• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Keys to the World

  Przeczytaj także...
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.UK Singles Chart – notowania opracowywane przez The Official Charts Company, w oparciu o aktualną sytuację na brytyjskim rynku muzycznym. Obejmują one okres od niedzieli (godz. 0:01) do soboty (północ) każdego tygodnia, a sporządzone na podstawie otrzymanych danych listy drukowane są w magazynie Music Week oraz publikowane w Internecie na stronie internetowej radia BBC Radio 1. Dane dotyczące sprzedaży poszczególnych singli czy albumów pochodzą ze współpracy z ok. 6,500 sklepów oraz części internetowych stron, oferujących muzykę cyfrowo. W przeciwieństwie do amerykańskich zestawień statystyki radiowe i telewizyjne nie są brane pod uwagę przy tworzeniu notowań.
  Parlophone - wytwórnia płytowa, założona w Niemczech, w 1896 roku, przez Carl Lindström Company (początkowo jako Parlophon). W 1923 utworzona została jej brytyjska filia Parlophone, a w 1927 wytwórnia stała się własnością Columbia Graphophone Company, późniejszej EMI.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Keys to the World – trzeci album solowy Richarda Ashcrofta (byłego wokalisty The Verve) wydany 23 stycznia 2006 przez wytwórnię Parlophone. Album został nagrany we współpracy z London Metropolitan Orchestra. Pierwszym singlem pochodzącym z albumu był "Break the Night with Colour", kolejnym - "Music Is Power".

  Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.Curtis Mayfield (ur. 3 czerwca 1942 w Chicago, zm. 26 grudnia 1999 w Roswell) – amerykański wokalista rockowy i gitarzysta, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli muzyki soul, twórca stylu chicagowskiego, zbliżonego do funky, będącego przeciwwagą dla ułagodzonego i społecznie indyferentnego stylu kreowanego przez Motown.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

 • Wszystkie utwory autorstwa Richarda Ashcrofta, chyba że zaznaczono inaczej.
  1. "Why Not Nothing?" - 4:09
  2. "Music Is Power" (Ashcroft, Curtis Mayfield) - 3:58
  3. "Break the Night With Colour" - 3:56
  4. "Words Just Get in the Way" - 4:53
  5. "Keys to the World" - 4:42
  6. "Sweet Brother Malcolm" - 4:51
  7. "Cry Til the Morning" - 5:04
  8. "Why Do Lovers?" - 4:45
  9. "Simple Song" - 4:05
  10. "World Keeps Turning" - 3:55 W wersji japońskiej na płycie znalazł się utwór "75 Degrees" - 4:48

  Bonus DVD[ | edytuj kod]

  Wydano także specjalną wersję z dyskiem DVD zawierającym:

  Richard Paul Ashcroft (ur. 11 września 1971 w Billinge koło Wigan, Anglia) – brytyjski wokalista z nurtu rocka alternatywnego, lider grupy The Verve, której był współzałożycielem w 1989. Po rozwiązaniu zespołu w 1999, Ashcroft rozpoczął karierę solową albumem Alone with Everybody w 2000, następnie wydał Human Conditions w roku 2002. Od 2007 roku ponownie jest członkiem reaktywowanego The Verve.The Verve – brytyjski zespół z nurtu rocka alternatywnego działający w latach 1989-1999, reaktywowany w roku 2007. Charakterystycznym elementem stylu zespołu są dźwięki psychodeliczne, szczególnie w nagraniach z początkowego okresu.
  1. "Keys to the World" (wywiad z Ashcroftem)
  2. "Break the Night With Colour" (video live)
  3. "Why Not Nothing?" (video live)
  4. "Words Just Get In the Way" (video live)
  5. "Break the Night With Colour" (video live)

  Single[ | edytuj kod]

 • "Break the Night With Colour", 9 stycznia 2006, #3 na UK Singles Chart.
 • "Music Is Power", wydany 17 kwietnia 2006.
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Oficjalna strona Richarda Ashcrofta
 • 17 kwietnia jest 107. (w latach przestępnych 108.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 258 dni.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.596 sek.