• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kelly Clarkson  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Tie It Up to piosenka w stylu country blues amerykańskiej piosenkarki Kelly Clarkson. Utwór został wydany 25 czerwca 2013 roku jako singiel promujący siódmą płytę studyjną Clarkson, która ma się ukazać w 2014 roku. Tekst piosenki napisali Ashley Arrison, Shane McAnally, Josh Osborne i opowiada o zaręczynach i przygotowaniach do ślubu."Behind These Hazel Eyes" jest trzecim (drugim w Europie) singlem z drugiego, studyjnego krążka amerykańskiej wokalistki pop rock Kelly Clarkson, "Breakaway" (2005), wydany w marcu 2005 roku w Stanach Zjednoczonych i we wrześniu 2005 na Wyspach Brytyjskich.

  Kelly Brianne Clarkson Blackstock (ur. 24 kwietnia 1982 w Fort Worth, Teksas, USA) – amerykańska piosenkarka pop-rockowa, autorka tekstów piosenek oraz aktorka. Karierę muzyczną rozpoczęła w 2002 roku, kiedy wygrała pierwszą edycję amerykańskiego programu American Idol. W 2003 roku zajęła drugie miejsce w Światowym Idolu (World Idol). Od początku swojej kariery Clarkson związana jest z wytwórnią RCA Records. Do tej pory wydała siedem albumów studyjnych. Clarkson jest zdobywczynią trzech statuetek Grammy: za najlepszą popową piosenkę „Since U Been Gone” (2006), za najlepszy popowy album Breakaway (2006) i Stronger (2013).

  „Invincible” − singel amerykańskiej piosenkarki Kelly Clarkson z jej siódmego albumu studyjnego Piece by Piece (2015). Utwór został napisany przez Się Furler, Jesse Shatkina, Stephena Mostyna i Warrena Feldera, a wyprodukowany przez Shatkina. Piosenka została wydana 18 maja 2015 roku jako drugi singel z albumu Piece by Piece.The Fray – amerykański zespół rockowy, powstały w 2002 roku. Liczy 4 członków i wywodzi się z Denver. Został założony przez szkolnych przyjaciół, Isaaca Slade’a i Joe Kinga. W 2005 roku ukazał się debiutancki album grupy, How to Save a Life, który pokrył się podwójną platyną w Stanach Zjednoczonych oraz platyną w Australii i Nowej Zelandii. Piosenka „How to Save a Life” z tej właśnie płyty przyniosła The Fray niespodziewanie duży sukces, plasując się w czołowej trójce Billboard Hot 100, a także w pierwszej piątce w Kanadzie, Australii, Szwecji, Irlandii oraz Wielkiej Brytanii. Kolejny sukces przyniósł zespołowi utwór „Over My Head (Cable Car)”, który przez kilka tygodni utrzymywał się w czołowej dziesiątce notowań w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W 2008 roku The Fray został ambasadorem założonej przez VH1 fundacji Save the Music.

  Spis treści

 • 1 Kariera
 • 1.1 2002-03: Thankful
 • 1.2 2004-06: Breakaway
 • 1.3 2007-08: My December
 • 1.4 2008-10: All I Ever Wanted
 • 1.5 2011-13: Stronger i Greatest Hits - Chapter One
 • 1.6 2013-14: Wrapped in Red
 • 1.7 2015-16: Piece by Piece
 • 2 Życie prywatne
 • 3 Dyskografia
 • 4 Trasy koncertowe
 • 5 Filmografia
 • 6 Nagrody i nominacje
 • 7 Przypisy
 • 8 Linki zewnętrzne
 • Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.The Smoakstack Sessions Vol. 2 to trzeci minialbum amerykańskiej piosenkarki Kelly Clarkson. Wydany został przez wytwórnię płytową RCA w dniu 19 listopada 2012 roku. Podobnie jak pierwszy minialbum artystki The Smoakstack Sessions, ten również został nagrany w studio The Smoakstack w Nashville.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Joshua Winslow Groban (ur. 27 lutego 1981 w Los Angeles) – amerykański piosenkarz i autor piosenek, znany ze swego dojrzałego i rozległego głosu. Uprawia zarówno śpiew klasyczny jak i muzykę pop. Wykonuje utwory w językach angielskim, włoskim, hiszpańskim, francuskim i portugalskim. 5 z 6 jego studyjnych albumów osiągnęły w USA status co najmniej platyny, a w 2007 roku Josh stał się w swoim kraju najlepiej sprzedającym artystą.
  Have Yourself a Merry Little Christmas – piosenka Judy Garland, pochodząca z musicalu Spotkamy się w St. Louis z 1944 roku. Frank Sinatra nagrał później wersję z lekko zmienionym tekstem, która stała się bardziej popularna niż oryginalna. Jej twórcami byli Ralph Blane i Hugh Martin, choć ten ostatni utrzymywał, że Blane jedynie zachęcił go do napisania tekstu i nie brał bezpośredniego udziału w tworzeniu utworu. W 2007 i 2008 roku Amerykańskie Stowarzyszenie Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP) uznawało Have Yourself a Merry Little Christmas za trzecią najczęściej emitowaną piosenkę świąteczną w ciągu ostatnich pięciu lat w amerykańskich radiach stworzoną przez swoich członków. Od października do grudnia 2010 roku na falach amerykańskich stacji radiowych została zagrana 23 871 razy, co było siódmym wynikiem wśród piosenek świątecznych.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Caryn Elaine Johnson (ur. 13 listopada 1955 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka, komediantka i piosenkarka. Laureatka Oscara za rolę drugoplanową w filmie Uwierz w ducha.
  Jamesetta Hawkins znana jako Etta James (ur. 25 stycznia 1938 w Los Angeles, zm. 20 stycznia 2012 w Riverside) - amerykańska wokalistka pochodzenia włosko-afro-amerykańskiego, przedstawicielka wokalnego bluesa i wczesnego rhythm and bluesa i soulu.
  Artykuł przedstawia listę nagród i nominacji otrzymanych przez amerykańską piosenkarkę Kelly Clarkson. Clarkson wydała do tej pory siedem albumów studyjnych. Jej najczęściej nagradzanymi albumami były Breakaway oraz Stronger. Oba krążki zdobyły nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy album pop. W sumie artystka zdobyła 102 nominacje i 35 nagród. Dodatkowo artystka zdobyła 9 nagród ASCAP Music Award.
  "Low" to piosenka pop rock autorstwa Jimmy Henry oraz Clif Magness na debiutancki album studyjny Clarkson, Thankful (2003). Utwór wydany został jako trzeci w USA oraz drugi światowy singel z płyty. W wielkiej Brytanii ukazał się jako podwójny A-Side wraz z utworem The Trouble with Love Is.

  Reklama