• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kladruby - powiat Tachov

  Przeczytaj także...
  Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.Kraj pilzneński (czes. Plzeňský kraj) – jedna z czternastu jednostek podziału terytorialnego w Czechach, odpowiednik województwa. Leży we zachodniej części historycznej Bohemii. Stolicą kraju jest Pilzno. Obszar kraju wchodzi w skład okręgu terytorialnego kraj zachodnioczeski.
  Czechy (czes. Česko), Republika Czeska (czes. Česká republika) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Od północnego wschodu graniczy z Polską, od zachodu i północnego zachodu z Niemcami, od południa z Austrią, a od południowego wschodu ze Słowacją. Stolicą i największym miastem Czech jest Praga. Kraj składa się z trzech historycznych krain – Czech właściwych, Moraw i czeskiej części Śląska. Na powierzchni 78 866 km² żyje ponad 10,5 mln osób, z czego 94% to Czesi. Państwo czeskie dzieli się na czternaście krajów. Czechy są republiką parlamentarną, demokratycznym państwem prawa o liberalnym systemie rządów, opartym na swobodnej rywalizacji partii i ruchów politycznych. Głową państwa jest prezydent. Naczelnym organem władzy ustawodawczej jest parlament z Izbą Poselską i Senatem, władzy wykonawczej rząd z czternastoma ministerstwami, a władzy sądowniczej Sąd Konstytucyjny i Sąd Najwyższy. Czechy są członkiem wielu organizacji międzynarodowych, m.in. ONZ, Unii Europejskiej, NATO, strefy Schengen, Rady Europy, OECD i Grupy Wyszehradzkiej.

  Kladrubymiasto w Czechach, w kraju pilzneńskim, w powiecie Tachov.

  Powiat Tachov (czes. Okres Tachov) – powiat w kraju pilzneńskiego (okręg terytorialny: kraj zachodnioczeski) w Czechach. Jego siedziba znajduje się w mieście Tachov. Powierzchnia powiatu wynosi 1 378,69 km², zamieszkuje go 51 573 osób (gęstość zaludnienia wynosi 37,43 mieszkańców na 1 km²). Powiat ten liczy 51 miejscowości, w tym 5 miast.

  Według danych szacunkowych na rok 2020 liczyło 1640 mieszkańców.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.11 sek.