• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kombii  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Opera Leśna (niem. Die Waldoper) – leśny amfiteatr o powierzchni 4 ha otwarty w lipcu 1909 w Sopocie. Opera Leśna znajduje się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich. Obiekt charakteryzuje się przede wszystkim dobrą akustyką i atrakcyjną lokalizacją. Widownia opery mieści 4400 widzów, a scena (o długości 50 m i powierzchni 536 m²) jest w stanie pomieścić ponad 100 osobową orkiestrę. Sceneria Opery Leśnej jest kojarzona przede wszystkim z odbywającym się tu corocznie festiwalem. Scena opery to również miejsce licznych koncertów muzyki poważnej, koncertów bluesowych, rockowych, pokazów mody i innych. W pobliżu Opery Leśnej przebiega turystyczny szlak Wzgórz Szymbarskich.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Kombii w 2007, od lewej: Tkaczyk, Skawiński, Pluta, Wielgosz
  Grzegorz Skawiński w składzie Kombii (2017)

  Kombii (pisownia stylizowana: KOMBII, KombII) – polski zespół grający muzykę z pogranicza pop-rocka i synth popu, założony w 2003 roku przez Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka i Jana Plutę – trzech byłych członków zespołu Kombi.

  Grzegorz Bogdan Skawiński (ur. 6 lipca 1954 w Mławie), znany również jako Skawa – polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, gitarzysta, a także producent muzyczny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.LI Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbył się w dniach 6-8 czerwca 2014 r. w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu.

  Muzycy[ | edytuj kod]

  Obecny skład zespołu[ | edytuj kod]

 • Grzegorz Skawiński – gitara, śpiew
 • Waldemar Tkaczyk – gitara basowa
 • Adam Tkaczyk – perkusja
 • Wojciech Horny – instrumenty klawiszowe
 • Byli członkowie zespołu[ | edytuj kod]

 • Jan Pluta (zmarły) – perkusja (2003–2009)
 • Bartosz Wielgosz – instrumenty klawiszowe (2003–2013)
 • Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Szansa na sukces – teleturniej muzyczny typu talent show, emitowany w TVP2 od 14 listopada 1993 do 29 kwietnia 2012 w niedziele o godzinie 15.00. Twórcą programu była Elżbieta Skrętkowska, prowadził go Wojciech Mann.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  C.D. – pierwszy album zespołu Kombii, bezpośredniego spadkobiercy kultowej w latach 80-tych grupy Kombi, wydany w 2004 roku. Reprezentuje pop-rock i częściowo nawiązuje do twórczości Kombi sprzed 30-tu laty. Zawiera 11 premierowych utworów oraz jeden bonusowy z programu "Muzyka łączy pokolenia". Proponuje melodyjne utwory z pazurkiem gitarowym, zagrane zgodnie z duchem czasu i kilka ballad. Pierwszy singiel płyty to "Sen się spełni" -utwór utrzymany w konwencji popu z elementa
  Logotyp (gr. λόγος logos - słowo, myśl + τύπος typos - odcisk, obraz) – termin rozpoznawalny od początku XIX wieku jako forma graficzna będąca interpretacją brzmienia nazwy i jednoznacznie identyfikująca markę, firmę, agencję, organizację, produkt, usługę, przedsięwzięcie, imprezę oraz każdy inny rodzaj aktywności gospodarczej lub społecznej.
  Wojciech Horny (ur. 1974 roku w Gdańsku) – polski muzyk rockowy, kompozytor oraz aranżer. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. W latach 1994-2003 występował w zespole O.N.A.. Po rozpadzie formacji wspólnie z Agnieszką Chylińską oraz Zbigniewem Kraszewskim założył formację Chylińska. Współpracował z wieloma grupami, między innymi: Skawalker, KarmaComa, Pivo (gościnnie na płycie Dziki dziki), Pati Yang (płyta Jaszczurka). Do 25.02.2013 był członkiem zespołu Patrycji Markowskiej, udziela się w różnych projektach jako muzyk sesyjny oraz tworzy muzykę do filmów ( głównie dokumentalnych). W marcu 2013 dołączył do zespołu Kombii.
  Agnieszka Barbara Chylińska (ur. 23 maja 1976 w Gdańsku) – polska wokalistka i autorka tekstów, a także osobowość telewizyjna. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. W latach 1994-2003 członkini rockowego zespołu O.N.A. Następnie w latach 2003-2006 wokalistka formacji Chylińska. Od 2009 roku prowadzi działalność solową, kiedy to ukazał się jej debiutancki album solowy zatytułowany Modern Rocking, stylistycznie nawiązujący do nurtu dance i pop.
  Kombi – polski zespół muzyczny założony w 1976 roku przez Sławomira Łosowskiego (ur. 1951), grającego na elektrycznych i elektronicznych instrumentach klawiszowych. W 1969 roku Łosowski założył zespół Akcenty, który grał do 1976 roku. Od 1976 aż do rozwiązania w 1992 roku grupa występowała pod nazwą Kombi a jej człon tworzyli Sławomir Łosowski, Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk.
  Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (KFPP OPOLE) – polski festiwal muzyczny organizowany od 1963 roku, corocznie w Opolu, zwykle w czerwcu. Stanowi podsumowanie sezonu artystycznego (od Opola do Opola) polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek.
  Edipresse Polska – polska filia międzynarodowego szwajcarskiego wydawnictwa Groupe Edipresse istniejąca od 1995 r. z siedzibą w Warszawie. Od 2000 r. ma status spółki akcyjnej ze 100-procentowym udziałem kapitału szwajcarskiego. Prezesem wydawnictwa jest Zbigniew Napierała.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.045 sek.