• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Katherine Helmond  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Świat pana trenera (ang. Coach, 1989-1997) – amerykański serial telewizyjny nadawany przez stację ABC od 28 lutego 1989 roku do 14 maja 1997 roku. W Polsce emitowany był na kanale RTL7.Bandyci czasu - brytyjska komedia fantasy z 1981 w reżyserii Terry’ego Gilliama. W filmie wystąpili m.in. John Cleese i Michael Palin, którzy tworzyli wraz z Gilliamem słynną grupę Monty Pythona.

  Katherine Marie Helmond (ur. 5 lipca 1929 w Galveston, zm. 23 lutego 2019 w Los Angeles) – amerykańska aktorka filmowa i teatralna.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Katherine Helmond urodziła się 5 lipca 1929 roku. Była jedynym dzieckiem Josepha i Thelmy Helmondów. Uczęszczała do katolickiej szkoły podstawowej. Występowała w wielu przedstawieniach szkolnych. Z biegiem lat, jej kariera nabierała większego tempa. Popularna stała się w latach 70.

  Emily Elizabeth Dickinson (ur. 10 grudnia 1830 w Amherst w stanie Massachusetts, zm. 15 maja 1886 tamże) – poetka amerykańska.Dzika rodzinka (ang. The Wild Thornberrys, 1998-2001) – amerykański serial animowany emitowany niegdyś w Polsce w telewizji Fantastic i MiniMax/ZigZap jako Dzika rodzina Thornberrych. Obecnie emitowany na kanale Nickelodeon Polska.

  Oprócz ról teatralnych i filmowych, grała również w wielu serialach i sitcomach. Występowała w roli Lois Whelan z Wszyscy kochają Raymonda, gdzie wcieliła się w rolę teściowej tytułowego bohatera. Przez dłuższy okres występowała również w Who’s the Boss? w roli Mony Robinson.

  W 1957 roku, aktorka poślubiła George’a N. Martina. Ich małżeństwo zakończyło się rozwodem w 1962. W tym samym roku, Katherine wyszła za mąż za Davida Christiana. Oboje byli buddystami. Nie mieli dzieci.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.
  Grass Roots – album studyjny amerykańskiego pianisty jazzowego Andrew Hilla, wydany z numerem katalogowym BST 84303 w 1968 roku przez Blue Note Records.
  Intryga rodzinna – amerykańska komedia kryminalna z 1976, zrealizowana na podstawie powieści The Rainbird Pattern Victora Canninga.
  Hedda Hopper (ur. 2 maja 1885, zm. 1 lutego 1966) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna oraz felietonistka opisująca plotki.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.