• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Komfort

  Przeczytaj także...
  Stryków – miasto w woj. łódzkim, w powiecie zgierskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Stryków. Był miastem szlacheckim.Teraz Polska – polski znak promocyjny, który powstał w 1992 roku. Głównym celem postawionym przez twórców idei Godła była walka o odrodzenie prestiżu polskiej marki.
  Michał Sołowow (ur. 11 lipca 1962 roku w Kielcach) – polski biznesmen i kierowca rajdowy. Dwukrotny wicemistrz Europy (2008 i 2009), dwukrotny wicemistrz Polski (2006 i 2010), dwukrotny II wicemistrz Europy (2006 i 2010), dwukrotny II wicemistrz Polski (2004 i 2005).
  Sklep Komfort w Toruniu

  Sklepy Komfort S.A. – polskie przedsiębiorstwo zarządzające siecią sklepów z panelami, dywanami, podłogami drewnianymi i wykładzinami.

  Sklepy Komfort to obecnie sieć ponad 160 salonów specjalistycznych oferujących dywany, wykładziny, panele podłogowe, podłogi drewniane oraz akcesoria do montażu i pielęgnacji podłóg. Przedsiębiorstwo współpracuje z producentami z całego świata. Sprzedaż realizowana jest poprzez sieć sklepów stacjonarnych, a także za pośrednictwem sklepu on-line. Siecią zarządza spółka Sklepy Komfort S.A., od 2014 roku kontrolowana przez Michała Sołowowa.

  Franczyza (ang. franchise) – system sprzedaży towarów, usług lub technologii, który jest oparty na ścisłej i ciągłej współpracy pomiędzy prawnie i finansowo odrębnymi i niezależnymi przedsiębiorstwami: franczyzodawcą i jego indywidualnymi franczyzobiorcami. Franczyza zakłada też przepływ know-how od franczyzodawcy do franczyzobiorcy przez cały czas obowiązywania umowy franczyzowej. Istotą jest udzielenie praw (i przyjęcie obowiązków) poprzez zawarcie umowy franczyzy.Ołomuniec (czes. Olomouc, niem. Olmütz, dialekt hanacki Olomóc albo Holomóc, łac. Eburum albo Olomucium) – miasto statutarne we wschodniej części Czech, na Obniżeniu Górnomorawskim, u ujścia Młyńskiego Potoku i Bystrzycy do Morawy. Jest stolicą kraju ołomunieckiego, powiatu Ołomuniec, a także archidiecezji Kościoła rzymskokatolickiego i Czechosłowackiego Kościoła Husyckiego oraz eparchii Kościoła Prawosławnego Czech i Słowacji. Stanowi historyczną stolicę Moraw i jest głównym miastem regionu etnograficznego Haná.

  Historia[ | edytuj kod]

  Spółka Sklepy Komfort w obecnej formie prawnej została założona w 2006 roku, początkowo z siedzibą w Szczecinie. W kwietniu 2007 r. sieć przeszła na własność funduszu Polish Enterprise Fund VI zarządzanego przez Enterprise Investors, zaś w sierpniu 2007 roku przejęła od duńskiego koncernu Taeppeland Holding, jednego ze swych największych rywali rynkowych, sieć sklepów Topwert Świat Dywanów Sp. z o.o. Jedynym akcjonariuszem od 2007 roku był Polish Beta Group S.a.r.l.

  W 2008 roku Komfort otworzył nowe biuro w Łodzi, dokąd przeniósł centralę operacyjną, aby skuteczniej zarządzać siecią sklepów. W 2010 roku do Łodzi została formalnie przeniesiona siedziba spółki. W Strykowie pod Łodzią ulokowany jest należący do spółki największy i najnowocześniejszy magazyn dystrybucyjny wykładzin zrolowanych w Europie Środkowej.

  Także w 2008 roku Komfort zaczął rozwijać sieć poprzez franczyzę. Sklepy franczyzowe otwierane były w miastach 25–70 tys. mieszkańców; obecnie jest ich około 20, plus 80 punktów partnerskich. W marcu 2009 otwarto w czeskim Ołomuńcu pierwszy zagraniczny sklep sieci Komfort. W maju 2009 roku spółka rozpoczęła proces poszerzania swojej oferty o kolejne branże wyposażenia wnętrz – tkaniny dekoracyjne, drzwi oraz schody.

  W lipcu 2009 roku ukazał się pierwszy numer magazynu „Twój Komfort”, poświęconego aranżacji wnętrz.

  Pod koniec 2013 roku sieć została kupiona przez podmioty należące do Michała Sołowowa. Od 2014 roku 100% akcji posiadał kontrolowany przez niego Barcocapital Investment Ltd, a od 2019 roku: luksemburski fundusz inwestycyjny Michała Sołowowa Black Forest SICAV-SIF SA.

  Nagrody i wyróżnienia[ | edytuj kod]

 • 2004: Komfort SA jest pierwszą siecią handlową, która otrzymała godło Teraz Polska.
 • 2008: tytuł „Firma roku 2008” w trzeciej edycji konkursu „Złote Ville”, tytuł „Solidny Pracodawca Roku”, „Złoty Laur Klienta” w kategorii dystrybutorów pokryć podłogowych.
 • 2009: Godło Jakości Obsługi w Programie „Jakość Obsługi 2008”
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Odpis pełny z KRS nr 0000267428 na dzień 05. 05. 2020.
  2. Magazyn Twój Komfort.
  3. Jacek Bereźnicki: Ani Kulczyk, ani Solorz. Oto najbogatszy Polak według Tygodnika Wprost. spidersweb.pl, 2019-06=17. [dostęp 2020-05-06].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.666 sek.