• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kelly LeBrock  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  The Rolling Stones [ðɘ rɘʊlɪŋ stɘʊnz] – brytyjski zespół rockowy, założony 12 lipca 1962 w Londynie. Są czwartym zespołem rockowym z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Łącznie sprzedali ok. 250 milionów egzemplarzy albumów na całym świecie. John Joseph "Jack" Nicholson (ur. 22 kwietnia 1937 w Neptune, New Jersey) – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Dwanaście razy nominowany do Oscara, trzykrotnie zdobył statuetkę.

  Kelly LeBrock (ur. 24 marca 1960 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka i modelka.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodziła się w Nowym Jorku jako córka irlandzko-szkockiego pochodzenia Mary Cecilia Traynor i Harolda Arthura Le Brocka, zamożnego biznesmena Kiedy miała pięć lat, rodzina przeniosła się do Londynu. Następnie została wysłana do szkoły z internatem w Susseksie.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Janice Doreen Dickinson (ur. 15 lutego 1955 w Brooklynie) – amerykańska modelka, fotograf, aktorka i założycielka agencji modelek The Janice Dickinson Modeling Agency.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Już jako 16-latka reklamowała bieliznę Christiana Diora i była modelką renomowanej agencji Eileen Ford. Pojawiała się w „Harper’s Bazaar”, „Vogue” i najlepszych magazynach mody, pracując z takimi fotografami mody jak Richard Avedon i David Bailey. Kilkakrotnie pojawiała się w „Playboyu”, po raz pierwszy na rozkładówce z 1984.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Playboy - ilustrowany magazyn erotyczny i publicystyczny dla mężczyzn, założony w 1953 przez Hugh Hefnera w Stanach Zjednoczonych. Jego logo to głowa króliczka z muszką. Właścicielem magazynu jest Playboy Enterprises.

  Na dużym ekranie zadebiutowała w 1984 w komedii Gene’a Wildera Kobieta w czerwieni. Szybko zwróciła uwagę widzów i branży filmowej. W 1985 została ogłoszona Gwiazdą Jutra.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Spotykała się z piosenkarzem Leifem Garrettem, aktorem Jackiem Nicholsonem i modelką Janice Dickinson. Romansowała także z gitarzystą The Rolling StonesRonem Woodem (1981), wokalistą Rodem Stewartem (1985), politykiem Rogerem Wilsonem i synem Rogera Moore – Geoffrey'em Moore (1995).

  W 1981 r. poznała początkującego producenta filmowego, restauratora i właściciela nocnego klubu Victora Drai, za którego wyszła za mąż w 1984 r. w Beverly Hills. Jednak małżeństwo zakończyło się zaledwie po dwóch latach (w 1986).

  Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.Przygody Kota Davida (ang. The Adventures of Cat David / David Copperfield) – film animowany z 1993 roku będący kolejną adaptacją powieści Karola Dickensa David Copperfield. Wydany na kasetach VHS w latach 90 z polskim lektorem i angielskim dubbingiem. Cechą wyjątkową filmu jest antropomorfizacja postaci – wszystkie role ludzkie są odgrywane przez zwierzęta. Film otrzymał dwa Oscary za muzykę. We Francji był nadawany na antenie TF1.

  5 września 1987 r. w Westwood w Kalifornii poślubiła aktora Stevena Seagala. Ze związku urodziło się troje dzieci: córki – Annaliza (ur. 1987) i Arrisa (ur. 1993) oraz syn Dominic San Rocco (ur. 1990). Ich małżeństwo przetrwało do 1996 r.

  W 2001 poznała bankiera Freda Stecka, wzięli ślub w lipcu 2007 r.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Vogue – amerykański magazyn skierowany do kobiet, wydawany od końca XIX wieku do dziś. Dotyczy mody, życia gwiazd, lecz zawiera także artykuły z dziedzin sztuki, polityki. Przez wielu jest uważany za najważniejsze kobiece pismo w świecie mody i modelingu.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Harper’s Bazaar – amerykański miesięcznik o tematyce modowej ukazujący się od 1867 roku. Jego wydawcą jest Hearst Corporation.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Sussex – historyczne hrabstwo w południowo-wschodniej Anglii nad Kanałem La Manche, o terytorium zbliżonym do dawnego Królestwa Sussex. Graniczy od północy z hrabstwem Surrey, od północnego wschodu z hrabstwem Kent i od zachodu z hrabstwem Hampshire. Ze względów administracyjnych dzieli się na hrabstwa West Sussex i East Sussex oraz City of Brighton and Hove. Hove zostało wydzielone w 1997 r. a status city uzyskało w 2000. Do tego czasu w hrabstwie Sussex status city posiadało jedynie miasto Chichester.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Christian Dior SA znany również jako Dior – francuski dom mody, założony przez Christiana Diora w 1946 roku we Francji. Przedsiębiorstwo posiada ponad 160 butików na całym świecie. Dior oprócz ubrań posiada również linie kosmetyków. Główna siedziba firmy mieści się w Paryżu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.762 sek.