• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kerr Smith

  Przeczytaj także...
  As the World Turns – amerykański serial telewizyjny, emitowany od 2 kwietnia 1956 roku. Po zdjęciu z anteny serialu Guiding Light była to najdłuższa emitowana telewizyjna opera mydlana.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Czarodziejki (ang. Charmed) – amerykański serial fantasy, którego wszystkie osiem sezonów można było oglądać w telewizji The WB w USA, a w Polsce w telewizji Polsat, Hallmark, SciFi Universal i obecnie na Fox Life. Serial opowiada o najpotężniejszych na świecie dobrych czarodziejkach – siostrach Halliwell. Każda z nich posiada unikalną magiczną siłę, która dojrzewa i rozwija się w ciągu całego ich życia. Razem mieszkają w rodzinnej posiadłości i wykorzystują swe zdolności do walki z demonami i innymi siłami zła, które panoszą się na terenie San Francisco w Kalifornii.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Kerr Van Cleve Smith (ur. 9 marca 1972 w Exton) – amerykański aktor.

  Druga szansa – amerykański serial obyczajowy emitowany na antenie The CW od 18 stycznia 2010 do 18 stycznia 2011. W Polsce emitowany przez stację AXN oraz TVP1 i TVP Seriale.Liga złamanych serc (tytuł oryg. The Broken Hearts Club: A Romantic Comedy, skr. The Broken Hearts Club) – amerykański film fabularny (komedia romantyczna) w reżyserii Grega Berlantiego z 2000 roku. Fabuła skupia się na perypetiach szóstki kalifornijskich przyjaciół-gejów oraz postaci nimi związanych. Akcja toczy się wokół restauracji należącej do Jacka, starszego kolegi bohaterów, który służy im ojcowskimi poradami; w knajpie spotyka się i dyskutuje grupa. Główne postaci przynależą do tytułowej ligi softballowej. Przyjaciele uzależnieni są od siebie nawzajem, wspierają się w ciężkich sytuacjach, jak utrata bliskiej osoby, poszukiwanie miłości czy wreszcie odkrywanie samego siebie.

  Życiorys[]

  Jako nastolatek interesował się głównie muzyką. Wiele czasu spędzał na nauce gry na fortepianie i gitarze. Studiował na uniwersytecie w Vermont. Aby zdobyć pieniądze na studia, występował w reklamach telewizyjnych. Wystąpił z Bruce'em Willisem w filmie 12 małp, jednak wszystkie sceny z jego udziałem wycięto. W 1998 dołączył do obsady serialu Jezioro marzeń, w którym grał następnie przez sześć sezonów, aż do 2003. Rolą Jacka McPhee zdobył popularność.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.

  Filmografia[]

 • 19962004: As the World Turns
 • 19982003: Jezioro marzeń (Dawson's Creek)
 • 1999: Hit and Runway
 • 1999: Liga złamanych serc (The Broken Hearts Club: A Romantic Comedy)
 • 1999: Lucid Days In Hell
 • 2000: Oszukać przeznaczenie (Final Destination)
 • 2001: Straceni (The Forsaken)
 • 2002: Adrenalina (Pressure)
 • 2002: Shirtless: Hollywood's Sexiest Men
 • 2003: Masa krytyczna (Critical assembly)
 • 2003: Totally Gay!
 • 2004: Silver Lake
 • 2004: Szkoła uwodzenia 3 (Cruel Intentions 3)
 • 2005: Przypadkowy morderca (Accidental Murder)
 • 2005: Czarodziejki (Charmed)
 • 2009: Krwawe walentynki 3D
 • 2010: Druga szansa
 • Linki zewnętrzne[]

 • Kerr Smith w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Kerr Smith w bazie filmweb.pl
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Krwawe walentynki 3D (tytuł oryg. My Bloody Valentine 3D) – amerykański horror z 2009 roku w reżyserii Patricka Lussiera. Remake kanadyjskiego horroru Moja krwawa walentynka z 1981 roku.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Szkoła uwodzenia 3 (tytuł oryg. Cruel Intentions 3) – amerykański młodzieżowy film fabularny, hybryda dreszczowca i dramatu, wydana w roku 2004 z przeznaczeniem użytku domowego. Sequel Szkoły uwodzenia (2000). Poza tytułem i główną postacią – Cassidy Merteuil, kuzynką Kathryn Merteuil, bohaterki pierwowzoru – film nie posiada żadnych odwołań do poprzednich części z cyklu.
  Aktor (łac. agere – działać) – osoba odgrywająca za pomocą szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych rolę w teatrze lub w filmie. Od zwykłego człowieka odróżnia go ze strony samego aktora świadomość gry, ze strony widzów – szczególny sposób traktowania osoby jako aktora. Wobec widza istnieje na sposób dwoisty, jako odtwarzana postać, w którą się tymczasowo wciela, i zarazem jako żywy człowiek, posiadający własną rzeczywistą tożsamość i biografię.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Oszukać przeznaczenie (ang. Final Destination) – film fabularny (horror/thriller) produkcji amerykańskiej z 2000 roku w reżyserii Jamesa Wonga.
  Jezioro marzeń (ang. Dawson’s Creek) – amerykański serial telewizyjny opowiadający o grupie nastolatków, ich problemach, uczuciach, miłościach i życiu codziennym.
  12 małp – film produkcji amerykańskiej z gatunku dystopicznego science fiction z 1995 roku w reżyserii Terry’ego Gilliama, inspirowany francuskim filmem krótkometrażowym z 1962 roku pt. Filar.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.042 sek.