• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kate Ryan  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Different – debiutancki album studyjny nagrany przez belgijską wokalistkę dance Kate Ryan. Płyta została wyprodukowana przez duet producentów Phila Wilde’a oraz Andy’ego Janssensa. Longplay wydany został 17 czerwca 2002 w Europie i 17 listopada 2003 w Polsce. Na całym kontynencie album sprzedał się w liczbie około 250 000 egzemplarzy, a pokrył się platyną w Polsce oraz złotem w Belgii. Mylène Farmer, właściwie Mylène Gautier (ur. 12 września 1961 w Pierrefonds w prowincji Quebec, obecnie część Montrealu) - francuska piosenkarka urodzona w Kanadzie. Dotychczas sprzedano ponad 30 mln egzemplarzy jej płyt. Swój pseudonim zaczerpnęła od nazwiska amerykańskiej aktorki Frances Farmer.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Kate Ryan, właściwie Katrien Verbeeck (ur. 22 lipca 1980 w Tessenderlo w Belgii) – belgijska piosenkarka muzyki pop i eurodance. Laureatka nagrody World Music Awards w kategorii Najlepiej Sprzedający się Artysta z Beneluksu, za sprzedaż ponad 3,5 miliona płyt na świecie. Reprezentantka Belgii w Konkursie Piosenki Eurowizji 2006 z utworem „Je t’adore”, który w kilka tygodni po premierze pokrył się złotem. Jej singiel „Désenchantée” znalazł się na 1. miejscu list przebojów w 32 krajach na całym świecie.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Konkurs Piosenki Eurowizji 2006 - 51. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji zorganizowana 18 i 20 maja 2006 na terenie Olympic Indoor Hall w Atenach przez greckiego nadawcę publicznego Ellinikí Radiofonía Tileórasi (ERT), dzięki zwycięstwu reprezentantki Grecji Eleny Paparizou na festiwalu w 2005 roku. Koncert półfinałowy oraz finał prowadzili piosenkarz Sakis Ruwas i prezenterka telewizyjna Maria Menounos.

  Kariera muzyczna[ | edytuj kod]

  Jako nastolatka pobierała lekcje muzyki u swojej ciotki, która wykładała w konserwatorium. Uczyła się grać na gitarze i fortepianie, uczęszczała także do szkoły plastycznej. W wieku 16 lat zadebiutowała jako wokalistka, zaczynając od występów w małych klubach oraz współpracując z miejscową grupą Melt, grającą muzykę pop.

  World Music Award – nagroda muzyczna przyznawana od 1989 roku artystom muzycznym z całego świata, za największą liczbę sprzedanych płyt. Nagrody przyznawane są przez International Federation of the Phonographic Industry (IFPI).Eurodance – gatunek elektronicznej muzyki tanecznej (klubowej) popularny w latach 90. XX wieku bedący podgatunkiem muzyki dance.

  Profesjonalnie muzyką zajęła się od 2000, nawiązując współpracę z producentami muzycznymi, Philem Wildem i Andym Jenseensem. Z ich pomocą nagrała i wydała w 2003 debiutancki album studyjny, zatytułowany Different. Na płycie znalazły się covery z repertuaru francuskiej piosenkarki Mylène Farmer, „Désenchantée” i „Libertine”. Utwory trafiły na szczyty list przebojów, dzięki czemu zyskała większą popularność. Płyta sprzedała się w nakładzie miliona egzemplarzy na całym świecie, a w Polsce otrzymała status platynowej płyty. W tym samym roku dziennik De Morgen ogłosił listę stu najpopularniejszych twarzy Belgii, plasując Ryan na piątym miejscu. Piosenka pt. „Désenchantée” znalazła się na 1. miejscu list przebojów w 32 krajach na całym świecie.

