Katarzyna Pisarska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Katarzyna Emanuela Pisarska (ur. 23 maja 1981) – polska politolog i działaczka społeczna. Założycielka i Przewodnicząca Rady Fundacji Europejskiej Akademii Dyplomacji w Warszawie oraz Wyszehradzkiej Szkoły Nauk Politycznych. Współzałożycielka oraz Przewodnicząca Rady w Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego oraz współtwórczyni największego wydarzenia Fundacji: Warsaw Security Forum. Doktor habilitowana nauk społecznych i profesor w Szkole Głównej Handlowej. Od 2020 roku Wiceprzewodnicząca European Forum Alpbach w Austrii.

Polsat News – kanał informacyjno-publicystyczny Grupy Polsat, nadający od 7 czerwca 2008 roku. Szefem kanału, od początku nadawania stacji, jest Henryk Sobierajski.TOK FM – Pierwsze Radio Informacyjne – polska ponadregionalna stacja radiowa o charakterze informacyjno-publicystycznym, nadawana w siedemnastu miastach Polski: Elblągu, Gdańsku, Gdyni, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Płocku, Radomiu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu, a także za pośrednictwem Internetu i jako niekodowana z satelity Hot Bird.

W 2014 nominowana do grona Young Global Leaders(ang.) przez Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. W 2013 roku uznana została przez amerykańskie czasopismo „Diplomatic Courier” za jedną z 99 najbardziej wpływowych światowych liderów polityki zagranicznej poniżej 33. roku życia.

Córka Marka L. Kowalskiego.

Światowe Forum Ekonomiczne (ang. World Economic Forum, WEF) – szwajcarska fundacja non-profit znana z organizacji corocznej konferencji w Davos.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

Wykształcenie[ | edytuj kod]

Absolwentka Evangel Christian Academy High School w Shreveport w stanie Luizjana (USA). W 2003 ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na Wydziale Stosunków Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego oraz Polsko-Francuskie Studia Europejskie w Szkole Głównej Handlowej (2001–2003). Jest również absolwentką Kolegium Europejskiego w Brugii (Belgia) (2003–2004). W 2009 roku uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej na podstawie dysertacji Rola i wkład Polski we współtworzeniu polityki wschodniej Unii Europejskiej (promotor – Joachim Osiński). W 2018 otrzymała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych (nauki o polityce) na Wydziale Stosunków Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego, przedstawiając monografię Krajowy Wymiar Dyplomacji Publicznej – ocena skuteczności poprzez ewaluację zaangażowania społeczeństwa w politykę.

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Europejskie Forum Alpbach (niem. Europäisches Forum Alpbach) – znaczący intelektualnie austriacki ośrodek wymiany poglądów filozoficznych, artystycznych, politycznych i naukowych.

Stypendystka programu Erasmus na Universite de Provence we Francji (2002), Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na Uniwersytecie Harvarda w USA (2007) oraz Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na USC w Stanach Zjednoczonych (2019). Odbyła staże naukowe na Johns Hopkins University w Waszyngtonie (2010), na University of Oslo (2012), na Australijskim Uniwersytecie Narodowym w Canberze (2015) oraz na USC University of Southern California w Los Angeles (2019). Uczestniczyła też w programach z zakresu przywództwa organizowanych przez Uniwersytet Harvarda (2016), Uniwersytet Oksfordzki (2017) oraz Uniwersytet Princeton (2018).

Warsaw Security Forum (WSF) (pl. Warszawskie Forum Bezpieczeństwa) – coroczna międzynarodowa konferencja, organizowana przez Fundację im. Kazimierza Pułaskiego. WSF jest miejscem wymiany doświadczeń i poglądów w obszarze polityki bezpieczeństwa państw członkowskich Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego (NATO) i Unii Europejskiej (UE) oraz państw partnerskich. Gośćmi konferencji są wysocy przedstawiciele państwowi, ambasadorowie, politycy oraz eksperci specjalizujący się w sprawach międzynarodowych i bezpieczeństwie. Dotychczas w konferencji wzięli udział m.in. byli prezydenci Polski Bronisław Komorowski, Litwy Vytautas Landsbergis i Gruzji Mikheil Saakashvili, Zastępca Sekretarza Generalnego NATO Aleksander Vershbow, a także byli i obecni ministrowie spraw zagranicznych oraz obrony narodowej wielu krajów. Ponadto WSF gościło także wielu znamienitych ekspertów i przedstawicieli państwowych.Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (SGH, w latach 1949–1991 Szkoła Główna Planowania i Statystyki, SGPiS) – najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce, a zarazem jeden z wiodących uniwersytetów ekonomicznych w Europie. Jej siedziba mieści się na warszawskim Mokotowie, przy al. Niepodległości, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Pole Mokotowskie.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Polskie Radio SA (PR SA) – jednoosobowa spółka akcyjna Skarbu Państwa z siedzibą w Warszawie, której celem działalności jest wypełnianie zadań radiofonii publicznej w Polsce.
Australijski Uniwersytet Narodowy (ang. Australian National University, ANU) – australijska uczelnia państwowa z siedzibą w Canberze.
Marek Leszek Kowalski (ur. 30 czerwca 1952 roku w Tomaszowie Mazowieckim) - polski lekarz-naukowiec, profesor doktor habilitowany nauk medycznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, kierownik Katedry Immunologii Klinicznej i Mikrobiologii oraz Kliniki Immunologii, Reumatologii i Alergii, dyrektor Centrum Badań nad Zdrowym Starzeniem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Uniwersytet Łódzki – polska wyższa uczelnia utworzona 24 maja 1945 jako kontynuatorka dorobku i tradycji działających w okresie międzywojennym w Łodzi Instytutu Nauczycielskiego (1921–1928), Wyższej Szkoły Nauk Społecznych i Ekonomicznych (1924–1928) oraz oddziału Wolnej Wszechnicy Polskiej (1928–1939). W 2007 znalazł się wśród 500 najlepszych uczelni na świecie według rankingu magazynu The Times.
DOI (ang. digital object identifier – cyfrowy identyfikator dokumentu elektronicznego) – identyfikator dokumentu elektronicznego, który w odróżnieniu od identyfikatorów URL nie zależy od fizycznej lokalizacji dokumentu, lecz jest do niego na stałe przypisany.
Narodowy Uniwersalny Katalog Centralny (NUKAT) – katalog centralny polskich bibliotek naukowych i akademickich funkcjonujący od lipca 2002 roku. Katalog obejmuje pozycje ze wszystkich katalogów rozproszonych naukowych bibliotek uniwersyteckich tworzących NUKAT. Obecnie jest to 130 bibliotek naukowych, w tym 37 z Warszawy oraz 17 z Krakowa, w dalszej kolejności są biblioteki gdańskie (10), wrocławskie (10) oraz łódzkie (9).

Reklama