• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kiczera - Pasmo Bukowicy

  Przeczytaj także...
  Moszczaniec – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie sanockim, w gminie Komańcza, przy DW897.Besko – wieś nad Wisłokiem położona w województwie podkarpackim, w powiecie sanockim, w gminie Besko; siedziba gminy Besko.
  Komańcza (ukr. Команьча) – wieś w południowo-wschodniej Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie sanockim, w gminie Komańcza, w Dolinie rzeki Osławicy i potoku Barbarka (dawniej Kumaniecki Potok). Siedziba gminy Komańcza. w latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa krośnieńskiego.

  Kiczera (640 m n.p.m.) – szczyt górski w Paśmie Bukowicy w Beskidzie Niskim, położony powyżej wsi Puławy.

  Ośrodek Sportów Zimowych KiczeraSki w Puławach Górnych – ośrodek narciarski położony na północnym zboczu Kiczery (640 m n.p.m.) w Paśmie Bukowicy w Beskidzie Niskim na terenie powiatu krośnieńskiego w gminie Rymanów.Puławy – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie krośnieńskim, w gminie Rymanów, położona nad Wisłokiem, oraz w bocznej dolinie niewielkiego potoku (Puławy Górne), na stoku Bukowicy.

  Zimą na wzgórzu Kiczera w Puławach Górnych czynny jest popularny w regionie Ośrodek Sportów Zimowych KiczeraSki w Puławach Górnych. Po wschodniej stronie szczytu przebiegają dwa szlaki: czerwony fragment Głównego Szlaku Beskidzkiego RymanówKomańcza oraz zielony szlak z Beska do Moszczańca.

  Beskid Niski (513.71) – pasmo w Karpatach między przełęczami Łupkowską na wschodzie a Tylicką na zachodzie. Wschodnia granica Beskidu Niskiego jest zarazem granicą Karpat Wschodnich i Zachodnich.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

  1. Krzysztof Radwański, Marcin Szymczak (red.): Atlas gór Polski. Sudety. Karpaty. Góry Świętokrzyskie. Warszawa: ExpressMap, 2008, s. 351. ISBN 978-83-7546-020-9.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.602 sek.