• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Knyszyn - gmina

  Przeczytaj także...
  Wodziłówka – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie monieckim, w gminie Knyszyn. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa białostockiego.Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.
  Województwo białostockie – jedno z 49 województw istniejących w latach 1975–1998, położone w północno-wschodniej Polsce.

  Knyszyngmina miejsko-wiejska w województwie podlaskim, w powiecie monieckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie białostockim.

  Siedziba gminy to Knyszyn.

  Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwało 4965 osób.

  Struktura powierzchni[ | edytuj kod]

  Według danych z roku 2002 gmina Knyszyn ma obszar 127,68 km², w tym:

  Gmina Dobrzyniewo Duże (do końca 2001 gmina Dobrzyniewo Kościelne) - gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie białostockim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie białostockim.Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.
 • użytki rolne: 57%
 • użytki leśne: 32%
 • Gmina stanowi 9,24% powierzchni powiatu.

  Demografia[ | edytuj kod]

  Dane z 30 czerwca 2004:

 • Piramida wieku mieszkańców gminy Knyszyn w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Knyszyn.png

  Sołectwa[ | edytuj kod]

  Chobotki, Czechowizna, Grądy, Guzy, Jaskra, Kalinówka Kościelna, Lewonie, Nowiny Kasjerskie, Nowiny-Zdroje, Ogrodniki, Poniklica, Wodziłówka, Wojtówce, Zofiówka.

  Pozostałe miejscowości[ | edytuj kod]

  Cisówka, Jeleń, Knyszyn-Zamek, Kropiwnica, Mierestki, Stoczek.

  Podział administracyjny Polski 1975–1998 – podział administracyjny obowiązujący od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998 (od reformy w 1975 do reformy w 1999). Został wprowadzony ustawą z dnia 28 maja 1975 o dwustopniowym podziale administracyjnym Państwa oraz o zmianie ustawy o radach narodowych.Województwo podlaskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw. Położone jest w północno-wschodniej części kraju, w geograficznym środku Europy. Przez jego środek przepływa Narew. Stolicą jest Białystok.

  Sąsiednie gminy[ | edytuj kod]

  Czarna Białostocka, Dobrzyniewo Duże, Jasionówka, Krypno, Mońki

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Gmina Mońki – gmina miejsko-wiejska w województwie podlaskim, w powiecie monieckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie białostockim.Powiat moniecki - powiat w Polsce (województwo podlaskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Mońki.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Stoczek – osada w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie monieckim, w gminie Knyszyn. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Wodziłówka.
  Gmina Krypno – gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie monieckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie białostockim.
  Knyszyn – miasto w woj. podlaskim, w powiecie monieckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Knyszyn. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. białostockiego.
  Lewonie – kolonia wsi Czechowizna w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie monieckim, w gminie Knyszyn.
  Gmina Czarna Białostocka (do 1954 gmina Czarna Wieś) - gmina miejsko-wiejska w województwie podlaskim, w powiecie białostockim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie białostockim.
  Główny Urząd Statystyczny, GUS – centralny organ administracji państwowej podległy Prezesowi Rady Ministrów zajmujący się zbieraniem i udostępnianiem informacji statystycznych na temat większości dziedzin życia publicznego i niektórych stron życia prywatnego. Do przekazywania danych obligują odpowiednie przepisy prawa (ustawa o statystyce publicznej oraz ogłaszany corocznie Program Badań Statystycznych). Dane mogą być udostępniane tylko w formie zagregowanej (opracowanej), która uniemożliwia identyfikację pojedynczych respondentów (tajemnica statystyczna).
  Gmina Jasionówka (dawn. gmina Kalinówka) – gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie monieckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie białostockim.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.