Kate Beckett

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Katherine Houghton „Kate” Beckett – fikcyjna detektyw nowojorskiej policji z komediodramatu kryminalnego stacji ABC, Castle grana przez Stanę Katic. Za tę rolę aktorka otrzymała nominację do Nagrody Satelity dla „Najlepszej aktorki w serialu dramatycznym”. Zdobyła także PRISM Award za „Najlepszy występ w odcinku dramatycznym”.

American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.Harley-Davidson Motor Company – producent motocykli pochodzący z Milwaukee w stanie Wisconsin w USA, znany głównie z produkcji tzw. motocykli ciężkich. Ponadto przedsiębiorstwo Harley-Davidson wytwarza akcesoria motocyklowe, odzież i drobne sprzęty, takie jak noże. Prowadzi też klub Harley Owners Group zrzeszający właścicieli motocykli Harley-Davidson.

Życie prywatne[ | edytuj kod]

W odcinku „Under the Gun”, Beckett mówi Richardowi Castle'owi, że posiada Harleya Softaila motocykl z 1994 roku, na który pracowała przez całe liceum. W „Ostatnie wezwanie”, Beckett informuje, że ma tatuaż. Ujawnia również swoje talenty wokalne tak jak reszta jej zespołu. W piątym sezonie w odcinku „Granica”, Castle dowiaduje się, że Beckett była (i ewentualnie nadal jest) wielką fanką serialu science-fiction o nazwie Nebula 9. W finale trzeciego sezonu, gdy Beckett zostaje postrzelona przez snajpera, Richard mówi jej, że ją kocha. Później Beckett mówi, że nic nie pamięta z tego wydarzenia, ale później wychodzi na jaw, że pamięta wszystko, co zdarzyło się tego dnia. W finale sezonu czwartego Beckett przychodzi do Castle’a i wyjawia mu, że gdy była na progu śmierci cały czas myślała o nim. Od tamtej pory Richard i Kate ukrywają swój związek, aby nie mieć problemów w pracy. O prawdzie w odcinku „Napisał: morderstwo” dowiaduje się detektyw Ryan, który pomaga parze w rozwiązaniu sprawy, ale postanawia zachować to dla siebie i szanować ich prywatność. Następnie o zażyłości dowiadują się detektyw Esposito, którego informuje Ryan oraz dr Lanie Parish, której zwierza się Beckett. W odcinku „Stój nieruchomo” kapitan Gates ujawnia, że wie o relacji łączącej Castle’a z Kate, ale prosi ich aby zachowywali profesjonalizm w pracy. W ostatnim odcinku szóstego sezonu okazuje się, iż Beckett nieświadomie od 15 lat jest żoną Rogana O’Leary’ego, z którym pobrała się podczas pierwszego roku studiów w Stanford. Ostatecznie po wielu komplikacjach para rozwodzi się. Przed związaniem się z Castlem Kate spotykała się z kardiologiem Joshem Davidsonem, detektywem Tomem Demmingiem i agentem FBI Willem Sorensonem.

Richard Edgar Castle, właśc. Richard Alexander Rodgers – fikcyjny pisarz bestsellerowych kryminałów z komediodramatu kryminalnego stacji ABC, Castle. Odgrywana przez Nathana Filliona postać jest optymistyczną i bogatą osobą. Cierpiał na blokadę twórczą po zabiciu głównego bohatera swoich książek - Derricka Storma, odnajduje się, kiedy angażuje się, dzięki znajomości z burmistrzem miasta, w śledztwo w sprawie zabójcy-naśladowcy prowadzone przez detektyw Kate Beckett i jej zespół. W Kate odkrywa źródło inspiracji, czego dowodem jest nowa bohaterka jego kryminałów – Nikki Heat, wzorowana na Beckett. Mimo, iż Richard Castle jest postacią fikcyjną to jego książki doczekały się premiery także w realnym świecie.Bestseller (z ang. "najlepiej sprzedający się") – książka, film, gra lub inne wydawnictwo, które dzięki tematowi, sposobowi ujęcia, szczególnej aktualności lub innym czynnikom uzyskuje w pewnym okresie największą popularność i najwyższe nakłady, niejednokrotnie niezależnie od swej wartości artystycznej.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

NYPD (New York City Police Department lub New York Police Department) – Policja Miasta Nowy Jork. Założona w 1845 roku i wzorowana na Londyńskiej Policji Metropolitalnej.
Uniwersytet Stanforda, The Leland Stanford Junior University (ang. Stanford University) – prywatny uniwersytet w Stanfordzie, w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych, w Dolinie Krzemowej.
Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Castle – emitowanego przez amerykańską stację telewizyjną ABC od 9 marca 2009 roku. W Polsce serial jest emitowany od 9 listopada 2009 roku przez Universal Channel, od 6 października 2010 roku przez TVP2, od 3 kwietnia 2012 roku przez AXN oraz przez TVN 7.
Castle − amerykański serial kryminalny stacji ABC mający swoją premierę 9 marca 2009. Twórcą serialu jest amerykański scenarzysta Andrew W. Marlowe. W listopadzie 2009 stacja Universal Channel rozpoczęła emisję pierwszego sezonu "Castle" w Polsce, zaś w lutym 2010 swoją premierę miał sezon drugi, którego emisję Universal Channel zakończył w czerwcu tego samego roku. W USA premiera trzeciego sezonu odbyła się 20 września 2010 roku, zaś w Polsce 28 lutego 2011, w międzyczasie również TVP2 rozpoczęła emisję serialu, którą przerwano wraz z zakończeniem trzeciego sezonu. W dniu 10 stycznia 2011 roku stacja ABC ogłosiła, iż losy bohaterów serialu "Castle", będą kontynuowane w sezonie czwartym. Jesienią 2012 roku rozpoczęto emisję sezonu piątego.
Fantastyka naukowa (ang. science fiction) – gatunek literacki lub filmowy, a także gier komputerowych o fabule osnutej na przewidywanych osiągnięciach nauki i techniki oraz ukazującej ich wpływ na życie jednostki lub społeczeństwa. Razem z fantasy i horrorem, fantastyka naukowa zaliczana jest do fantastyki.
James Bond (pseudonim Agent 007) – postać fikcyjna agenta Jej królewskiej Mości, w służbie brytyjskiego wywiadu wojskowego – MI6, stworzona przez pisarza Iana Fleminga. Bond jest protagonistą w wielu powieściach i opowiadaniach Fleminga, po śmierci autora dalsze przygody Bonda opisywali Kingsley Amis, John Gardner, Christopher Wood, Raymond Benson, Sebastian Faulks i Jeffery Deaver.

Reklama