• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kevin Lawton

  Przeczytaj także...
  Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.Wioślarstwo – niegdyś odmiana transportu (wodnego) dziś dyscyplina sportowa polegająca na wprowadzeniu w ruch łodzi pływającej po wodzie przy użyciu siły mięśni wioślarza używającego wioseł jako dźwigni prostej.
  Brett James Hollister (ur. 19 maja 1966), nowozelandzki wioślarz (sternik). Brązowy medalista olimpijski z Los Angeles.

  Kevin Edmund Lawton (ur. 28 września 1960), nowozelandzki wioślarz. Brązowy medalista olimpijski z Los Angeles.

  Zawody w 1984 były jego jedynymi igrzyskami olimpijskimi. Brązowy medal zdobył, pod nieobecnosć sportowców z części Bloku Wschodniego, w czwórce ze sternikiem. Osadę tworzyli ponadto Don Symon, Barrie Mabbott, Ross Tong i Brett Hollister. Był czwarty na mistrzostwach świata w 1985 (ósemka).

  Linki zewnętrzne[]

 • Profil na stronie Nowozelandzkiego Komitetu Olimpijskiego
 • Przypisy

  1. Kevin Lawton Biography and Olympic Results (ang.). Sports-Reference.com. [dostęp 7 lipca 2013].
  2. Kevin Lawton na worldrowing.com (ang.).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.072 sek.