• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • KidsCo

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Telewizja kablowa (pot. nazywana "kablówką") – nowoczesna sieć telekomunikacyjna, która pozwala na oferowanie abonentom pakietu programów radia i telewizji oraz szerokiego asortymentu interaktywnych usług multimedialnych (tj. Internet, telefon), realizowana za pomocą techniki hybrid fibre-coaxial (HFC). Telewizje kablowe wykorzystują do transmisji pasmo od ~50 do ~900 MHz. Każdy program zajmuje 8 MHz (w standardzie PAL D/K, D1), więc przez kabel koncentryczny można przesłać do 94 programów stacji telewizyjnych.
  Nickelodeon Polska (w skrócie Nick Polska) – uruchomiona 10 lipca 2008 r., o godz. 12:00, polskojęzyczna wersja amerykańskiej stacji telewizyjnej Nickelodeon, emitującej programy dla dzieci i młodzieży. Jego właścicielem jest MTV Networks Polska.

  KidsCo – stacja telewizyjna przeznaczona dla widzów w wieku od 6 do 14 lat. Do końca 2007 stacja należała do Sparrowhawk Media i DIC Entertainment, jednych z największych w Stanach Zjednoczonych producentów filmów telewizyjnych. Od 2008 Sparrowhawk Media należy do Universal Networks International. 5 maja 2013 roku stacja zakończyła nadawanie w Polsce.

  Universal Networks International (dawniej NBC Universal Global Networks) - jedna z grup telewizyjnych firmy NBCUniversal, która do 2007 roku nosiła nazwę Sparrowhawk Media, czyli do wtedy, gdy NBCUniversal kupiło tę firmę od brytyjskich właścicieli. Grupa ta rywalizuje z telewizją AXN, która oferuje podobny profil do kanałów grupy Universal Networks.Kino KidsCo lub Kino Familijne – blok stacji KidsCo który był emitowany od 15 września 2007 do 1 stycznia 2008. Blok został zawieszony 2 stycznia 2008, ale powrócił 1 marca 2008. Emituje filmy dla całej rodziny.

  Emisja[]

  Program KidsCo nadawany był codziennie przez 24 godziny. Na jej antenie zobaczyć można było różne filmy animowane, oraz programy i seriale dla dzieci. Ten sam program nadawany jest również dla Wielkiej Brytanii, Rumunii, Ukrainy, Rosji, Turcji, Węgier oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

  Film animowany – rodzaj filmu, w którym obrazy nie są uzyskiwane na drodze rejestrowania zjawisk (w sposób ciągły) przy pomocy kamery. Źródłem danych jest często ręcznie rysowana grafika przedstawiająca na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu (stąd też film animowany określany jest zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki). Mogą być również wykorzystywane techniki animacji poklatkowej zdjęć poklatkowych. Obecnie coraz czesciej stosowana jest grafika i animacja wspomagana komputerowo.MiniMini+ – kanał telewizyjny adresowany do dzieci do lat 7. Nadaje codziennie, w godzinach od 5:00 do 21:00. Rozpoczął nadawanie 20 grudnia 2003 roku ze względu na zmianę kanału MiniMax w kanał o nazwie ZigZap, który obecnie nazywa się teleTOON+. Dostępny jest na cyfrowej platformie satelitarnej nc+ oraz w wybranych sieciach telewizji kablowej. Specjalizuje się w programach pozbawionych elementów przemocy. Do 9 kwietnia 2009 roku kanał nadawał od 6:00 do 20:00, a od 10 kwietnia 2009 roku do 29 lipca 2012 roku od 6:00 do 21:00.

  W Polsce kanał dostępny był w telewizjach kablowych Toya, Grupa INEA, Telewizji Kablowej „Strzebielino”. Odbiorcy kanału w dekoderach cyfrowych sieci kablowych mieli możliwość wyboru polskiego, tureckiego, angielskiego, islandzkiego lub ukraińskiego języka audio.

  Stacja nie nadawała reklam. Konkurencją dla niej w Polsce były kanały dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym: MiniMini, Disney Junior i CBeebies oraz kanały dla widzów w wieku 10-15: Cartoon Network, ZigZap, Nickelodeon Polska i Disney XD. Wszystkie z nich kierują swój program do dzieci i młodzieży. KidsCo Polska zlecała nagrania polskiej wersji studiom dubbingowym: Sun Studio Polska, Toya Sound Studios i innym.

  INEA – spółka akcyjna, operator telewizji kablowej oferujący usługi telekomunikacyjne mieszkańcom Wielkopolski. Ofertę operatora stanowi telewizja cyfrowa (SD oraz HD) oraz analogowa, stacjonarny i mobilny dostęp do internetu, telefonia stacjonarna oraz telefonia komórkowa (od 18 stycznia 2010 roku).Język islandzki (isl. íslenska) - język z grupy języków nordyckich, którym posługują się mieszkańcy Islandii. Posługuje się nim około 320 tys. osób., głównie Islandczycy w kraju i na emigracji. Zapisywany jest alfabetem łacińskim.

  Stałe bloki programowe[]

  Seriale animowane były podzielone na bloki:

 • „Śniadanie z bohaterami gier wideo” – w dni robocze rano
 • „Kącik dla maluchów” – w weekendy rano
 • „Fabryka KidsCo dla całej rodziny” – w południe, po południu i wieczorem
 • Kino KidsCo – w piątki, soboty i niedziele o 18:00 i 20:30
 • Historia[]

  Programy KidsCo[]

  Seriale animowane[]

  Seriale fabularne[]

  Kino familijne[]

   Osobny artykuł: Kino KidsCo.

