• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kasia Wilk  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Funk – jest stylem muzycznym, powstałym w Ameryce w drugiej połowie lat sześćdziesiątych, kiedy to muzycy pochodzenia afroamerykańskiego połączyli muzykę soul, jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny wzbogacony o psychodeliczne brzmienie.X Sopot TOPtrendy festiwal odbył się w dniach od 25 do 27 maja 2012 roku w Ergo Arena w Sopocie. Składał się jak co roku z koncertów: TOP, Trendy, kabaretonu oraz recitali gwiazd. Festiwal zorganizowany przez telewizję Polsat.

  Katarzyna Wilk (ur. 3 stycznia 1982 w Lubinie) – polska piosenkarka.

  W 2010 magazyn „Machina” umieścił ją na liście „50 najlepszych polskich wokalistek”.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  W latach 1989–1995 kształciła się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lubinie w klasie gitary. W latach 2002–2004 uczyła się w Policealnym Studium Piosenkarskim (Wydz. Aktor Scen Muzycznych).

  Lubin (niem. Lüben) – miasto i gmina w południowo-zachodniej Polsce, na Śląsku (Dolnym Śląsku), w województwie dolnośląskim, siedziba powiatu lubińskiego, gminy miejskiej i gminy wiejskiej Lubin. Jest to drugie miasto pod względem liczby mieszkańców (po Legnicy) w Legnicko-Głogowskim Okręgu Miedziowym, piąte w województwie dolnośląskim i pięćdziesiąte w Polsce.Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) – powstały w 1919 państwowy uniwersytet z siedzibą w Poznaniu. Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities ze stycznia 2013, opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 3. miejsce w Polsce wśród uniwersytetów, a na świecie 393. pośród wszystkich typów uczelni.

  Kariera muzyczna[ | edytuj kod]

  W latach 1997–2000 występowała z żeńskim sekstetem, koncertując na całym świecie i śpiewając gospel. Brała udział w różnych projektach muzycznych: od funky, reggae i soul po muzykę lat 20. XX wieku. Do 2003 śpiewała w chórze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

  Kasia Wilk i Mezo, 2006

  Jest laureatką kilku nagród, m.in. Grand Prix „Stare po nowemu” w 2001 i 2003, oraz na Ogólnopolskim Festiwalu im. Anny Jantar w 2004. Rok później wzięła gościnny udział w nagraniu płyty z Grupą Trzymającą Władzę.

  KTO TO – polski zespół popowo-rockowy założony w Legnicy pod koniec 1993 roku. Zespół gra głównie na polskich scenach. Utworów zespołu można słuchać także na antenie części polskich stacji radiowych oraz telewizyjnychFestiwal Piosenki im. Anny Jantar we Wrześni – festiwal piosenki organizowany w latach 2004-2008 we Wrześni, dwie ostatnie edycje pod nazwą Festiwal Twórców Polskiej Piosenki. Początkowo poświęcony wyłączenie twórczości Anny Jantar, w następnych latach zmienił formułę i objął również innych twórców polskiej piosenki. Odbywał się w Amfiteatrze im. Anny Jantar. Organizatorem Festiwalu było miasto i gmina Września. Dyrektorami Festiwalu byli Michał Kosiński i Rafał Podraza.

  W 2005 razem z zespołem KTO TO zajęła drugie miejsce w konkursie „Debiutów” na Festiwalu w Opolu (utwór „Gdy minie sen”), a także wraz z Mezem zdobyła „Srebrną Premierę” dzięki utworowi „Ważne”. Współpracowała z Kayah, zaśpiewała chórki podczas koncertu Kayah MTV Unplugged w 2006. Od 2006 śpiewa w Orkiestrze Adama Sztaby (m.in. w "Tańcu z Gwiazdami"). W 2007 zaśpiewała dwa utwory na płycie zespołu Kangaroz "Oddychaj".

  Drugi raz – drugi solowy album studyjny Kasi Wilk, wydany 25 listopada 2011 roku przez wydawnictwo muzyczne Universal Music Poland. Album zawiera 14 premierowych kompozycji, a pierwszym singlem promującym płytę został utwór „Być może”.Polacy – naród zamieszkujący głównie obszar Rzeczypospolitej Polskiej i będący jej głównym składnikiem ludnościowym, a poza granicami Polski tworzący Polonię.
  Kasia Wilk, 2009

  W 2008 rozpoczęła karierę solową. Pierwszym singlem z solowej płyty jest utwór „Pierwszy raz”. Teledysk do tej piosenki miał premierę w lipcu 2008. Drugim singlem promującym płytę Unisono był utwór „Idealni”. Trzecim singlem jest „Do kiedy jestem” z 2009, z którym 22 sierpnia Wilk zwyciężyła w polskim finale 46. Sopot Festival i tym samym zakwalifikowała się do etapu międzynarodowego, w którym zajęła trzecie miejsce. 23 września 2009 do rozgłośni radiowych trafił jej kolejny singiel, „Będzie dobrze”.

  Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (KFPP OPOLE) – polski festiwal muzyczny organizowany od 1963 roku, corocznie w Opolu, zwykle w czerwcu. Stanowi podsumowanie sezonu artystycznego (od Opola do Opola) polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek.Adam Marcin Sztaba (ur. 15 lutego 1975 w Koszalinie) – polski kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent i producent muzyczny, a także osobowość telewizyjna. Ukończył Liceum Muzyczne w Koszalinie, a potem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale kompozycji w klasie prof. Zbigniewa Rudzińskiego.

  23 kwietnia 2010 wystąpiła podczas Eska Music Awards 2010, gdzie wspólnie z Katherine wykonała dwa utwory: „Pierwszy raz” (Kasia Wilk) i „Ayo Technology” (Katerine). W 2011 piosenka wykonywana przez nią wraz z jedenastoma innymi artystami – „Muzyki moc” – otrzymała nagrodę VIVA Comet 2011 w kategorii Najlepsze na VIVA-TV.pl. Na 48. KFPP w Opolu z piosenką „Escape” zajęła trzecie miejsce w konkursie Superpremier, za co otrzymała „Brązową Premierę”.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Soul (ang.dusza) – gatunek muzyki rozrywkowej wywodzący się z rhythm and bluesa, początkowo będąc jego częścią.

  25 listopada 2011 wydała swój drugi album studyjny pt. Drugi raz, który ukazał się nakładem Universal Music Polska. W 2012 z piosenką „Po prostu” wystąpiła podczas koncertu Trendy na festiwalu TOPtrendy 2012. 6 maja 2016 zaprezentowała singiel „Światłocień”, którym zapowiedziała swój trzeci album studyjny. 4 czerwca wystąpiła podczas LIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

  Kangaroz – polski zespół rockowy. Grupa powstała w 1995 roku w Olsztynie pod nazwą Wild Stone. Zmiana nazwy na Kangaroz nastąpiła w 1997 roku.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Pozostałe przedsięwzięcia[ | edytuj kod]

  Brała udział w programie TVP2 SuperSTARcie (2014). Zajęła 10. miejsce.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Universal Music Group (UMG), wcześniej MCA Music Entertainment Group – największa grupa biznesowa oraz rodzina wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Jest jedną z wielkiej czwórki wytwórni płytowych.
  Dziewiąta gala rozdania nagród muzycznych Eska Music Awards odbyła się 23 kwietnia 2010 roku w Pruszkowie (na torze kolarskim BGŻ Arena). Gala była nadawana na żywo na antenie Polsatu. Prowadzili ją Doda i Tomasz Karolak. Nominacje do nagród zostały ogłoszone 31 marca 2010 i znajduje się wśród nich siedem kategorii oraz nagrody specjalne. Najwięcej nominacji zdobył Mrozu (Artysta Roku, Debiut Roku, Video Roku) oraz Afromental (Hit Roku, Zespół Roku, Video Roku). Po dwie dostały Ewa Farna, Agnieszka Chylińska i Paulla.
  46. Międzynarodowy Sopot Festival odbył się 22 i 23 sierpnia 2009 w sopockiej Operze Leśnej. Był na żywo emitowany przez telewizję TVN oraz w internecie poprzez Onet.tv. Pierwszego dnia odbył się konkurs o Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności, a drugiego polscy piosenkarze zaśpiewali utwory Czesława Niemena. Oba koncerty zostały poprowadzone przez Magdalenę Mołek, a drugiego dnia również przez Zbigniewa Wodeckiego.
  Machina – czasopismo muzyczne, miesięcznik, wydawane w latach 1995-2002 oraz ponownie od 2006. Od maja 2011 roku czasopismo przekształcono w tygodnik wydawany w wersji elektronicznej, któremu towarzyszył serwis internetowy. Od początku roku 2012 markę "Machina" zredukowano do samego serwisu internetowego.
  MTV Unplugged (ang. "bez prądu") to seria koncertów, podczas których artyści śpiewają na żywo przy akompaniamencie wyłącznie instrumentów akustycznych.
  Muzyki moc – piosenka z 2010 roku, skomponowana przez Marka Kościkiewicza z okazji 10-lecia stacji VIVA Polska. Wykonywali ją: Ania Wyszkoni, Doda, Doniu, Ewa Farna, Gosia Andrzejewicz, Kasia Cerekwicka, Kasia Wilk, Liber, Piotr Kupicha, Sasha Strunin, Stachursky i Sylwia Grzeszczak. Utwór po raz pierwszy zaprezentowano na VIVA Comet 2010. Zrealizowano do niego dwa teledyski: pierwsza wersja ukazała się w styczniu 2010, gdzie wystąpili prezenterzy oraz ludzie współpracujący z programem, a druga w marcu tego samego roku, gdzie wystąpiło dwunastu artystów wykonujących piosenkę. Istnieje również wersja "making-of", która także pokazywana jest w stacji VIVA Polska. Dochód ze sprzedaży singla został przeznaczony na rzecz Fundacji Mam Marzenie spełniającej marzenia ciężko chorych dzieci.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.039 sek.