• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kokocz

  Przeczytaj także...
  Wola Lubecka – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim, w gminie Ryglice. Liczy ona niespełna 1000 mieszkańców. Przez miejscowość przepływa mały potok - Wolanka. Najwyższym wzniesieniem wsi jest góra Kokocz (niespełna 484 m n.p.m.). Wola Lubecka sąsiaduje z miejscowościami: Zalasowa, Zwiernik, Joniny, LubczaPogórze Ciężkowickie (513.62) – mezoregion geograficzny w południowo-wschodniej Polsce. Wchodzi w skład Pogórza Środkowobeskidzkiego.

  Góra Kokocz – wzniesienie na Pogórzu Ciężkowickim. Jej wysokość wynosi 434 m n.p.m. Jeden z ważniejszych punktów widokowych na Pogórzu Ciężkowickim. Góra częściowo jest porośnięta lasami mieszanymi, jak i również zamieszkana. Położona głównie w miejscowościach Lubcza, Wola Lubecka i Zwiernik. Obecnie zagrożona budową kamieniołomu co może doprowadzić do zniszczenia terenu oraz pozbawienia dopływów wody okolicznych mieszkańców. Góra Kokocz została zgłoszona do plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski jako Atrakcja Turystyczna i zdobyła 3 miejsce.

  Przypisy

  1. Introduction to Poland z listą 453 szczytów o wybitności co najmniej 100 m
  2. Tatry, Beskid Wyspowy i Góry Świętokrzyskie z Kokocza  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.