  Charlotte Perrelli, wcześniej Charlotte Nilsson (właściwie Anna Jenny Charlotte Perrelli z domu Nilsson, ur. 7 października 1974 w Hovmantorp koło Växjö) – szwedzka piosenkarka, zwyciężczyni 45. Konkursu Piosenki Eurowizji organizowanym w Jerozolimie w 1999 roku z piosenką „Take Me to Your Heaven”.Avicii, właściwie Tim Bergling (ur. 8 września 1989 w Sztokholmie, zm. 20 kwietnia 2018 w Maskacie) – szwedzki DJ, producent muzyczny i autor tekstów. Występował również pod pseudonimami Tim Berg i Tom Hangs. Pseudonim artysty pochodzi od nazwy najniższego piekła w naukach buddyjskich.

  29 marca 2004 wydała drugi album studyjny pt. Stronger, który promowała singlami „Only If I”, „La Promesse” (francuskojęzyczny cover utworu „The Promise You Made” z repertuaru Cock Robin) i „Goodbye”. W 2005 trafiła do szpitala, w którym spędziła trzy miesiące. W kwietniu, pierwszy raz po chorobie pojawiła się w telewizji, goszcząc w programie Star Academy. W tym czasie rozpoczęła też karierę w Stanach Zjednoczonych, gdzie w marcu ukazał się album pt. Stronger.

  Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.Alive – trzeci album studyjny nagrany przez belgijską wokalistkę dance Kate Ryan. Płyta została wyprodukowana przez Niclasa Kingsa i Niklasa Bergwalla. Longplay wydany został dnia 15 września 2006 w Europie oraz 30 października 2006 w Polsce. Płyta nie cieszyła się tak wielką popularnością w Europie jak poprzednie albumy artystki nie zajmując wysokich pozycji na europejskich listach sprzedaży.
  Kate Ryan podczas koncertu

  Na początku 2006 belgijski nadawca publiczny opublikował nazwiska 28 kandydatów do belgijskich selekcji do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji odbywającego się w Atenach. Wokalistka zgłosiła się do eliminacji z utworem „Je t’adore”, który został wydany w formie singla i w kilka tygodni po premierze pokrył się złotem. 19 lutego utwór wygrał finał selekcji. W kwietniu tego samego roku Ryan wyruszyła w trasę koncertową po Europie, odwiedziła m.in. Macedonię, Słowację, Grecję, Maltę, Szwecję i Łotwę. 18 maja wystąpiła w półfinale konkursu, w którym zdobyła ostatecznie 69 punktów, zajmując 12. miejsce i nie awansując do finału. Podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie utwór zdobył trzecie miejsce. 11 sierpnia premierę miał najnowszy singel wokalistki – „Alive”, promujący trzeci album o tym samym tytule, wydany 15 września w Belgii. Na płycie znalazły się również single „All for You” oraz „That Kiss I Miss” (dedykowany zmarłej matce artystki). W tym samym roku Ryan została ambasadorką kampanii EUROGAMES 2007, której hymnem został utwór „We All Belong” (dedykowany społeczności LGBT).

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. France Gall, właśc. Isabelle Geneviève Marie Anne Gall (ur. 9 października 1947 w Paryżu) – francuska piosenkarka, zwyciężczyni konkursu Eurowizji 1965.

  W 2007 wydała dwa single: „Voyage Voyage”, będący coverem przeboju Desireless, oraz „Ella, elle l'a” (z repertuaru France Gall). Rok później premierę miał czwarty album studyjny wokalistki – Free, oraz pierwsza płyta kompilacyjna – Essential. „Ella elle l`a” była hitem w całej Europie. 8 sierpnia wzięła udział w Sopot Hit Festiwal, podczas którego odebrała złotą płytę za album Free. Trzy miesiące później Ryan otrzymała w Monako prestiżową nagrodę World Music Awards dla najlepiej sprzedającej się artystki z Beneluksu.

