• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kelley Law  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Mistrzostwa Świata Kobiet w Curlingu 2000 odbyły się między 1 a 9 kwietnia 2000 w szkockim Glasgow , w Braehead Arena.British Columbia Scotties Tournament of Hearts 2010 – turniej wyłaniający mistrzynie Kolumbii Brytyjskiej, które będą reprezentować prowincję na Scotties Tournament of Hearts 2010, odbył się między 4 a 10 stycznia 2010 w Penticton na lodowisku Penticton Curling Club.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Kelley Law, znana również jako Kelley Atkins i Kelley Owen (ur. 11 stycznia 1966 w Burnaby, Kolumbia Brytyjska) – kanadyjska curlerka, brązowa medalistka olimpijska z Salt Lake City 2002, mistrzyni świata 2000.

  Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 curling po raz trzeci był dyscypliną medalową. Curlerzy rywalizowali między 11 a 22 lutego 2002 w Ogden, w obiekcie Ogden Ice Sheet. W zawodach wzięło udział 20 reprezentacji, po 10 męskich i żeńskich, liczba uczestników została zwiększona z ośmiu w 1998.British Columbia Scotties Tournament of Hearts 2011 – turniej wyłaniający mistrzynie Kolumbii Brytyjskiej, które będą reprezentować prowincję na Scotties Tournament of Hearts 2011, odbył się między 17 a 23 stycznia 2011 w Cloverdale na lodowisku Cloverdale Curling Club.

  Law sześciokrotnie (1990, 1992, 1995, 1997, 2000, 2007) zdobywała mistrzostwo Kolumbii Brytyjskiej, co umożliwiało jej występy w Tournament of Hearts. Na arenie krajowej zadebiutowała jako skip w 1990, jej drużyna z 5 wygranymi meczami zajęła 9. miejsce. Dwa lata później Kelly była trzecią w ekipie Lisy Anne Walker, która awansowała do fazy play-off. Zajęła tam 3. miejsce ulegając w 11-endowym półfinale 6:7 Manitobie (Connie Laliberte). W 1995 Kelly była członkiem drużyny Marly Geiger, a później (1997) sama stała się kapitanem. W tym składzie Kolumbia Brytyjska zajęła odpowiednio 6. i ostatnie, 12. miejsce. Panie zupełnie inną formę zaprezentowały w listopadowym turnieju wyłaniającym reprezentację Kanady na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998. Ekipa Kelley Law dotarła do półfinału, w którym przegrała 4:7 na rzecz Shannon Kleibrink.

  British Columbia Scotties Tournament of Hearts 2012 – turniej wyłaniający mistrzynie Kolumbii Brytyjskiej, które reprezentowały prowincję na Scotties Tournament of Hearts 2012, odbył się między 23 a 29 stycznia 2012 w North Vancouver na lodowisku North Shore Winter Club.Luzia Ebnöther (ur. 19 października 1971 w Zurychu) – szwajcarska curlerka, srebrna medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2002. Grała w klubie Bern Curling Club.

  W Mistrzostwach Kanady 2000 drużyna z Richmond zdobyła złote medale. Droga Law do finału była długa - fazę Page play-off zaczynała z 4. miejsca, a wcześniej musiała pokonać w meczu tie-breaker Nową Szkocję (Kay Zinck). Mecze przeciwko Saskatchewan (June Campbell) i Manitobie (Connie Laliberte) wygrała odpowiednio 8:4 i 7:6. W półfinale przy remisie 6:6 w 10. endzie i przywileju ostatniego kamienia w rękach Manitoby Law przejęła partię za jeden punkt. Mecz finałowy zakończył się dużą przewagą drużyny z zachodniego wybrzeża, która sięgnęła po mistrzostwo wygrywając z Ontario (Anne Merklinger) 9:4. Wygrywając 7 meczów fazy grupowej Mistrzostw Świata 2000 Kanadyjki z 1. miejsca awansowały do fazy zasadniczej. Tam również sięgnęły po złote medale triumfując w finale 7:6 nad Szwajcarkami (Luzia Ebnöther). Jako obrończynie tytułu zespół Law miał zapewniony występ w Scott Tournament of Hearts 2001. Team Canada wygrał Round Robin, w półfinale wygrał z Ontario (Sherry Middaugh) 7:6. Takim samym wynikiem, jednak na niekorzyść ekipy Law zakończył się finał przeciwko Nowej Szkocji (Colleen Jones).

  Kelly Lynn Scott, z domu Mackenzie (ur. 1 czerwca 1977 w Winnipeg, Manitoba), kanadyjska curlerka, mistrzyni kraju, świata i świata juniorów. Obecnie mieszka w Kelownie i reprezentuje Kolumbię Brytyjską.Shannon Kleibrink (ur. 7 października 1968 w Norquay, Saskatchewan), curlerka kanadyjska, brązowa medalistka olimpijska.

