• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kevin Dillon  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Westchester – hrabstwo (ang. county) w stanie Nowy Jork w USA. Populacja wynosi 923 459 mieszkańców (stan według spisu z 2000 r.).Lee Marvin (ur. 19 lutego 1924 w Nowym Jorku, zm. 29 sierpnia 1987 w Tucson) – amerykański aktor filmowy. Laureat Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za rolę w filmie Kasia Ballou (reż. Elliot Silverstein) w 1966. Największą popularność przyniosła mu rola majora Johna Reismana w legendarnym filmie wojennym Roberta Aldricha, Parszywa dwunastka z 1967.

  Kevin Brady Dillon (ur. 19 sierpnia 1965 w Mamaroneck) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, najlepiej znany z roli Johnny’ego „Dramy” Chase'a w serialu Ekipa.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w Mamaroneck w Nowym Jorku w rodzinie rzymskokatolickiej Paula Dillona, menedżera inwestycyjnego i portrecisty, i Mary Ellen Dillon. Jego rodzice byli szczęśliwym małżeństwem klasy średniej irlandzkich katolików. Wychowywał się w hrabstwie Westchester wraz z czterema braćmi: starszymi - Paulem (ur. 1962) i Mattem (ur. 18 lutego 1964) oraz młodszymi - Timothym (ur. 1969) i Brianem (ur. 1972) oraz młodszą siostrą Katy (ur. 1966). Uczęszczał do Mamaroneck High School.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.19 sierpnia jest 231. (w latach przestępnych 232.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 134 dni.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Debiutował w głównej roli jako Arnold Norberry w dramacie telewizyjnym No Big Deal (1983), a dwa lata potem wystąpił w roli śmiesznego Rooneya w komediodramacie Boże pomóż! (Heaven Help Us, 1985) u boku Donalda Sutherlanda, Andrew McCarthy i Johna Hearda. Po występie w filmie akcji Menahema Golana Oddział Delta (The Delta Force, 1986) z Chuckiem Norrisem i Lee Marvinem, zagrał postać nasoletniego żołnierza Bunny'ego w dramacie wojennym Oliver Stone Pluton (Platoon, 1986).

  Kościół katolicki – największa na świecie chrześcijańska wspólnota wyznaniowa, głosząca zasady wiary i życia określane mianem katolicyzmu. Kościół katolicki jest jednym z trzech głównych nurtów chrześcijaństwa, obok Cerkwi prawosławnej i Kościołów protestanckich.Teen Choice Awards – coroczna gala wręczenia nagród transmitowana przez telewizję Fox. Nagroda wręczana za największe osiągnięcia w dziedzinie muzyki, filmu, sportu, telewizji oraz mody. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem mediów społecznościowych, biorą w nim udział osoby w wieku od 13 do 19 lat.

  Za rolę przewrażliwionego młodego ojca w dramacie Jonathana Kaplana Rodzina zastępcza (Immediate Family, 1989) z Glenn Close, Jamesem Woodsem i Mary Stuart Masterson zdobył nominację do Young Artist Award. W biograficznym dramacie Olivera Stone’a The Doors (1991) pojawił się jako muzyk jazzowy i perkusista John Densmore. W dramacie wojennym W księżycową jasną noc (A Midnight Clear, 1992) z Peterem Bergiem był kapralem Melem Avakianem. Wystąpił w roli młodego zabójcy w filmie kryminalnym Dzikie serca (Criminal Hearts, 1995) z Amy Locane i Morgan Fairchild.

  Matt Dillon właściwie Matthew Raymond Dillon (ur. 18 lutego 1964 w New Rochelle) – amerykański aktor i reżyser filmowy.James Howard Woods (ur. 18 kwietnia 1947 w Vernal w stanie Utah) – amerykański aktor, scenarzysta i reżyser filmowy i telewizyjny.

  Za postać Johnny’ego „Dramy” Chase'a w serialu HBO Ekipa (Entourage, 2004-2011) był nominowany dwa razy do Złotego Globu, Emmy i dwukrotnie do Teen Choice Awards. Wystąpił potem w filmie katastroficznym Posejdon (2006) oraz sitcomie CBS How to Be a Gentleman (2011–2012) jako Bert Lansing.

  22 kwietnia 2006 poślubił Jane Stuart, z którą ma córkę Amy (ur. 1991). W roku 2017 rozwiedli się.

  Kolonia karna (org. No Escape) – film science fiction produkcji amerykańskiej z 1994 roku w reż. Martina Campbella na podstawie powieści Richarda Herleya pod tym samym tytułem.William Oliver Stone (ur. 15 września 1946 w Nowym Jorku) – amerykański reżyser filmowy, scenarzysta i producent. Zdobywca trzech Oscarów.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Ekipa – amerykański serial telewizyjny. Jest to komedia obyczajowa, która miała swoją światową premierę 18 lipca 2004 r.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Menahem Golan; właściwie Menahem Globus (w hebr. מנחם גולן; ur. 31 maja 1929 w Tyberiadzie; wówczas Brytyjski Mandat Palestyny, obecnie Izrael) – izraelski producent i reżyser filmowy; syn Żydów z Polski osiadłych na terenie dzisiejszego Izraela.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.051 sek.