  „Stronger” – drugi album studyjny, nagrany przez belgijską wokalistkę dance Kate Ryan. Nagrania wyprodukowane zostały przez duet producentów Phila Wilde’a oraz Andy’ego Janssensa, znanych ze współpracy z artystką przy jej debiutanckim wydawnictwie. Longplay wydany został dnia 22 marca 2004 roku w całej Europie. Album uzyskał status złotej płyty w Polsce sprzedając się w ilości ponad 20000 egzemplarzy. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Pod koniec 2009 premierę wydała drugi album kompilacyjny pt. French Connection, na którym znalazły się francuskojęzyczne utwory wykonane przez artystki. Płytę promowały single „Babacar” i „Évidemment”, będące nowy wersjami utworów z repertuaru France Gall. Rok później zrobiła przerwę od muzyki. Po ponadrocznej przerwie, w kwietniu 2011 wydała singiel „Lovelife”, w której użyty został podkład muzyczny z utworu „Narcotic” grupy Liquido, a później – „Broken”, w którym wystąpił gościnnie raper Narco. Rok później wydała singel „Robots”, który zawierał sample z utworu „Living On Video” grupy Trans-X, oraz singel „Little Braveheart”, który artystka nagrała w duecie ze szwedzką piosenkarką Charlotte Perrelli. 25 czerwca tego samego roku wydany został piąty album studyjny artystki – Electroshock, który w dniu premiery znalazł się na 4. miejscu rankingu sprzedaży belgijskiego iTunes. Wokalistka poinformowała także, że Electroshock jest jej ostatnim albumem, a od tej pory planuje wydawania jedynie singli.

  "Free" to czwarty album studyjny nagrany przez belgijską wokalistkę dance Kate Ryan. Płyta została wyprodukowana przez Niclasa Kingsa i Niklasa Bergwalla. Longplay ukazał się na rynkach muzycznych w całej Europie dnia 30 maja 2008.Benelux – region w Europie Zachodniej składający się z trzech sąsiadujących ze sobą monarchii: Belgii, Holandii i Luksemburga. Nazwę tworzą pierwsze litery nazw tych krajów: Belgique/België (Belgia), Nederland (Holandia), Luxembourg/Luxemburg (Luksemburg). Pierwotnie ta nazwa oznaczała jedynie unię celną wspomnianych państw.

  W 2012 wydała singiel „Run Away”, który nagrała ze szwedzkim DJ-em i producentem muzycznym Timem „Avicii” Berglingiem. Pod koniec sierpnia zaprezentowała teledysk do singla „The Next Road”. Na początku 2013 nawiązała współpracę z holenderskim DJ-em Robertem Abigailem, z którym nagrała singel „Karma”. Utwór miał swoją premierę internetową 11 lutego. 24 maja wydała kolejny singel, „Light in the Dark”, a 9 sierpnia – „Heart Flow”, którego premiera odbyła się podczas World Outgames w Antwerpii.

  Essential – album komplikacyjny belgijskiej wokalistki dance Kate Ryan wydany w 2008 roku. Płyta została wyprodukowana przez wytwórnie płytowe EMI oraz Capitol Records.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  W sierpniu 2014 wydała francuskojęzyczny singel „Not Alone”, za który dostała prestiżową nagrodę Eurodanceweb Award, pokonując 35 innych artystów z krajów europejskich,i który zajął 5 miejsce w międzynarodowym plebiscycie OGAE Song Contest. Ponadto „Not Alone” zostało oficjalnym hymnem Wings for Life Run. W styczniu 2015 piosenkarka wzięła udział w belgijskim programie Liefde voor muziek, dzięki któremu wydała trzy nowe single, plasujące się w pierwszej 10 belgijskich list przebojów. 6 lipca 2015 miała miejsce premiera najnowszej piosenki wokalistki – „Runaway”, a 20 lipca odbyła się premiera klipu do tego utworu. Kate Ryan wystąpiła podczas Sylwestra we Wrocławiu dla ponad 250 tys. ludzi. 10 stycznia 2016 Ryan wydała nową wersję piosenki pod tytułem Wonderful Life, którą w oryginale wykonuje Brytyjski wokalista Colin Vearncombe (Black). Kate Ryan w lutym 2016 roku wyruszyła w trasę koncertową po Azji zatytułowaną Cruise Tour Asia 2016. Kate Ryan wystąpiła też w niemieckim programie talent show pt. Dein Song, gdzie zwyciężyła z piosenką pt. „Dance avec moi”. 23 czerwca 2016 premierę miała najnowsza piosenka Kate Ryan „Comment te Dire Adieu”.

