• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kingpin  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Daredevil – amerykański film Sci-Fi z 2003 roku reżyserii Marka Stevena Johnsona, jego kontynuacja Elektra pojawiła się 2 lata później.Chrysler Building – wieżowiec znajdujący się w Nowym Jorku w dzielnicy Manhattan. Ma 319 metrów wysokości i 77 pięter.

  Kingpin, właśc. Wilson Fisk – fikcyjna postać (złoczyńca) z komiksów z udziałem Spider-Mana i Daredevila, wydawanych przez Marvel Comics.

  Opis postaci[ | edytuj kod]

  Jako dziecko Wilson Fisk cierpi z powodu samotności i drwin rówieśników z powodu swej pokaźnej tuszy. Jego ojciec zarabia na życie jako bokser, jednak ze względu na kiepski rozwój kariery, aby utrzymać siebie i syna został szeregowym gangsterem. Jako nastolatek Wilson postanawia przyłączyć się do niego. Podczas jednego z napadów, gdy próbują uciec przed policją, Wilson nie mogąc nadążyć za nim nie daje rady zadaniu, pozostawiony przez ojca na pastwę funkcjonariuszy. Ojciec, obojętny na los swojego syna, odrzeka mu jedynie, że tak bywa, po czym kontynuuje swoją ucieczkę. Sąd zaproponował mu łagodniejszy wyrok za wydanie wspólnika. Nie przystał na to, zaplanował inną zemstę. W więzieniu Wilson poczuł, że znalazł się na dnie i postanawia odbić się od niego na zawsze. Udaje, że poddaje się resocjalizacji. Zamiast tego uczy się wszystkiego, co jest niezbędne dla stworzenia kryminalnego imperium. Do uzyskania przewagi nad innymi gangsterami, postanawia otoczyć się wybitnymi naukowcami i zaawansowanymi technologiami. Po wyjściu na wolność buduje swoją pozycję przez lata. Za pomocą ataku hakerskiego wykreśla swoje nazwisko ze wszystkich policyjnych, prokuratorskich, sądowych i penitencjarnych dokumentów. W wyniku czego oficjalnie staje się wzorowym obywatelem. Nadaje sobie pseudonim Kingpin. Po osiągnięciu sukcesu w światku kryminalnym nakazuje odszukać swojego ojca (już starego człowieka). Czekał z zemstą, by wcześniej okazać mu jak wiele osiągnął w przeciwieństwie do niego. Ten, uradowany, że wielki Kingpin to jego własny syn, wyraża wielką dumę. Jednak sam Kingpin nie przebaczywszy swojemu ojcu zdrady nakazuje go zabić.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Punisher − fikcyjna postać, bohater komiksów wydawanych przez Marvel Comics oraz trzech filmów fabularnych będących adaptacjami komiksu. Twórcą postaci był scenarzysta Gerry Conway oraz rysownicy John Romita Sr. i Ross Andru. Nazwę postaci Punisher (z ang – karzący, wymierzający karę) wymyślił Stan Lee – twórca najsłynniejszych bohaterów Marvela takich jak Spider-Man, Hulk, czy X-Men. Po raz pierwszy postać Punishera pojawiła się w 129. albumie serii The Amazing Spider-Man z 1974 roku.

  Publicznie, Kingpin pozoruje na przedsiębiorcę i filantropa, używając dla tych celów swojego prawdziwego imienia i nazwiska, tym samym czyniąc ze swojej kryminalnej tożsamości wielką tajemnicę. Jego siedzibą główną jest Chrysler Building, gdzie na samym szczycie posiada biuro i laboratorium, w którym zatrudnia wybitnych naukowców i inżynierów.

  Daredevil – postać komiksowa stworzona dla wydawnictwa Marvel przez Stana Lee i Billa Everetta. Po raz pierwszy pojawił się w Daredevil Vol. 1 #1 z kwietnia 1964 roku. Daredevil (Matt Murdock) to niewidomy prawnik, który nocami zakłada diabelski kostium, by walczyć z przestępczością na ulicach Nowego Jorku. Charakteryzuje go niezwykle wyostrzony, radarowy słuch i zmodyfikowana biała laska, której używa w swoich akrobatycznych skokach. W filmie jego postać przedstawia Ben AffleckInsomniac Games – amerykański producent gier komputerowych z Burbank założony w 1994 wydający swoje gry na konsole Playstation. W 2006 roku wydali swoją pierwszą grę na Playstation 3 - Resistance: Fall of Man. Ich gry z serii Spyro the Dragon, Ratchet & Clank i Resistance sprzedały się na całym świecie w ilości 32 mln sztuk.

