• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kendall Schmidt

  Przeczytaj także...
  Tort - wyrób ciastkarski, który został przyrządzony z ciasta, najczęściej z ciasta biszkoptowego, jest rodzajem wykwintnego deseru. Podstawą tortu jest ciasto przekładane masą, często nasączane alkoholem lub aromatem. Całość jest polewana i zdobiona.Taniec – forma sztuki performance, składająca się z celowo wybranych sekwencji ludzkiego ruchu. Ruch ten ma wartość estetyczną i symboliczną, i jest uznawany jako taniec przez wykonawców i obserwatorów w danej kulturze. Taniec może być podzielone i opisany ze względu na rodzaj choreografii, rodzaj ruchów lub historyczne pochodzenie.
  Jak wychować tatę (ang. Raising Dad, 2001-2002) – amerykański serial komediowy stworzony przez Jonathana Katza. W serialu występują Bob Saget, Kat Dennings, Brie Larson, Riley Smith, Beau Wirick i Jerry Adler.

  Kendall Francis Schmidt (ur. 2 listopada 1990 w Wichita w stanie Kansas) – amerykański aktor, piosenkarz, tancerz i autor tekstów. Znany głównie z serialu telewizyjnego dla młodzieży pt. Big Time Rush oraz frontman zespołu muzycznego Big Time Rush i Heffron Drive.

  Ostry dyżur – (tytuł oryginalny ER) amerykański serial telewizyjny autorstwa Michaela Crichtona. Pokazuje pracę w fikcyjnym szpitalu County General Hospital w Chicago. Serial został wyprodukowany przez Constant C Productions i Amblin Television we współpracy z Warner Bros. Television Production, Inc..Heffron Drive – amerykański dance-rockowy i pop-rockowy duet, założony przez Kendall Schmidt i Dustin Belt, obaj pochodzący z Kansas. Założony w 2008 roku w Burbank, w stanie Kalifornia. Po krótkim epizodzie razem, Kendall dołączył do Big Time Rush, a Dustin został ich gitarzystą koncertowym.

  Życie i kariera zawodowa[ | edytuj kod]

  Urodził się w Wichita w stanie Kansas i dorastał jako najmłodszy z trzech braci, którzy załapali bakcyla aktorstwa. Po obejrzeniu jego dwóch braci Kevina i Kennetha w telewizji Schmidt postanowił, że on też chce zostać aktorem.

  Kariera w przemyśle rozrywkowym szybko stała się jego pasją. Schmidt rozpoczął swoją karierę aktorską w wieku pięciu lat występując u boku swoich braci w reklamie telewizyjnej Chex. Wybrano ich do reklamy nie wiedząc na początku, że są braćmi. W wieku dziewięciu lat dostał rolę w filmie A.I. sztuczna inteligencja w reżyserii Stevena Spielberga. Na planie filmu obchodził swoje urodziny – otrzymał od reżysera tort urodzinowy ozdobiony figurkami postaci z Gwiezdnych wojen. Kiedy miał 10 lat jego rodzina przeprowadziła się ze stanu Kansas do Kalifornii. Otrzymał role m.in. w: CSI: Kryminalne zagadki Miami, Bez śladu 7, Fasier, Ostry dyżur, Jak wychować tatę, Kochane kłopoty i Filip z przyszłości. Natomiast na dużym ekranie pojawił się w Raporcie specjalnym i Zdaniem Spencera. W 2009 roku Schmidt został obsadzony w czołówce serialu Big Time Rush. Gra tam Kendalla Knighta, spokojnego i wyluzowanego hokeistę, który wraz z przyjaciółmi wyjeżdża z małego miasteczka w Minnesocie do Los Angeles, by stworzyć zespół i podbić świat. Zagrał również główną rolę w filmie Big Time Rush w akcji jako Kendall Knight.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Big Time Rush w akcji (ang. Big Time Movie) – amerykański film komediowy z 2012 roku w reżyserii Savage’a Steve’a Hollanda, powstały na podstawie serialu Big Time Rush. Wyprodukowany przez Nickelodeon i Pacific Bay Entertainment.

