• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Katarzyna Teodorowicz-Lisowska

  Przeczytaj także...
  Anna Bieleń-Żarska (ur. 22 lipca 1979 w Kędzierzynie-Koźlu), polska tenisistka, występująca na światowych kortach od 1994 roku.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Klaudia Jans-Ignacik z domu Jans (ur. 24 września 1984 w Gdyni) – polska tenisistka, specjalizująca się w rozgrywkach deblowych; finalistka French Open 2012 w grze mieszanej, reprezentantka kraju w Pucharze Federacji. Tenisistka praworęczna z oburęcznym bekhendem. Rodzice pochodzą z Gubina w woj. lubuskim z rodziny z wieloletnimi tradycjami sportowymi.

  Katarzyna Teodorowicz-Lisowska (ur. 28 listopada 1972) – polska tenisistka, olimpijka, wielokrotna reprezentantka kraju w Pucharze Federacji.

  Teodorowicz-Lisowska ustanowiła razem z Magdaleną Feistel rekord najlepszego debla w historii występów Polski w Pucharze Federacji. Tenisistki odniosły wspólnie siedem zwycięstw. W 2008 roku rekord ten pobiły Klaudia Jans i Alicja Rosolska, odnosząc 9 zwycięstw.

  W roku 1999 Katarzyna Teodorowicz zdobyła brązowy medal drużynowych mistrzostw Europy kobiet w Prawdinsku. W lipcu tego samego roku na uniwersjadzie Teodorowicz z Anną Żarską zdobyły medal srebrny. Był to jej drugi srebrny medal uniwersjady, gdyż dwa lata wcześniej ten sam sukces osiągnęła z Agatą Mróz.

  28 listopada jest 332. (w latach przestępnych 333.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 33 dni. Magdalena Feistel (ur. 22 sierpnia 1970 w Gdyni) – polska tenisistka, rekordzistka reprezentacji w Pucharze Federacji, olimpijka.

  Wygrane turnieje rangi ITF[ | edytuj kod]

  Gra pojedyncza[ | edytuj kod]

  Gra podwójna[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na stronie WTA (ang.). Women’s Tennis Association. [dostęp 7 listopada 2013].
 • Profil na stronie ITF (ang.). International Tennis Federation. [dostęp 7 listopada 2013].
 • Profil na stronie Pucharu Billie Jean King (ang.). Billie Jean King Cup. [dostęp 7 listopada 2013].
 • Alicja Rosolska (ur. 1 grudnia 1985 w Warszawie) – polska tenisistka, zwyciężczyni trzech turniejów WTA w grze podwójnej.Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.
  Warto wiedzieć że... beta

  Fed Cup, Puchar Federacji – drużynowe rozgrywki tenisowe krajowych reprezentacji kobiecych, odpowiednik męskiego Pucharu Davisa.
  Prawdinsk (ros. Правдинск, pol. Frydland lub Frydląd, niem. Friedland in Ostpreußen, lit. Romuva) - miasto w obwodzie kaliningradzkim w Rosji na terenie Barcji (4,5 tys. mieszkańców w 2004).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.