• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kate Winslet  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Titanic – film fabularny produkcji amerykańskiej z 1997, oparty na historycznym wydarzeniu – zatonięciu Titanica w 1912 roku. Zdobył jedenaście Oscarów (Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej), w tym za najlepszy film.Steve Jobs – amerykański film biograficzny z 2015 roku w reżyserii Danny’ego Boyle’a, opowiadający o życiu twórcy koncernu Apple Steve’a Jobsa. Scenariusz na podstawie książki Waltera Isaacsona napisał Aaron Sorkin.

  Kate Elizabeth Winslet (ur. 5 października 1975 w Reading) – brytyjska aktorka filmowa, laureatka Oscara za rolę pierwszoplanową w filmie Lektor (2008).

  Kariera[ | edytuj kod]

  Aktorstwa zaczęła uczyć się już w wieku jedenastu lat. Swoją karierę rozpoczęła od wzięcia udziału w reklamie płatków śniadaniowych zrealizowanej dla brytyjskiej telewizji. Została dostrzeżona przez producentów teatralnych i wystąpiła na scenie w takich sztukach, jak: Adrian Mole i Piotruś Pan. W filmie zadebiutowała w 1991 w serialu Dark Season. Na dużym ekranie po raz pierwszy wystąpiła w 1994 w obrazie Niebiańskie stworzenia. Popularność przyniosła jej rola w filmie Rozważna i romantyczna, za którą otrzymała nominację do Oscara. Jednak sławę zdobyła dzięki roli w filmie Titanic, za którą również była nominowana do tej nagrody.

  Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (Hollywood Foreign Press Association – HFPA) – organizacja założona w 1943 przez brytyjskiego korespondenta dziennika Daily Mail, przyznająca corocznie od 1944 Złote Globy (po raz pierwszy w studiu 20th Century Fox). Skupia dziennikarzy piszących o Hollywood w prasie zagranicznej (poza USA). Teoretycznie może dołączyć do niej 5 nowych członków rocznie, lecz w praktyce rzadko zdarza się, aby przyjęto więcej niż 1. Nie posiada w swoich szeregach korespondentów z renomowanych pism takich jak The Times czy Le Monde odrzucając wielokrotnie ich prośby o członkostwo, a przyjmuje niezależnych reporterów.Stowarzyszenie Aktorów Filmowych / Gildia Aktorów Amerykańskich / Gildia Aktorów Ekranowych (Screen Actors Guild, SAG) – związek zawodowy zrzeszający około 120 tys. amerykańskich aktorów. Od 1995 związek przyznaje corocznie własne nagrody (Nagroda Gildii Aktorów Ekranowych).

  Jest pierwszą aktorką w historii, która w tym wieku zdobyła już siedem nominacji do Oscara.

  Jest drugą aktorką, która zdobyła dwa Złote Globy podczas jednej gali. Wcześniej udało się to Sigourney Weaver, która w 1989 została wyróżniona za role w Pracującej dziewczynie i Gorylach we mgle.

  W 2001 Kate Winslet nagrała piosenkę zatytułowaną „What If”, wykorzystaną do ścieżki dźwiękowej do filmu Opowieść wigilijna.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Marzyciel (ang. Finding Neverland) – film z 2004 roku, opowiadający opartą na faktach historię pisarza Jamesa Matthew Barriego – autora Piotrusia Pana.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  37. ceremonia wręczenia francuskich nagród filmowych Cezarów za rok 2011, odbyła się 24 lutego 2012 roku w Théâtre du Châtelet w Paryżu. Dnia 27 stycznia 2012 roku ogłoszono nominacje do nagród.
  Niezgodna (ang.: Divergent) – amerykański przygodowy film akcji z 2014 roku w reżyserii Neila Burgera. Adaptacja pierwszej części trylogii Veroniki Roth pt. "Niezgodna" (2011). Kolejne części książki to "Zbuntowana" (2012) oraz "Wierna" (2013).
  Życie oceanów 3D (ang. Deep Sea 3D) – trójwymiarowy amerykańsko-kanadyjski film dokumentalny z 2006 roku, opowiadający o życiu stworzeń mieszkający w głębinach oceanów.
  Reading (wym. /ˈrɛdɪŋ/) – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), dawny ośrodek administracyjny hrabstwa Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) Reading, nad Tamizą. W 2001 roku miasto liczyło 232 662 mieszkańców.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Nagroda Satelita lub Złoty Satelita (ang. Satellite Awards) − nagroda filmowa przyznawana na wzór Złotych Globów przez Międzynarodową Akademię Prasy od 1996 roku. Nagrody przyznawane są za produkcje kinowe jak i telewizyjne, przyznaje się również specjalne nagrody okolicznościowe.
  Sir Richard Charles Nicholas Branson (ur. 18 lipca 1950) – brytyjski przedsiębiorca, miliarder, twórca obejmującej ponad 400 firm Virgin Group. Branson jest czwarty na liście najbogatszych osób w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z listą miliarderów magazynu Forbes z roku 2011, jego majątek wyceniany jest na 4,2 miliarda dolarów. W 1998 roku Branson wydał autobiografię, zatytułowaną Losing My Virginity, stała się ona światowym bestsellerem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.078 sek.