• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kirsten Dunst  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Maria Antonina Habsburg, właściwie: Maria Antonia Josefa Johanna von Österreich (ur. 2 listopada 1755, w pałacu Hofburg, w Wiedniu, zm. 16 października 1793, w Paryżu) – arcyksiężniczka austriacka, Królowa Francji.Alicja i tajemnica trzeciej planety (ros. Тайна третьей планеты) – radziecki film animowany z 1981 roku w reżyserii Romana Kaczanowa oparty na książce Kiryła Bułyczowa pt. Podróże Alicji – powieści science-fiction z serii opowiadań o przygodach Alicji Sielezniowej.

  Kirsten Caroline Dunst (ur. 30 kwietnia 1982 w Point Pleasant) – amerykańska aktorka filmowa. Laureatka nagrody dla najlepszej aktorki na 64. MFF w Cannes za rolę w filmie Larsa von Triera Melancholia (2011).

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Córka Niemca Klausa Dunsta i Inez Rupprecht, pochodzenia niemiecko-szwedzkiego. W momencie rozpoczęcia kariery filmowej miała 11 lat, ale już wcześniej grywała w telewizyjnych reklamówkach. Jej matka – Inez Dunst, właścicielka galerii sztuki – wybrała tę drogę życiową dla córki (było to także pragnienie Kirsten Dunst).

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Ostry dyżur – (tytuł oryginalny ER) amerykański serial telewizyjny autorstwa Michaela Crichtona. Pokazuje pracę w fikcyjnym szpitalu County General Hospital w Chicago. Serial został wyprodukowany przez Constant C Productions i Amblin Television we współpracy z Warner Bros. Television Production, Inc..

  Zagrała w 1994 z Bradem Pittem w filmie Wywiad z wampirem (jako mała wampirzyca Claudia). Dzięki tej roli została nominowana do nagrody Złotego Globu.

  W 1995 znalazła się na liście najpiękniejszych ludzi świata opublikowanej przez magazyn „People”.

  Aktorka aktywnie działa w organizacjach charytatywnych (np. Pediatric AIDS Fundation).

  Zasiadała w jury konkursu głównego na 69. MFF w Cannes (2016).

  Na pokuszenie (ang. The Beguiled) – amerykański western z gatunku dramat z 2017 roku w reżyserii Sofii Coppoli, powstały na podstawie powieści Na pokuszenie z 1966 roku autorstwa Thomasa P. Cullinana. Wyprodukowany przez wytwórnię Focus Features. Główne role w filmie zagrali Colin Farrell, Nicole Kidman, Kirsten Dunst i Elle Fanning. Elizabethtown – amerykański film fabularny (komedia romantyczna) z 2005 roku w reż. Camerona Crowe’a, z Orlando Bloomem i Kirsten Dunst w rolach głównych.

  Jest zaręczona z Jesse Plemonsem. Mają syna – Ennisa Howarda (ur. 3 maja 2018).

  W grudniu 2020 poinformowano, że pojawi się jako Mary Jane Watson, w Spider-Man: No Way Home. Rolę tę grała już w trylogii Spider-Mana w reżyserii Sama Raimiego.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Odwróceni zakochani (ang. Upside Down) – francusko-kanadyjski melodramat science fiction z 2012 roku w reżyserii Juana Diego Solanasa.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  William Bradley Pitt, znany jako Brad Pitt (ur. 18 grudnia 1963 w Shawnee w stanie Oklahoma) – amerykański aktor i producent filmowy.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Fargo (serial telewizyjny) – dramatyczny amerykański, serial telewizyjny wyprodukowany przez 26 Keys Productions, The Littlefield Company, FX Productions oraz MGM Television. Pomysłodawcami serialu jest Noah Hawlel, który napisał scenariusz. Serial jest kontynuacyjną filmy o tym samym tytule z 1996 roku, którego scenariusz i wyreżyserowali: Joel Coen i Ethan Coen. Premierowy odcinek serialu został wyemitowany 15 kwietnia 2014 roku
  Zabójcza piękność (tytuł oryg. Drop Dead Gorgeous) − amerykańsko-niemiecki film fabularny (czarna komedia) z 1999 roku, wyreżyserowany przez Michaela Patricka Janna. Satyra na środowisko modelek oraz prowincjonalizm.
  Loving - amerykańska opera mydlana. Pierwszy odcinek został wyemitowany 23 czerwca 1983 roku, a ostatni 10 września 1995. Serial był emitowany na kanale ABC. Doczekał się 3169 odcinków, oraz kontynuacji, pt. The City. Twórcami serialu byli: Agnes Nixon, oraz Douglas Marland (zm. w 1993). Akcja opery mydlanej miała miejsce w fikcyjnej miejscowości Corinth, w Pensylwanii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.751 sek.