• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Katja Langkeit

  Przeczytaj także...
  Rostock – miasto na prawach powiatu w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie w północno-wschodnich Niemczech. Miasto to położone jest nad rzeką Warnow, w odległości ok. 12 km od jej ujścia do Zatoki Meklemburskiej na Morzu Bałtyckim. Jest największym miastem zarówno pod względem powierzchni jak i liczby mieszkańców w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. W czasach NRD Rostock był stolicą okręgu.Buxtehuder SV, Buxtehuder SV von 1862 e.V, BSV - niemiecki klub piłki ręcznej kobiet z siedzibą w Buxtehude. Został założony w 1945 roku. Występuje w rozgrywkach Bundesligi.
  Piłka ręczna (potocznie pol. szczypiorniak, ang. handball) — zespołowa dyscyplina sportu (gra drużynowa), uprawiana na całym świecie – zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn – w której biorą udział dwie ekipy po 7 zawodników każda. Celem gry jest wrzucenie – wyłącznie za pomocą rąk – piłki do bramki przeciwnika. Piłka może być rzucana, popychana, łapana, uderzana i zatrzymywana. Zawodnicy, oprócz bramkarzy, nie mają prawa zrobić więcej niż 3 kroki z piłką w rękach, co wymusza bieg z kozłowaniem i liczne podania. Bramkarz wychodząc z pola bramkowego, staje się zwykłym zawodnikiem i obowiązują go wtedy takie same prawa jak pozostałych zawodników.

  Katja Langkeit (ur. 22 listopada 1983 w Rostocku), niemiecka piłkarka ręczna, reprezentantka kraju, lewoskrzydłowa. Obecnie występuje w Bundeslidze, w drużynie Buxtehuder SV.

  Reprezentacja Niemiec w piłce ręcznej kobiet, narodowy zespół piłkarek ręcznych Niemiec. Reprezentuje swój kraj w rozgrywkach międzynarodowych. Od 2005 roku trenerem reprezentacji jest Armin Emrich.

  Sukcesy[]

 • mistrzostwo Niemiec Simple gold crown.svg (2005, 2006)
 • puchar Niemiec Simple gold cup.svg (2006)
 • Przypisy

  1. profil piłkarki na oficjalnej stronie Ligi Mistrzyń EHF (ang.). ehfcl.com. [dostęp 2011-11-27].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.