• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Klub Park

  Przeczytaj także...
  Klub studencki – klub związany z uczelnią wyższą (uniwersytetem, politechniką, akademią), przeznaczony na spotkania środowiskowe oraz wydarzenia inspirowane działalnością studentów i patronującej klubowi uczelni.Lady Pank – polski zespół rockowy założony w 1981 w Warszawie przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka.
  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (SGH, w latach 1949–1991 Szkoła Główna Planowania i Statystyki, SGPiS) – najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce, a zarazem jeden z wiodących uniwersytetów ekonomicznych w Europie. Jej siedziba mieści się na warszawskim Mokotowie, przy al. Niepodległości, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Pole Mokotowskie.

  Klub Studencki Szkoły Głównej Handlowej „Park”klub w Warszawie znajdujący się we wschodniej części parku Pole Mokotowskie przy al. Niepodległości 196, w pobliżu kampusu SGH.

  Historia[ | edytuj kod]

  W budynku klubu, wzniesionym pod koniec lat siedemdziesiątych, miał początkowo mieścić się bar mleczny o nazwie „Arlekin". Pomysł ten jednak upadł, a budynek stał się w 1981 roku własnością ówczesnej Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (dziś: SGH). Powstało wówczas Akademickie Centrum Kultury SGPiS „Park” . Koncertową działalność klubu zapoczątkował młody wówczas zespół Lady Pank 14 sierpnia 1982 roku, a wkrótce potem w klubie powstał pierwszy oficjalny fanklub tego zespołu. W dwudziestą rocznicę tych wydarzeń, w roku 2002, również w klubie Park odbył się koncert promujący jubileuszowe wydawnictwo tego zespołu Besta besta otwierające „Antologię Lady Pank”. Klub „Park" jest „bohaterem” piosenki Moje Kilimandżaro (album Lady Pank, muz. J. Borysewicz; sł. A. Mogielnicki).

  Pole Mokotowskie – duży (68,54 ha) kompleks parkowy niedaleko centrum Warszawy, znajdujący się na terenie trzech dzielnic – Mokotowa, Ochoty i Śródmieścia. Jego granice wyznaczają ulice: Żwirki i Wigury, Rokitnicka, Ondraszka, Trasa Łazienkowska (Wawelska i al. Armii Ludowej), Waryńskiego, Batorego, Boboli i Rostafińskich. Część Pola nosi nazwę Park im. Józefa Piłsudskiego.Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.

  Od roku 1982 w klubie działało Studio Piosenki z którym związany był Wojciech Wiśniewski.

  Od 2001 roku w klubie odbywa się cykliczny festiwal ParkFest.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Archiwum Gazety SGH (pol.). [dostęp 2019-07-17].
  2. Parkfest (pol.). [zarchiwizowane z tego adresu (2009-04-22)].
  Warto wiedzieć że... beta

  Fanklub – grupa założona przez ludzi interesujących się jakąś sławną osobą, grupą osób, rzeczą lub konkretną dziedziną wiedzy (fanów).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.806 sek.