  W soboty i niedziele o godz. 18:00 i 20:30 emitowane było Kino KidsCo.

  Dubbing (dawniej dublaż) – tworzenie ścieżki dialogowej filmu, serialu lub gry, polegające na podłożeniu ścieżki z lokalną wersją językową. Głosy podkładają często wyspecjalizowani aktorzy głosowi. Mianem dubbingu potocznie określa się również dogrywanie w studiu dialogów do już udźwiękowionego materiału w celu polepszenia jego jakości.SDI Media Polska (dawniej Sun Studio Polska) – polskie studio dźwiękowe. Firma zajmuje się postprodukcją audio-wideo, w którego zakres wchodzi dubbing filmów fabularnych i animowanych, reklama RTV. Studio dysponuje obecnie czterema studiami dubbingowymi oraz pięcioma studiami lektorskimi (voice over). Firma swoją siedzibę ma w Warszawie przy ulicy Wołoskiej 7 (Budynek "Mars", klatka "C").

  Maratony[]

 • W listopadzie i październiku 2007. Można było oglądać: Inspektor Gadżet; Babar; Olinek Okrąglinek; Nowe przygody Madeline; Cyberłowcy; Nastolatki z Beverly Hills; Łebski Harry i inne.
 • 31 grudnia 2007 stacja emitowała programy przeznaczone dla chłopców: M.A.S.K., Inspektor Gadżet oraz Bohaterscy ratownicy, natomiast 1 stycznia dla dziewczyn: Dziewczyna z głębin, Nastolatki z Beverly Hills.
 • Od grudnia 2010 stacja codziennie emitowała maratony z różnymi kreskówkami i serialami od godziny 00:00 do 05:00.

 • Nastolatki z Beverly Hills (oryg. Beverly Hills Teens) – serial animowany produkcji amerykańskiej z 1987 roku. Dawniej emitowany w KidsCo. Zawiera 65 odcinków.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Linki zewnętrzne[]

 • KidsCo strony międzynarodowe • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Polska wersja Cartoon Network wystartowała 1 września 1998 roku, o godzinie 12:00, a obecnie nadawany jest codziennie całą dobę od 1 marca 2007. Równolegle prowadzona jest transmisja Cartoon Network tak jak dotychczas w godz. 03:00-21:00 (od października 2009 w godz. 06:00-21:00). Ten sam program do 30 września nadawany był również dla Rumunii i na Węgrzech (wersja 18-godzinna). Od 1 października Cartoon Network kierowany jest dla Polski oddzielnym strumieniem, a dla Rumunii i Węgier osobnym. Oba nadawane są z Warszawy. Odbiorcy kanału w Cyfrze+, w Cyfrowym Polsacie i w dekoderach cyfrowych sieci kablowych mogli wybrać polską, węgierską, rumuńską lub angielską wersję językową. Obecnie dostępna jest tylko polska i oryginalna ścieżka językowa.
  TOYA Sp. z o.o. – telewizja kablowa działająca w Łodzi, Mysłowicach, Kutnie, Przemyślu, Piotrkowie Trybunalskim oraz Piszu.
  Język ukraiński (ukr. українська мова, ukrajinśka mowa) – język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich. Posługuje się nim ponad 47 mln ludzi, głównie na Ukrainie, gdzie ma status języka urzędowego. Używany jest również przez Ukraińców w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Mołdawii, Polsce i na Białorusi. Współczesny alfabet ukraiński stanowi odmianę cyrylicy, a obecna ortografia ustalona została zasadniczo na początku XX wieku.
  Sparrowhawk Media – brytyjska grupa medialna. W 2007 roku została przejęta przez NBC Universal i od tej pory przyjęła nazwę Universal Networks International (wcześniej NBC Universal Global Networks).
  Zjednoczone Emiraty Arabskie, Państwo Zjednoczonych Emiratów Arabskich (arab. الإمارات العربيّة المتّحدة) – państwo arabskie na Bliskim Wschodzie, położone nad Zatoką Perską i Omańską, składające się z siedmiu emiratów: Abu Zabi, Dubaj, Szardża, Adżman, Umm al-Kajwajn, Ras al-Chajma i Fudżajra. Graniczy z Arabią Saudyjską i Omanem.
  Disney XD – stacja telewizyjna przeznaczona dla dzieci i młodzieży, należąca do Disney-ABC Television Group i będąca jedną z regionalnych wersji międzynarodowej marki Disney XD. W Polsce wystartowała 19 września 2009, zastępując kanał Jetix, było to częścią międzynarodowego rebrandingu marki. Stacja początkowo kontynuowała emisję większości materiałów z Jetix, ale potem stopniowo wprowadzała na antenę nowe formaty produkowane na potrzeby kanałów Disneya. Grupą docelową kanału są chłopcy w wieku 6-14 lat a jego ramówka jest oparta na programach typu live-action oraz serialach animowanych, samo XD jest akronimem od angielskich słów Xtreme Digital. Oprócz filmów i seriali, Disney XD emituje krótkometrażowe programy w czasie przerw reklamowych. Program nadawany jest codziennie przez 18 godzin, od 6:00 do 24:00.
  Olinek Okrąglinek (ang. Rolie Polie Olie, 1998-2001) – kanadyjski serial animowany w reżyserii Williama Joyce’a, wyprodukowany przez wytwórnię Nelvana.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.