm V, VI i VII kadencji.
  Bartosz Adam Arłukowicz (ur. 30 grudnia 1971 w Resku) – polski polityk, lekarz pediatra, nauczyciel akademicki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, kawaler Orderu Uśmiechu (2006), sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w 2011, poseł na Sejm VI i VII kadencji, od 18 listopada 2011 minister zdrowia w drugim rządzie Donalda Tuska.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.