• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kolejny raz

  Przeczytaj także...
  Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.Tomasz Lubert (ur. 22 czerwca 1972 w Gdańsku) – polski kompozytor, gitarzysta i producent muzyczny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Kolejny raz – singel polskiej grupy muzycznej Virgin, wydany w 2004 roku nakładem wydawnictwa muzycznego Universal Music Polska, promujący drugi album studyjny zespołu Bimbo.

  Tekst napisała Dorota Rabczewska, zaś muzykę skomponował Tomasz Lubert. Piosenka wykonywana była podczas trasy koncertowej Bimbo Tour grupy Virgin, a także podczas trasy Diamond Tour w trakcie solowej kariery Doroty Rabczewskiej.

  Do utworu został nakręcony teledysk opowiadający o prostytutce zamordowanej przez jednego z jej klientów. Końcowa scena wideoklipu przedstawia pogrzeb wokalistki. Wideoklip wyprodukowała grupa ATM. Premiera telewizyjna teledysku odbyła się 1 lipca 2004 roku.

  Universal Music Group (UMG), wcześniej MCA Music Entertainment Group – największa grupa biznesowa oraz rodzina wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Jest jedną z wielkiej czwórki wytwórni płytowych.Virgin – polski zespół grający pop rock stworzony w 2000 przez Tomasza Luberta i rozwiązany w roku 2007. W 2014 roku zespół wznowił działalność.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. „Kolejny raz” – 3:24

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Virgin (2) – Bimbo (ang.). discogs.com. [dostęp 2013-08-08].
  2. Płyta Bimbo – Virgin (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2013-08-08].
  3. Videografia (pol.). likeadoda.com. [dostęp 2013-08-08].
  4. Virgin – śmierć Dody (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2013-08-08].
  5. Nowy singiel Virgin! (pol.). muzyka.pl. [dostęp 2013-08-20].
  6. Kolejny raz – Virgin (pol.). universalmusic.pl. [dostęp 2013-08-20].
  7. Bimbo Virgin (ang.). itunes.apple.com. [dostęp 2013-08-08].
  8. Kolejny raz (ang.). rateyourmusic.com. [dostęp 2013-08-08].
  Doda, właściwie Dorota Rabczewska (ur. 15 lutego 1984 w Ciechanowie) – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, autorka tekstów znana z takich przebojów, jak m.in. „Dżaga”, „Szansa”, „Nie daj się”, „Znak pokoju” i „2 bajki”. Członkini Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.Prostytucja, nierząd – oddanie własnego ciała do dyspozycji większej liczbie osób w celu osiągnięcia przez nie zaspokojenia seksualnego i pobieranie za to wynagrodzenia materialnego. Przy prostytucji ma więc miejsce świadczenie usług w dziedzinie seksu, polegających zwykle na odbywaniu stosunków płciowych za pieniądze lub inne korzyści.
  Warto wiedzieć że... beta

  ATM Grupa Spółka Akcyjna – polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w podwrocławskiej miejscowości Bielany Wrocławskie, założone 6 lutego 1992 roku, notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Działalność rozpoczęło jako ATM Total Vision s.c., trzy lata później przekształcone w spółkę z o.o. "ATM", a w 2003 – w spółkę akcyjną. Na samym początku firma tworzyła newsy, reportaże i filmy dokumentalne, ale później rozpoczęła produkcję programów cyklicznych, teleturniejów i reality shows.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.572 sek.