• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Katharine Pyle

  Przeczytaj także...
  Religijne Towarzystwo Przyjaciół (członkowie określani popularnie jako kwakrzy) – protestancki kierunek wyznaniowy w chrześcijaństwie silnie akcentujący rolę osobistego wewnętrznego objawienia. Charakteryzuje się m.in. przestrzeganiem światopoglądu pacyfistycznego. W 1947 roku społeczności kwakrów przyznano Pokojową Nagrodę Nobla.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Katharine Pyle (ur. 1863, zm. 1938) – amerykańska pisarka, poetka i ilustratorka książkowa, znana przede wszystkim jako autorka opowiadań dla dzieci. Urodziła się 22 listopada 1863 w Wilmington. Pochodziła z rodziny o tradycjach kwakierskich. Jej rodzicami byli William Pyle i Margaret Churchman Painter Pyle. Miała troje starszego rodzeństwa. Jej brat Howard (1853-1911) też był prozaikiem i malarzem. Uczyła się w Wilmington's Misses Hebb's School. Kiedy miała 16 lat zadebiutowała w Atlantic Monthly wierszem The Piping Shepherd. W 1898 osiągnęła sukces napisaną i zarazem narysowaną opowieścią The Counterpane Fairy, która cieszyła się niesłabnącą popularnością przez kolejne 40 lat. Zmarła 19 lutego 1938 w swojej rezydencji w Wilmington.

  Wilmington - miasto w USA, w stanie Delaware, port nad rzeką Delaware, w regionie metropolitalnym Filadelfii. Około 72 tys. mieszkańców.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Katharine Pyle 1863 - 1938 (ang.). jnjreid.com. [dostęp 2017-05-14].
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Howard Pyle (ur. 5 marca 1853 w Wilmington w stanie Delaware, zm. 9 listopada 1911 we Florencji) – amerykański ilustrator, malarz i pisarz. Ostatnie kilka lat życia spędził we Florencji.
  Warto wiedzieć że... beta

  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.646 sek.