  W sezonie 2001/2002 utytułowana drużyna Kelley Law zakwalifikowała się do walki o możliwość występu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002. Zespół wygrał fazę grupową Canadian Olympic Curling Trials 2001 i bezpośrednio znalazł się w finale. Law zapewniła sobie nominację olimpijską pokonując w ostatnim meczu Sherry Anderson 7:3. Podczas Round Robin turnieju w Salt Lake City reprezentacja Klonowego Liścia wygrała 8 meczów, przegrała tylko jeden (przeciwko Szwajcarii, Luzia Ebnöther). W 9. endzie półfinału Law przejęła partię jednym kamieniem i doprowadziła do remisu, jednak decydujący end zakończył się na korzyść Brytyjek (Rhona Martin), cały mecz 5:6. Kanadyjki mogły walczyć tylko o brązowe medale, które zdobyły triumfując 9:5 nad gospodyniami zawodów (Kari Erickson).

  XVIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbyły się na terenie Japonii (głównie w miejscowości Nagano) w 1998 roku. Startowało 2117 zawodników z 72 krajów.Scotties Tournament of Hearts (franc. Le Tournoi des Coeurs Scotties) – coroczne mistrzostwa Kanady kobiet w curlingu, organizowane przez Kanadyjski Związek Curlingu. Zwycięzca reprezentuje Kanadę na mistrzostwach świata. Od 1986 drużyna mistrzowska z poprzedniego roku gra w następnych mistrzostwach kraju jako "Kanada" (Team Canada) i nie bierze udziału w mistrzostwach prowincji.

  Latem 2003 Kelley zawiesiła swoją karierę sportową. Czas poświęciła karierze zawodowej i życiu rodzinnemu. Została licencjonowanym pośrednikiem handlu nieruchomościami, w 2004 urodziła trzecie dziecko, Maddison, wcześniejsza dwójka to Christopher (ur. 1992) i Cameron (ur. 2000). Po trzech sezonach przerwy, w 2006 powróciła do uczestnictwa na najwyższym poziomie. W 2007 wygrała mistrzostwa prowincji, a w mistrzostwach kraju uplasowała się na 8. miejscu. W latach 2010, 2011 i 2012 dochodziła do fazy play off British Columbia Scotties Tournament of Hearts, za każdym razem ulegała tam zespołowi Kelly Scott, dwukrotnie w finale, raz w półfinale.

  XIX Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbyły się w amerykańskiej miejscowości Salt Lake City w 2002. Startowało 2527 zawodników z 78 krajów. Igrzyska otworzył prezydent USA George W. Bush.British Columbia Scotties Tournament of Hearts - prowincjonalne mistrzostwa kobiet Kolumbii Brytyjskiej w curlingu, zwycięzca występuje jako reprezentacja prowincji na Tournament of Hearts. Zawody rozgrywane są od 1951, Kolumbia Brytyjska brała udział we wszystkich mistrzostwach Kanady - od 1961.

  Wielki Szlem[ | edytuj kod]  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Rhona Martin MBE, z domu Howie (ur. 12 października 1966 w Irvine), szkocka curlerka, kapitan reprezentacji Wielkiej Brytanii, która na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 zdobyła złote medale, jest także wicemistrzynią Europy z 1998.
  Connie Laliberte (ur. 21 października 1960), kanadyjska curlerka, mistrzyni świata. Jest bliźniaczką Corinne Peters i młodzą siostrą Janet Arnott.
  Colleen Jones (ur. 16 grudnia 1959 w Halifaksie), kanadyjska curlerka i prezenterka telewizyjna. W latach 2001 i 2004 jako kapitan reprezentacji kraju sięgnęła po złote medale mistrzostw świata.
  Kompletna lisa medalistów olimpijskich w curlingu począwszy od 1924. Dotychczas curling pełnoprawną dyscypliną olimpijską był pięć razy, trzykrotnie pojawiał się jako dyscyplina pokazowa.
  Curling należy do zespołowych sportów precyzyjnych, podobnych do pétanque czy bocce. Jest on rozgrywany na prostokątnej tafli lodu. W rywalizacji biorą udział dwie drużyny liczące po 4 zawodników. Do gry używa się ciężkich granitowych kamieni, które są wypuszczane na lodzie w kierunku celu zwanego domem. Liczba przyznanych punktów zależy od liczby kamieni znajdujących się najbliżej środka domu. Poziom umiejętności, precyzja i złożoność wykonywanych zagrań oraz odpowiednia strategia sprawiają, że curling jest nazywany „szachami na lodzie”.
  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.
  Światowa Federacja Curlingu (ang. World Curling Federation, WCF) – mająca za zadanie dbanie o rozwój curlingu i curlingu na wózkach na świecie, organizowanie zawodów, formalizowanie przepisów oraz precyzowanie zasad.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.