Kerrie Meares

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

Kerrie Meares (ur. 4 września 1982 w Blackwater) – australijska kolarka torowa, dwukrotna medalistka mistrzostw świata.

Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).

Kariera[ | edytuj kod]

Pierwszy sukces Kerrie Meares osiągnęła w 1999 roku, kiedy podczas mistrzostw świata juniorów zdobyła srebrny medal w wyścigu na 500 m. W tym samym roku zdobyła także brązowy medal w sprincie indywidualnym na igrzyskach Oceanii w Sydney. W 2000 roku została mistrzynią świata juniorów w wyścigu na 500 m, jednak największe sukcesy osiągnęła dwa lata później. Na mistrzostwach świata w Kopenhadze zdobyła srebrny medal w sprincie indywidualnym, ulegając tylko Białorusince Natalli Cylinskiej. Na tych samych mistrzostwach zajęła także trzecie miejsce na 500 m, za Cylinską i Nancy Contreras z Meksyku. W tym samym roku zdobyła także złote medale w obu tych konkurencjach na igrzyskach Wspólnoty Narodów w Manchesterze, a na igrzyskach Oceanii w Melbourne w 2004 roku wygrała również w keirinie. W trzech kolejnych latach zdobywała medale igrzysk Oceanii, w tym cztery złote. Na igrzyskach Wspólnoty Narodów w Melbourne w 2006 roku zdobyła brązowe medale w sprincie i wyścigu na 500 m. Ponadto wielokrotnie zdobywała medale mistrzostw kraju.

Kolarstwo torowe uprawia się na rowerach torowych zbudowanych na kołach 28 calowych, podobnych do rowerów szosowych, ale o uproszczonej i mocno odchudzonej konstrukcji. Tory (zwane też czasem welodromami), na których uprawia się ten sport mają kształt zbliżony do bieżni lekkoatletycznych, na łukach są jednak mocno pochylone, aby można było na nich utrzymywać stałą prędkość.99. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 2002 odbyły się w stolicy Danii - Kopenhadze w dniach 25 - 29 września 2002. W programie mistrzostw znalazło się sześć konkurencji dla kobiet: sprint, wyścig na dochodzenie wyścig punktowy, wyścig na 500 m, scratch i keirin oraz dziewięć konkurencji dla mężczyzn: sprint indywidualny, sprint drużynowy, wyścig na dochodzenie, wyścig punktowy, wyścig ze startu zatrzymanego, wyścig na 1 km, wyścig drużynowy na dochodzenie, madison, keirin i scratch. Po raz pierwszy rozegrano scratch mężczyzn i kobiet oraz keirin kobiet.

Jej młodsza siostra Anna Meares również jest kolarką.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Profil na cyclingarchives.com (ang.)
  • Warto wiedzieć że... beta

    Anna Maree Devenish Meares (ur. 21 września 1983 w Blackwater) − australijska kolarka torowa, pięciokrotna medalistka olimpijska oraz 22-krotna medalistka mistrzostw świata.
    Nancy Llarely Contreras Reyes (ur. 20 stycznia 1978 w Zacatecas) – meksykańska kolarka torowa, czterokrotna medalistka mistrzostw świata.

    Reklama