  Prywatnie jest mężem Vanessy z którą posiada syna Richarda, pracujący dla ojca jako terenowy szef mafii. Kingpin szczyci się tym, że pomimo nieudanych relacji ze swoim ojcem świetnie dogaduje się z synem. Na spółkę z nim rozbudowując swoje mafijne imperium, jednak tylko do czasu, gdy Spider-Man doprowadza do schwytania Richarda przez policję. W wyniku schwytania własnego syna Wilson popada w rozpacz; jednak, mimo iż sąd proponuje Richardowi łagodniejszy wyrok za wydanie swojego szefa, zgodnie z prośbą swojego ojca odmawia udzielenia zeznań. Martwi się jednak, że i on zazna zemsty z rąk własnego syna.

  Spider-Man 3 (ang. Spider-Man 3) – film z 2007 roku w reżyserii Sama Raimi, łączący elementy akcji z science-fiction. Jest to trzecia część serii filmowej przedstawiającej losy Spider-Mana – superbohatera stworzonego przez amerykańskie wydawnictwo komiksowe Marvel Comics.Złoczyńca w literaturze – negatywna postać będąca uosobieniem zła (czyniąca zło). Złoczyńcy stają na drodze bohaterów, którzy zmuszeni są podjąć z nimi walkę.

  Relacje z żoną nie układają się tak dobrze. Kocha ją i chce spełniać wszystkie jej zachcianki. Ale jednego nie może jej zapewnić: Życia bez strachu. Stale boi się, że albo policja albo konkurencyjni gangsterzy zniszczą rodzinę. Dlatego odeszła od niego. Nie próbował jej zatrzymać inaczej jak tylko zapewnieniem, że ją kocha. Bezskutecznie.

  Michael Clarke Duncan (ur. 10 grudnia 1957 w Chicago, zm. 3 września 2012 w Los Angeles) – amerykański aktor. Zasłynął między innymi z roli Johna Coffeya w filmie Zielona mila, na podstawie powieści Stephena Kinga w reżyserii Franka Darabonta. Rola domniemanego mordercy skazanego na śmierć przyniosła mu nominację do Oskara jako najlepszego aktora drugoplanowego.Marvel Comics – jedno z amerykańskich wydawnictw komiksowych należące do Marvel Entertainment, jednej z filii The Walt Disney Company. Wydawnictwo wydało komiksy o przygodach takich bohaterów jak: Kapitan Ameryka, Iron Man, Spider-Man, Hulk, Punisher, Daredevil, Fantastyczna Czwórka, Avengers, Blade czy też grupa X-Men.

  Kingpin, pomimo że wygląda na człowieka skrajnie otyłego, tak naprawdę nie ma wiele tłuszczu. Charakterystyczny kształt zapewniają mu potężne mięśnie. Dla realizacji swych celów wykorzystuje zazwyczaj swoich poddanych. Ale jeśli musi osobiście walczyć wykazuje się nieprzeciętną siłą. Do innych jego cech charakterystycznych należą biały garnitur oraz laska. W komiksach postać Kingpina jest białoskóra, jednak w filmie Daredevil posiada czarną karnację.

  Daredevil (ang. Marvel’s Daredevil) – amerykański serial fantastycznonaukowy o superbohaterze o tym samym imieniu z komiksów wydawnictwa Marvel Comics. Serial ten jest częścią franczyzy Marvel Cinematic Universe. The Punisher (jap. パニッシャー) – gra arcade wydana w 1993 roku przez Capcom najpierw na automaty. Gra oparta jest o postać bezwzględnego pogromcy przestępczości Punishera, antybohatera uniwersum komiksów Marvel. Muzykę do gry skomponowała Yoko Shimomura.

  Największymi wrogami Kingpina są Spider-Man, Daredevil oraz Punisher.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Spider-Man (ang. Spider-Man: The Animated Series) – amerykański serial animowany, który swą premierę w Stanach Zjednoczonych miał 19 listopada 1994, a ostatni odcinek wyemitowano 31 stycznia 1998. Scenariusz został napisany przez Johna Sempera Jr., a producentem było Marvel Films Animation. Jest to ekranizacja przygód jednej z postaci z komiksów Marvela – Spider-Mana.
  The Punisher – komputerowa gra akcji wydana przez THQ w 2005 roku, oparta na filmie Punisher. Bohaterem gry jest Punisher postać komiksowa z wydawnictwa Marvel Comics.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.