• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kate del Castillo  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Miasto śmierci (ang. Bordertown, hiszp. La ciudad del silencio) – amerykańsko-meksykański film fabularny z 2006, którego reżyserem jest Gregory Nava.Rozwinąć skrzydła (hiszp. Alguna vez tendremos alas) – meksykańska telenowela wyprodukowana przez Televisę w 1997 roku.

  Kate del Castillo (ur. 23 października 1972 w Meksyku) – meksykańska aktorka.

  Życie i kariera[ | edytuj kod]

  Del Castillo jest córką Kate Trillo i Erica del Castillo, legendy meksykańskiego kina złotej ery. Ma dwoje rodzeństwa, siostrę Veronicę del Castillo i przyrodniego brata od strony ojca, Ponciano.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Jej debiut aktorski odbył się w 1980 roku, kiedy wzięła udział w filmie El último escape. Sławę i uznanie zyskała w 1991 roku, gdy zagrała rolę Leticii Hernández Fernández w Muchachitas, w telenoweli, która była bardzo popularna w całej Ameryce Łacińskiej. Muchachitas osiągnęła najwyższe wyniki oglądalności w Meksyku, Portoryko, Wenezueli, Peru oraz wśród hiszpańskojęzycznych widzów w Stanach Zjednoczonych. Następnie pojawiła się w innych telenowelach m. in. w Rozwinąć skrzydła (Alguna vez tendremos alas) czy Prawo do szczęścia (El derecho de nacer).

  Luis García Postigo (ur. 1 czerwca 1969 roku w Meksyku) – były meksykański piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego lub napastnika. Po zakończeniu kariery został komentatorem stacji TV Azteca, a następnie wiceprezydentem klubu Monarcas Morelia. Obecnie znów pracuje w telewizji TV Azteca.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  W latach 2002–2003 rozpoczęła międzynarodową trasę obok argentyńskiego aktora Saúla Lisazo, innej znanej postaci w Meksyku, z roli w Cartasa de amor.

  W 2009 roku del Castillo została mianowana ambasadorem w Meksyku do Komisji Praw Człowieka gdzie w następnym roku pomogła uruchomić Blue Heart Campaign w celu podniesienia świadomości i zwalczania handlu ludźmi.

  W listopadzie 2007 roku została uznana za jedną z "gwiazd roku", a w 2011 roku za jedną z "25 najbardziej wpływowych kobiet" i "50 najpiękniejszych" przez magazyn People en Español.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).

  W 2011 roku wystąpiła w Królowej Południa produkcji Telemundo.

  W 2018 Telemundo potwierdziło 2. sezon Królowej Południa. Aktorka potwierdziła udział w 2. seoznie.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  23 października jest 296. (w latach przestępnych 297.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 69 dni.
  People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) (pl. Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt, pet – z ang. "zwierzę domowe") – międzynarodowa organizacja non-profit powstała w roku 1980 z siedzibą w Norfolk, Wirginia, USA. Jej główną działalność stanowi walka o prawa zwierząt. Prezesem i współzałożycielem organizacji jest Ingrid Newkirk.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Ricky Martin, właściwie Enrique Martín Morales (ur. 24 grudnia 1971 w San Juan) – portorykański wokalista popowy i aktor, laureat nagród Grammy i Latin Grammy, posiadacz własnej gwiazdy na Hollywood Walk of Fame, ambasador dobrej woli UNICEF.
  The Cleaner (2008-2009) – amerykański serial nadawany przez stację A&E od 15 lipca 2008 r. W Polsce nadawany przez stację AXN od 31 stycznia 2009. Serial wyprodukowany został przez CBS Television Studios.
  Ameryka Łacińska, Iberoameryka – termin obejmujący 20 krajów i 9 autonomii Ameryki Południowej i Ameryki Środkowej, w których mówi się językami romańskimi, tj. po hiszpańsku, portugalsku lub francusku.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.