• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Klaus Kobusch

  Przeczytaj także...
  Niemcy Zachodnie (właściwie Republika Federalna Niemiec) – określenie państwa niemieckiego leżącego w obecnej zachodniej części Niemiec w okresie 1949-1990.XVIII Igrzyska Olimpijskie odbyły się w 1964 roku w Tokio (Japonia). Igrzyska w "Kraju kwitnącej wiśni" stały się imprezą łączącą tradycje ze współczesnością (zastosowano m.in. najnowsze techniki pomiarów wyników). Po wykluczeniu przez organizatorów niektórych sportowców z Indonezji oraz Korei Północnej kraje te wycofały swoje reprezentacje. MKOL nie wyraził zgody na występ ekip RPA, co było reakcją na rasistowską (w stosunku do czarnoskórej większości) politykę rządu w Pretorii.
  Martin Stenzel (ur. 18 lipca 1946 w Lądku-Zdroju) - niemiecki kolarz torowy reprezentujący RFN, brązowy medalista olimpijski oraz srebrny medalista mistrzostw świata.

  Klaus Kobusch (ur. 15 marca 1941 w Bielefeld) - niemiecki kolarz torowy reprezentujący RFN, brązowy medalista olimpijski oraz srebrny medalista mistrzostw świata.

  Willi Fuggerer (ur. 11 września 1941 w Norymberdze) - niemiecki kolarz torowy reprezentujący RFN, brązowy medalista olimpijski.Kolarstwo torowe uprawia się na rowerach torowych zbudowanych na kołach 28 calowych, podobnych do rowerów szosowych, ale o uproszczonej i mocno odchudzonej konstrukcji. Tory (zwane też czasem welodromami), na których uprawia się ten sport mają kształt zbliżony do bieżni lekkoatletycznych, na łukach są jednak mocno pochylone, aby można było na nich utrzymywać stałą prędkość.

  Kariera[]

  Pierwszy sukces w karierze Klaus Kobusch osiągnął w 1964 roku, kiedy wspólnie z Willim Fuggererem zdobył brązowy medal w wyścigu tandemów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. W tej samej konkurencji w parze z Martinem Stenzelem zdobył srebrny medal rozgrywanych w 1966 roku mistrzostwach świata we Frankfurcie. Na mistrzostwach tych Niemcy ulegli jedynie zespołowi francuskiemu w składzie: Daniel Morelon i Pierre Trentin. Razem ze Stenzelem wystartował w tandemach także na igrzyskach olimpijskich w Meksyku, gdzie rywalizację zakończyli na piątej pozycji. Ponadto wielokrotnie zdobywał medale torowych mistrzostw kraju, w tym dziesięć złotych.

  Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 1966 – 63. edycja mistrzostw świata w kolarstwie torowym, która odbyła się w zachodnioniemieckim Frankfurcie. W programie mistrzostw zostały wszystkie dotychczasowe konkurencje: sprint i wyścig na dochodzenie dla kobiet oraz sprint, wyścig na dochodzenie, wyścig ze startu zatrzymanego zarówno dla zawodowców jak i amatorów, a także wyścig drużynowy na dochodzenie zawodowców dla mężczyzn. Ponadto wprowadzono dwie nowe konkurencje: wyścig tandemów oraz wyścig na 1000 m mężczyzn.Pierre Trentin (ur. 15 maja 1944 w Créteil) - francuski kolarz torowy i szosowy, czterokrotny medalista olimpijski oraz wielokrotny medalista torowych mistrzostw świata.

  Bibliografia[]

 • Profil na cyclingarchives.com (ang.)
 • Profil na sports-reference.com (ang.)
 • Daniel Morelon (ur. 24 lipca 1944 w Bourg-en-Bresse) – francuski kolarz torowy, pięciokrotny medalista olimpijski oraz wielokrotny medalista mistrzostw świata.Bielefeld – miasto na prawach powiatu w Niemczech, w północno-wschodniej części kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Detmold. To największe miasto w rejonie Ostwestfalen-Lippe, centrum kulturalne i gospodarcze. Położone w Lesie Teutoburskim, na wysokości 118 m n.p.m. Ośrodek przemysłowy (gł. włókienniczy, odzieżowy, spożywczy - zakłady koncentratów Dr. Oetkera, produkcja motocykli i obrabiarek). Centrum handlowe, kulturalne i naukowe (uniwersytet).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.