• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kevin Anderson - tenisista


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  Ivan Dodig (ur. 2 stycznia 1985 w Medziugorie) – chorwacki tenisista, reprezentant w Pucharze Davisa, olimpijczyk z Londynu.Jeff Coetzee (ur. 25 kwietnia 1977 w Okiep) – południowoafrykański tenisista, zwycięzca turniejów ATP World Tour w grze podwójnej, reprezentant w Pucharze Davisa.
  Johannesburg (wymowa angielska: [d͡ʒəʊˈhænɪsbɜ:ɡ], wymowa afrikaans: [jʊəˈɦanəsbœrχ]; zwane także Joburg i eGoli – miejsce złota) – miasto w północno-wschodniej części Południowej Afryki, od 1994 stolica prowincji Gauteng w zagłębiu Witwatersrand.

  Kevin Anderson (ur. 18 maja 1986 w Johannesburgu) – południowoafrykański tenisista, reprezentant kraju w Pucharze Davisa, olimpijczyk.

  Kariera tenisowa[ | edytuj kod]

  W roku 2007 Anderson rozpoczął karierę zawodową. Początkowo startował w zawodach kategorii ITF Futures oraz ATP Challenger Tour. W rozgrywkach z cyklu ATP Tour wygrał sześć tytułów z dziewiętnastu osiągniętych finałów.

  David Ferrer Ern (ur. 2 kwietnia 1982 w Jávea) – hiszpański tenisista, finalista Rolanda Garrosa z 2013 roku, czwarty zawodnik igrzysk olimpijskich w Londynie z 2012 roku w deblu, zwycięzca turniejów ATP World Tour w singlu i deblu, reprezentant w Pucharze Davisa.29. Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2008 rozgrywały się w Pekinie, stolicy Chin, od 8 do 24 sierpnia (niektóre mecze piłki nożnej odbyły się 6 i 7 sierpnia, czyli przed oficjalnym otwarciem).

  Jako deblista Anderson wygrał jedne zawody kategorii ATP Tour z czterech rozegranych finałów.

  W roku 2008 Anderson reprezentował RPA w Pucharze Davisa. Odniósł wówczas pięć zwycięstw oraz jedną porażkę. Pokonał m.in. Jarkko Nieminena w rundzie przeciwko Finlandii. W 2011 roku zespół RPA z Andersonem w składzie był bliski awansu do grupy światowej, najwyższej klasy w turnieju. Południowoafrykańczycy przegrali w play-offach z Chorwacją 1:4, a Anderson zdobył dla drużyny punkt po zwycięstwie nad Ivanem Dodigiem.

  Nicolas Kiefer (ur. 5 lipca 1977 w Holzminden) – niemiecki tenisista, zwycięzca turniejów rangi ATP World Tour w grze pojedynczej i podwójnej, reprezentant Niemiec w Pucharze Davisa, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Atenach z 2004 roku w grze podwójnej.Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.

  W 2008 roku Anderson zagrał na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Z gry pojedynczej odpadł w II rundzie wyeliminowany przez Nicolasa Kiefera. W grze podwójnej, w której tworzył parę z Jeffem Coetzeem, w I rundzie przegrał z parą Nicolás AlmagroDavid Ferrer.

  W rankingu gry pojedynczej Anderson najwyżej był na 6. miejscu (16 lipca 2018), a w klasyfikacji gry podwójnej na 58. pozycji (17 listopada 2014).

  Puchar Davisa, Davis Cup, to największe na świecie międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich. Rozgrywki organizowane są corocznie przez Międzynarodową Federację Tenisową i odbywają się systemem KO. Kobiecym odpowiednikiem jest Fed Cup, dawniej Puchar Federacji. W ostatnich latach rozgrywki te straciły nieco na znaczeniu, gdyż czołowi tenisiści świata (np. Roger Federer) albo w ogóle nie biorą w nich udziału, albo występują sporadycznie, koncentrując się na turniejach indywidualnych.ATP Challenger Tour (do roku 2008 ATP Challenger Series) – cykl 160 turniejów w męskim tenisie ziemnym, rozgrywanych na całym świecie, organizowanych przez ATP. Są to turnieje, przewyższające punktacją i wynagrodzeniem rozgrywki rangi Futures, a ustępujące turniejom ATP World Tour.

  Finały w turniejach ATP Tour[ | edytuj kod]

  Gra pojedyncza (6–13)[ | edytuj kod]

  Gra podwójna (1–3)[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na stronie ATP (ang.). Association of Tennis Professionals. [dostęp 24 września 2020].
 • Profil na stronie ITF (ang.). International Tennis Federation. [dostęp 24 września 2020].
 • Profil na stronie Pucharu Davisa (ang.). Davis Cup. [dostęp 24 września 2020].
 • Kevin Anderson (ang.). olympedia.org. [dostęp 24 września 2020].
 • Association of Tennis Professionals (ATP), Stowarzyszenie Tenisistów Profesjonalnych – organizacja utworzona w roku 1972 mająca na celu ochronę interesów tenisistów (rok później podobny związek – WTA założyły tenisistki). Począwszy od 1990 r. ATP stała się organizatorem cyklu męskich rozgrywek tenisowych pod nazwą ATP World Tour.Jarkko Nieminen (ur. 23 lipca 1981 w Masku) – fiński tenisista, reprezentant w Pucharze Davisa, olimpijczyk, zwycięzca turniejów ATP World Tour w singlu i deblu. Mąż czołowej fińskiej badmintonistki, Anu Nieminen.
  Warto wiedzieć że... beta

  Turniej gry podwójnej mężczyzn w tenisie ziemnym na XXIX Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie odbył się w dniach 11–16 sierpnia na Olympic Green Tennis Centre, na nawierzchni twardej (DecoTurf II).
  Turniej gry pojedynczej mężczyzn w tenisie ziemnym na XXIX Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie odbył się w dniach 10–17 sierpnia na Olympic Green Tennis Centre, na nawierzchni twardej (DecoTurf II).
  Afryka Południowa – region Afryki, obejmujący południową część kontynentu. Zazwyczaj do krajów Afryki Południowej zalicza się:

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.