• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kościół Chrystusa Króla w Tarnobrzegu

  Przeczytaj także...
  Tarnobrzeg – miasto na prawach powiatu w województwie podkarpackim. Siedziba władz powiatu tarnobrzeskiego w latach 1867-1975 oraz od 1999. Siedziba władz województwa tarnobrzeskiego w latach 1975-1998. W latach 1973-1976 miasto było siedzibą gminy wiejskiej Tarnobrzeg. Jeden z większych ośrodków przetwórstwa siarki w Polsce.Edward Frankowski (ur. 15 sierpnia 1937 w Kępie Rzeczyckiej) – polski biskup rzymskokatolicki, magister teologii pastoralnej, doktor nauk społecznych, kapelan NSZZ „Solidarność” w latach 1980–1992, biskup pomocniczy przemyski w latach 1989–1992, biskup pomocniczy sandomierski w latach 1992–2012, od 2012 biskup senior diecezji sandomierskiej.
  Diecezja sandomierska (Dioecesis Sandomiriensis) - jedna z 3 diecezji obrządku łacińskiego w metropolii lubelskiej w Polsce.

  Kościół Chrystusa Króla - kościół parafialny w Tarnobrzegu.

  Dominikanie, Zakon Kaznodziejski (łac. Ordo Praedicatorum – OP) - katolicki zakon męski założony w 1216 przez św. Dominika Guzmána.Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się na tarnobrzeskim osiedlu Serbinów.

  Na kościół i budynki parafialne adaptowano budynek dawnego Młodzieżowego Domu Kultury, który był mocno zdewastowany. Budynek został przekazany ojcom Dominikanom, którzy przekazali go diecezji sandomierskiej. Nad remontem budynku i przystosowaniem go do celów religijnych czuwał Ks. Michał Józefczyk - proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. W chwili obecnej kościół wewnątrz jest wykończony, posiada dzwonnicę, której poświecenia dokonał J. E. Ks. Bp. Edward Frankowski. Od maja 2006 roku trwa powiększanie świątyni o jeszcze jedną nawę.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama