• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kjøbenhavns Boldklub

  Przeczytaj także...
  Kopenhaga (duń. København [kʰøb̥m̩ˈhɑʊ̯ˀn], łac. Hafnia) – stolica i największe miasto Królestwa Danii. W 2014 r. odbył się tu 59 Festiwal Muzyki Europejskiej Eurowizja.Krykiet – sport drużynowy, w którym mecze rozgrywane są między dwiema drużynami po jedenastu zawodników. Pochodzi z Anglii, gdzie podobna gra była znana już na przełomie XIII i XIV wieku.
  Pływanie – metoda poruszania się w wodzie wykorzystywana przez człowieka, zwierzęta oraz maszyny. Jest popularną aktywnością rekreacyjną, szczególnie w krajach o cieplejszym klimacie i naturalnych zbiornikach wodnych. Pływanie jest też dyscypliną sportową.

  Kjøbenhavns Boldklubduński klub piłkarski z siedzibą w mieście Kopenhaga, stolicy państwa.

  Osiągnięcia[]

 • Mistrz Danii (15): 1913, 1914, 1917, 1918, 1922, 1925, 1932, 1940, 1948, 1949, 1950, 1953, 1968, 1974, 1980
 • Puchar Danii: 1969
 • Historia[]

  Kjøbenhavns Boldklub założony został 26 kwietnia 1876 roku na łąkach poza Kopenhagą (dziś ten obszar znajduje się już w granicach Kopenhagi jako park Fælledparken). Od roku 1879 klub prowadzi sekcje piłki nożnej i krykieta. Z tego powodu KB jest najstarszym piłkarskim klubem w Europie kontynentalnej oraz najstarszym wielosekcyjnym klubem w całej Europie. Od roku 1883 istnieje w klubie sekcja tenisa ziemnego. Później powstały sekcje badmintona, pływania i pétanque.

  Badminton (kometka, wolant, pot. paletki) – dyscyplina sportowa, gra 2- lub 4-osobowa. Od 1992 jest pełnoprawną konkurencją olimpijską.DaniaKrólestwo Danii (duń. Kongeriget Danmark) – państwo położone w Europie Północnej (Skandynawia), najmniejsze z państw nordyckich. W jej skład wchodzą też formalnie Grenlandia oraz Wyspy Owcze, które posiadając szeroką autonomię tworzą z kontynentalną Danią Wspólnotowe Królestwo Danii (Rigsfællesskabet). Dania graniczy od południa z Niemcami, zaś przez cieśninę Sund sąsiaduje ze Szwecją.

  W roku 1991 sekcja piłkarska KB połączyła się z B 1903 tworząc klub FC København. Nadal jednak rezerwy FC København grają pod nazwą KB, choć już w barwach FCK.

  W swojej historii KB Kopenhaga rozegrał 53 sezony w pierwszej lidze, 6 sezonów w drugiej lidze oraz jeden sezon w trzeciej lidze.

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona klubu KB
 • Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.