  Cock Robin – amerykańska grupa muzyczna, grająca głównie muzykę rockową. Powstały w 1984 roku zespół, składał się z czterech członków – byli nimi wokalista i basista Peter Kingsbery, wokalistka Anna Lacazio, gitarzysta Clive Wright i perkusista Louis Molino III. Formacja rozpadła się w 1990 roku. Przez ten czas jego członkowie nagrali 3 albumy muzyczne. Zespół reaktywował się w 2006 roku.Belgia jest jednym z sześciu członków-założycieli Konkursu Piosenki Eurowizji, uczestniczy na festiwalu od 1956 roku. Od czasu debiutu konkursem w kraju zajmują się belgijscy nadawcy publiczni: flamandzki Vlaamse Radio- en Televisieomroep (VRT) i waloński RTBF, którzy wymieniają się corocznie organizacją selekcji lub wyborem wewnętrznym reprezentanta.

  Początek roku 2017 przyniósł Ryan wiele koncertów na wielu flamandzkich scenach, ponadto, podobnie jak w innych latach, odbyła tournée m.in. w Hiszpanii, Polsce, Słowacji, Czechach, Niemczech, Włoszech czy Litwie. W 2018 roku premierę miał nowy singiel zatytułowany „Bring Me Down”. Kate Ryan zagrała wiele akustycznych koncertów w klimacie lat 80., przypominając publiczności o takich utworach jak: „All Around the World (Lisa Stansfield song)” czy „Kronenburg Park”. 18 stycznia 2019 wydała singiel „Gold”, który napisała we współpracy z holenderskim dj-em Samem Feldtem. Singiel w pierwszej dobie po premierze został odsłuchany ponad ćwierć miliona razy w serwisie Spotify. Następnie Ryan opublikowała utwór „Wild Eyes”.

  Black, właśc. Colin Vearncombe (ur. 26 maja 1962 w Liverpoolu) – brytyjski wokalista i kompozytor, sam tworzący swoje piosenki. Największą popularność przyniósł mu singel Wonderful Life z 1985 roku, wydany ponownie w 1987 i 1994 roku. Cover tego utworu stworzyła polska grupa Coalition i wydała na wydawnictwie split Bora / Coalition (2003).Społeczność LGBT – grupa społeczna, do której należą osoby określające siebie jako mniejszości seksualne: lesbijki, geje, biseksualiści i transseksualiści, w języku angielskim określana też wymiennie jako gay community lub LGBT community. W pojęciu szerszym niektórzy badacze w ostatnich latach używają tego terminu dla określenia także innych osób o nienormatywnej seksualności.

  11 stycznia 2020 w Mechelen poślubiła Kristofa Steegmansa.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Antwerpia (nider.: Antwerpen, wym. [ˈɑntˌʋɛrpə(n)]; fr.: Anvers, wym. [ɑ̃vɛʁs]) – miasto w północnej Belgii, w Regionie Flamandzkim, w dystrykcie Antwerpia, położone nad Skaldą.
  Talent show – typ telewizyjnych programów rozrywkowych, w których z reguły występują osoby wcześniej niezwiązane zawodowo z telewizją. Najczęściej programy takie polegają na tym, że uczestnicy przez pewien czas ćwiczą pod okiem specjalistów swoje talenty, aby pokazać je następnie w wersji udoskonalonej publiczności. Programy takie mają postać konkursu. Najczęściej istotą programu jest postawienie widza w roli jurora. Z reguły talent show nadawane są na żywo.
  Tessenderlo – miasto we flamandzkiej części Belgii, w Limburgii. W 2006 roku liczba ludności wynosiła 16.811 osób.
  SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.042 sek.