  Poza aktorstwem, inną pasją Kendalla jest muzyka. Zaczął śpiewać w wieku pięciu lat, a wieku piętnastu nauczył się grać na gitarze, a następnie na pianinie. Doskonalił swoje umiejętności wokalne od śpiewanie z matką w samochodzie po nagrywanie w studiu. Jego ulubionym zespołem jest Taking Back Sunday. Schmidt tworzy muzykę poprzez pisanie tekstów na potrzeby zespołu Big Time Rush i swoje własne. Przykładem jego własnej muzyki może być np. piosenka „Memories and Melodies”.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Big Time Rush zespół – amerykański serial komediowy emitowany przez kanał Nickelodeon, VIVA Polska Nickelodeon HD oraz TVP1.

  Kendall Schmidt był częścią boysbandu Big Time Rush, który tworzy razem z Jamesem Maslowem, Carlosem Peną Jr. i z Loganem Hendersonem. Wydali trzy albumy (B.T.R, Elevate oraz 24/seven), których do tej pory sprzedali ok. 20 mln kopii.

  Schmidt tworzy razem z Dustinem Beltem (niegdyś gitarzystą Big Time Rush) zespół – Heffron Drive.

  Filmografia[ | edytuj kod]

 • Zdaniem Spencera (2001) jako Chad
 • Kochane kłopoty (2001) jako dziecko\Peter
 • Jak wychować tatę (2001-2002) jako Noah
 • Frasier (2002) jako Młody Frasier
 • Ostry dyżur (2003) jako Damian
 • CSI: Kryminalne zagadki Miami (2004) jako Dominic
 • Filip z przyszłości (2005) jako Jake
 • Poor Paul (2008) jako gitarzysta John
 • Zaklinacz dusz (2009) jako Jeff
 • Bez śladu (2009) jako Shay Hanson
 • Big Time Rush (2009-2013) jako Kendall Knight
 • Big Time Rush w akcji (2012) jako Kendall Knight
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Andrew Leahey: Big Time Rush Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-05-08].
  Kochane Kłopoty (ang. Gilmore Girls) - amerykański serial komediodramatyczny produkowany w latach 2000-2007, ukazujący losy matki i córki: Lorelai i Rory Gilmore. Serial ten stanowi doskonałe połączenie rzeczywistości z dużą dawką poczucia humoru na wysokim poziomie. Mimo wielu absurdalnych zdarzeń, można znaleźć w nim to, co trudno dojrzeć w realnym świecie: prawdziwą przyjaźń pomiędzy matką a córką, miłość, która przetrwa wszystko i psa bojącego się schodów oraz jedzącego brokuły.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Warto wiedzieć że... beta

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Wichita – miasto w USA, największe miasto stanu Kansas, nad rzeką Arkansas. Nazwa miasta pochodzi od nazwy plemienia Indian Wichita.
  Frasier – amerykański serial komediowy (sitcom) emitowany przez 11 sezonów na kanale NBC od 16 września 1993 do 13 maja 2004.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Bez śladu (tytuł oryginalny: Without a Trace) to amerykański serial sensacyjny o specjalnej jednostce FBI zajmującej się zaginięciami. Serial emitowany był w telewizji CBS od 26 września 2002 roku do 19 maja 2009 roku; w Polsce emitowany przez TVN, a powtórki TVN7. Produkcję zakończono na 7 sezonie.
  Młodzież – kategoria społeczna ludzi w wieku ok. 13-19 lat, będących do pewnego momentu pod opieką opiekuna prawnego, najczęściej rodzica.
  Serial telewizyjny – wieloodcinkowy program telewizyjny, zazwyczaj mający określoną strukturę narracyjną i utrzymany w określonej konwencji (np. dramatu, komedii, science-fiction, horroru) lub łączący różne konwencje.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.