• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kodjovi Obilalé

  Przeczytaj także...
  Togo, Republika Togijska – państwo w zachodniej Afryce nad Zatoką Gwinejską. Graniczy z Ghaną, Beninem i Burkina Faso.Bramkarz – w grach zespołowych – członek zespołu, którego zadaniem jest uniemożliwienie zdobycia bramki (gola) zawodnikom drużyny przeciwnej.
  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).

  Kodjovi Dodji Obilalé (ur. 8 października 1984 w Lomé), wzrost: 186 cm, waga: 81 kg, piłkarz, gra na pozycji bramkarza.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Obilalé karierę rozpoczął w Étoile Filante de Lomé. Następnie był piłkarzem francuskiego CS Quéven, a od 2008 roku gra w GSI Pontivy.

  Obilalé to piłkarz, który jedyny spośród zawodników uczestników Mistrzostw Świata 2006 grał w lidze togijskiej. Do kadry powołanej przez Otto Pfistera załapał się z powodu kontuzji Safiou Salifou. Obilalé na Mistrzostwach był jedynie trzecim bramkarzem. Podczas zamachu terrorystycznego na autobus wiozący reprezentację Togo, został postrzelony w plecy. Lekarze postanowili zostawić w jego ciele część kuli bowiem gdyby ją usunęli, jego stan mógłby się pogorszyć.

  8 października jest 281. (w latach przestępnych 282.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 84 dni.XVIII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbyły się w dniach 9 czerwca – 9 lipca w Niemczech, którym przyznano organizację imprezy w lipcu 2000. Mistrzem świata zostali Włosi, którzy w finale pokonali Francuzów po rzutach karnych. Gospodarze turnieju zajęli trzecie miejsce po zwycięstwie nad Portugalią. Mecze Mistrzostw Świata transmitowano do niemal wszystkich 207. krajów członkowskich FIFA (jedynym wyjątkiem był Turkmenistan). Prawo do telewizyjnego przekazu zakupiło ponad 500. stacji, dzięki czemu 25. mundialowych dni obejrzało 3,25 miliarda widzów, a sam mecz finałowy ponad miliard. Oficjalnym hymnem mistrzostw była piosenka "Celebrate the Day" Herberta Gronemeyera.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Otto Pfister (ur. 24 listopada 1937 roku w Kolonii, Niemcy) – niemiecki piłkarz, grający na pozycji napastnika, trener piłkarski. Prowadził między innymi reprezentację Togo na Mistrzostwach Świata w Niemczech w 2006 roku.
  Étoile Filante de Lomé – togijski klub piłkarski, grający w pierwszej lidze togijskiej, mający siedzibę w mieście Lomé.
  Lomé, miasto i stolica Togo, państwa w zachodniej Afryce. Położone na Wybrzeżu Niewolniczym, nad Zatoką Gwinejską; ośrodek administracyjny regionu Maritime.
  Safiou Salifou (ur. 11 sierpnia 1982) – togijski piłkarz występujący na pozycji bramkarza w klubie Dynamic Togolais.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.